Skocz do zawartości

4nano Ultra Violet


g.pajak

Rekomendowane odpowiedzi

W jakiej kondycji był wosk przed myciem i jak zachowywała się woda po myciu? Piękne krople, czy widać mała tafla?

Jak na moje nic się nie zmieniło. Auto woskowane jakieś miesiąc wcześniej Pete's 53.

 

Sprawdzę przy następnym myciu w weekend. Cyknę krople zaraz po spłukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Taki mały updejt...

Wczoraj umyłem auto połowę mniejszą ilością niż zalecane: 45ml / 15 l H2O.

 

Powiem, że zapach tak samo (może delikatnie mniej) wyczuwalny, poślizg również ok i piana równie sztywna, na tym zdjęciu przy relingu fajnie to widać:

 

x559.jpg

 

Piana długo się utrzymuje. Zaczynając od dachu obleciałem całe auto i piana po 10 minutach na dachu pod relingiem dalej się trzymała: :song:

qmlz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może dodam coś od siebie - przyszła mi dzisiaj "bańka" Ultra Violet i zacząłem się poważnie zastanawiać jak to jest z tym nadgryzaniem wosków, stężeniami szamponów itp więc zrobilem szybki test.

 

Powierzchnia to maska z Nissana Micry na której kiedyś coś tam uczyłem się polerować, a bohaterowie to wspomniany Ultra Violet i dwa inne budżetowe szampony bardziej lub mniej polecane na forum - nigrin i presta. Jako LSP które mają być podgryzane wykorzystałem przedstawiciela naturali - Dodo Juice Banana Armour (na DJ LP), syntetyków - Poorboy's World EX-P Pure Sealant (na PB PP2) oraz powłok - 4nano Aqua (na IPA) oraz pusty panel po IPA żeby ocenić czy szampony wprowadzają jakieś kropelkowanie. LSP nie miały okazji się wygrzać ani związać, więc sugerowałbym pominięcie różnic między nimi - bardziej chodziło o sprawdzenie samego wpływu szamponów.

 

Podejście pierwsze - 0.5ml na 100ml wody (odpowiednik 50ml na 10l), czas kontaktu 15 minut. Tutaj oczywiście LSP bez uszkodzeń:

1o7p.jpg

trgr.jpg

uy0g.jpg

 

Podkręcamy obroty - 2.5ml na 50ml wody (500ml na 10l wody), czas kontaktu również 15 minut.

29sz.jpg

3ecc.jpg

wge7.jpg

cc4u.jpg

 

Presta:

qltq.jpg

xxt1.jpg

 

Ultra Violet:

gcjj.jpg

w1h0.jpg

 

Nigrin:

t4kt.jpg

mhiy.jpg

 

Każdy wnioski wyciągnie sam, ale moim zdaniem z testu wynika:

-Nie ma co przejmować się tak do końca stężeniami - nawet 2x większe niż zaleca producent nie zabije od razu smalców na lakierze

-W 10 krotnie zawyżonym stężeniu poważnie nadgryziony został tylko EX-P przez prestę

-Presta w teście pieniła mi się lepiej niż produkty Nigrin i 4nano.

 

Jeżeli chodzi o własne odczucia przy myciu to zdecydowanie stawiam na Ultra Violet - wyczuwalna zapach, śliskość, twarda piana, neutralny kolor i tylko jedna wada - trochę za gęsty przez co aż niewygodnie się go dozowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Troszkę odświeżę temat, w związku z tym, że regularnie zwiększa się grono zadowolonych użytkowników 4nano UV. :song::-]

Koledzy z 4nano mówią, że w tym tygodniu musieli znów wyleasingować następną cysternę z ciągnikiem siodłowym, do rozwożenia szamponu :-] - Spons, mówiłem że Volvo FH16 750, będzie dobrym rozwiązaniem :good::kox:

 

Ciekaw jestem czy ma ktoś jakieś doświadczenia z nadjadaniem wosku?

 

Ja sam od czerwca trzy razy już wosk zmieniałem, tak więc nie zdążyłem niestety nic zaobserwować.

 

Ciekawi mnie również, jakie proporcje szampon/woda używacie? (pytanie oczywiście do tych, którzy na co dzień nie leją na oko tak jak ja :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a ktos sprawdzał ,,zjadanie wosku" na woskach naturalnych firm Zymol czy SV ??

 

Ja sprawdzałem :oops:

 

- na Lagunie: SV Shield ani nie drgnął. 8-)

- na Mondeo: Z. Concours siedział ok 3 miesiące. Tyle samo mniej więcej co przy myciu DG901 czy DJBTBM. :song:

 

Dodatkowo jeszcze sprawdzałem na CG Pete's 53 zanim go sprzedałem. 2 mycia UV nie zrobiły na nim żadnego wrażenia. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.