Skocz do zawartości

Menzerna SF4500


Rekomendowane odpowiedzi

w sensie składu chemicznego i zawartości butelki różnica jest marginalna, na zasadzie błędu statystycznego

 

Taki marketingowy zabieg. Sprzedaż SF4000 pikuje w dół do podkręci ją wprowadzenie bliźniaczego produktu. :-]

 

Swoją drogą ja już w ubiegłym roku, jakoś na początku wiosny zakupiłem SF4500 w butelce i z etykietą SF4000 tylko innym oznaczeniem na spodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ja już w ubiegłym roku, jakoś na początku wiosny zakupiłem SF4500 w butelce i z etykietą SF4000 tylko innym oznaczeniem na spodzie.

 

PF2500, FF3000, SF4000 - one wszystkie miały kilka wersji przypisanych do jednej etykiety.

Trzeba było być świadomym co się kupuje, a najczęściej nawet sprzedawcy nie wiedzieli, które pasty tak na prawde mają.

Menzerna od dawna miała w tym bałagan, ale już się ujednolica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki marketingowy zabieg.

 

Raczej nie... :? Nie ma co się doszukiwać spisku :D. Na "Zachodzie" od dawna SF4500 (85RE) była sprzedawana równolegle z SF4000 (106FA) pod tą samą nazwą- SF4000. Wg Menzerny 85RE ma siłę cięcia-2, a 106FA-4, w dodatku wg niektórych specyfikacji 106FA nie nadaje się do "soft paint" w przeciwieństwie do tej "nowszej". Co prawda SF4500 nie używałem, ale spotkałem się z przypadkiem, gdy polerując miękki lakier nie sposób było wykończyć powierzchni SF4000 (106FA) nawet na mięciutkim padzie- sama pasta+rotacja powodowała nowe hologramy, więc należy przypuszczać, że tutaj tkwi przyczyna wprowadzenia tak zbliżonych past- jedna pasta do normalnych lakierów (mocniejsza, która coś tam sama ściera, a przy tym w większości przypadków zostawia powierzchnię bez skazy) i druga do ekstremalnie miękkich (do perfekcyjnego wykończenia, ale mniej ścierna) ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze był temat na forum, gdzie ktoś maił furkę z mega miękkim lakierem, gdzie jego dotknięcie powodowało powstanie nowych rys. Ciekawi mnie jaką pastą i jakim padem został wykończony ten lakier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.