Skocz do zawartości

FLEX PE-14-2 150


g.pajak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję kupić ze sporym rabatem polerkę z oferty Flex'a. :evil:

Zastawiam się nad popularną na forum PE-14-2 150. Obecnie posiadam Lare ELP-11.

 

Teraz więc do sedna: czy będzie praktyczna różnica w w/w Lare vs Flex? Nie biorę pod uwagę wytrzymałości maszyny, ale pytam o samą pracę.

Maszyny używam w miarę sporadycznie, kilka razy do roku. Częściej tylko do glaze'ów i cleanerów.

A może właśnie do glaze'ów i cleanerów wybrać DA FLEX XC 3401 VRG i pozostac przy Lare jako rotacji typowo do polerowania? :o

 

Poproszę o poradę co do wymienionych maszyn Flexa i porównania do Lare.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić ze sporym rabatem polerkę z oferty Flex'a. :evil:

Zastawiam się nad popularną na forum PE-14-2 150. Obecnie posiadam Lare ELP-11.

 

Teraz więc do sedna: czy będzie praktyczna różnica w w/w Lare vs Flex? Nie biorę pod uwagę wytrzymałości maszyny, ale pytam o samą pracę.

Maszyny używam w miarę sporadycznie, kilka razy do roku. Częściej tylko do glaze'ów i cleanerów.

A może właśnie do glaze'ów i cleanerów wybrać DA FLEX XC 3401 VRG i pozostac przy Lare jako rotacji typowo do polerowania? :o

 

Poproszę o poradę co do wymienionych maszyn Flexa i porównania do Lare.

 

Dzięki.

 

 

Flex jest cichszy.

 

To jedyna namacalna różnica, poza gumowanymi elementami obudowy, serio.

 

Co nie zmienia faktu że flex PE-14-2 jest rewelacyjną maszyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Flex jest cichszy, mocniejszy, stabilniejszy, nie grzeje się. Jak wziąłem w dłonie flexa a następnie EP801 miałem wrażenie ,że ta druga za chwilkę się rozpadnie. Flex ma genialny, miękki i elastyczny przewód. Lare jest troszeczkę wygodniejsza ale to oczywiście kwestia przyzwyczajenia. Poza ceną tylko taki mały plusik dostrzegam w chińczyku.

Ja zamieniłem i była to jedna z lepszych decyzji.

Klasa lub dwie wyżej także polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i Flexik jest wg mnie idealnie wyważony a także nie pachnie chińszczyzną ;). Jak polerujesz- czujesz wiatr burzący Ci włosy, zamykasz oczy i widzisz siebie polerującego niemieckie das Auto w jakimś małym spa w wiosce u podnóża ośnieżonych szczytów Alp (czytaj: "świeżość") :D. To mało?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie warto , nie warto wydawać tyle na maszynę posiadając już Lare. Faktycznie obroty są bardziej stabilne , maszyna jest solidnie wykonana i dobrze wyważona. Ale czy to warte tych pieniędzy posiadając maszynę , która całkowicie wystarcza do użytku amatorskiego jak i profesjonalnego? Na Twoim miejscu bez zastanawiania wziąłbym jakieś DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flex jest cichszy.

 

To jedyna namacalna różnica, poza gumowanymi elementami obudowy, serio.

To może lepiej DA Flexa jako drugą maszynę w garażu? :o Miał ktoś z nią styczność?

 

I to jest bardzo fajny pomysl !

 

Flex VRG to bardzo sympatyczny kawalek maszyny dla detailera, ktory nie robi korekty za korekta, a czesciej uzywa maszyny do cleanerow i finiszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie warto , nie warto wydawać tyle na maszynę posiadając już Lare. Faktycznie obroty są bardziej stabilne , maszyna jest solidnie wykonana i dobrze wyważona. Ale czy to warte tych pieniędzy posiadając maszynę , która całkowicie wystarcza do użytku amatorskiego jak i profesjonalnego? Na Twoim miejscu bez zastanawiania wziąłbym jakieś DA.

 

A moim zdaniem warto. Mam dwie Lare EP11, Kestrela DAS-6 i teraz kupiłem Flexa PE14-2-150... i to jest to co oczekiwałem od maszyny. 15 minutowe przerwy w korekcie jak przy Lare to już przeszłość, nie boję się, że zajadę maszynę. Oprócz tego ergonomia i tak jak pisali powyżej wyważenie jest super. Do tego obudowa: z głupoty maszyna spadła mi z tylnej klapy samochodu na płytki, huk jak nie wiem co. Na Flexie nic nie widać, że upadł - zero szkód. Przy Lare składał bym już chiński plastik do kupy. Jednym krótki zdaniem, nie żałuję zakupu i gdyby nie cena, kupiłbym drugiego :)

 

A co do pracy: Lare kupiona 2 lata temu chodzi najciszej, Lare kupiona w tamtym roku przy obciążeniu tak wyje, że ciężko się pracuje dłuższy czas. Pojechała do serwisu, wymienili stabilizacje obrotów i działa tak samo. Chyba zmienili technologie, bo stara Lare ma inna głowice (odlew). Flex nie jest super cichy (nawet do starej Lare), ale dźwięk nie jest drażniący i głośny. Można bez problemu pracować cały dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

proximo, mamy możliwość konfrontacji tych dwóch maszyn na naszych projektach. Festool jest wygodniejszy i tylko taki plus zauważyliśmy. Flexem dużo przyjemniej się pracuje i jest cichszy. Nie wspominam już o problemach techniczno-serwisowych festoola o których sporo już na forum napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pushkarev90, ja mam bigfoota, ale do flexa vrg nie mam porównania. Na razie 2 korekty za zmną, więc dopiero jeszcze poznaje maszynę.

 

Co do porównania EPL-11 z Flexem, to jak będą nowe, to rzeczywiście różnica będzie głównie w głośności, ale po jakimś czasie różnic przybędzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pushkarev90, ja mam bigfoota, ale do flexa vrg nie mam porównania. Na razie 2 korekty za zmną, więc dopiero jeszcze poznaje maszynę.

 

Co do porównania EPL-11 z Flexem, to jak będą nowe, to rzeczywiście różnica będzie głównie w głośności, ale po jakimś czasie różnic przybędzie ;)

na plus czy minus bigfoota, no i którego 15 czy 21

 

Flex ma podwójna przekładnie olejową dlatego jest cichszy.

Mirka ma taką samą maszynę jak Flex, ale przekładnia jest tradycyjnej konstrukcji i to już nie jest to :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Serdecznie. Jeżeli interesowały by Was parametry dokładne, innowacje zawarte w tym urządzeniu - proszę pytać. Jeżeli będą jakiekolwiek problemy bądź sugestie - po to założyłem to konto.

Nie będę pisał, że FLEX jest najlepszy na Świecie i nie będę porównywał z innymi markami.

Będę służył obiektywną opinią n/t maszyn polerskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Być może trafiłem na wyjątkowy egzemplarz, ale mój Flex przy obciążeniu, w szczególności w górnym zakresie obrotów potrafi być na prawdę uciążliwie głośny. Dzieje się to wyłącznie powyżej 5-ego biegu, poniżej jest ok.

Drugi i jedyny w moim przekonaniu minus tego sprzętu to fakt, że w niespełna pół roku starła się guma pokrywająca ( niesamowicie wygodną ) rękojeść i nie ukrywam nie wiem skąd taką wezmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może trafiłem na wyjątkowy egzemplarz, ale mój Flex przy obciążeniu, w szczególności w górnym zakresie obrotów potrafi być na prawdę uciążliwie głośny. Dzieje się to wyłącznie powyżej 5-ego biegu, poniżej jest ok.

Drugi i jedyny w moim przekonaniu minus tego sprzętu to fakt, że w niespełna pół roku starła się guma pokrywająca ( niesamowicie wygodną ) rękojeść i nie ukrywam nie wiem skąd taką wezmę :)

 

Witam. Trzeba to sprawdzić dlaczego taki głośny ten flex na wyższych obrotach… Może łożysko jest któreś do wymiany. Jeżeli maszyna jest na gwarancji - proszę o kontakt logistyka@flex-elektronarzedzia.pl lub 748555999 wew. 61 w celu podania adresu dla Kuriera - odbierze bezpłatnie sprzęt i wciągu max 3 dni będzie naprawiony z powrotem. Jeżeli nie jest już na gwarancji - proszę wysłać na adres FLEX Polska ul. Niepodległości 13 58-150 STRZEGOM z dopiskiem uzgodnione z Maćkiem - wymienimy łożyska gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie podejście do klienta to jest klasa ! Szacun

 

Bardzo mi miło… Takie mamy standardy :) na marginesie Polerki FLEXa min. PE14-2 z dniem 1. marca zostały dość mocno przecenione a detailer.pl szykuje wiosenną akcje :)

 

[ Dodano: 3 Marzec 2014, 20:23 ]

Być może trafiłem na wyjątkowy egzemplarz, ale mój Flex przy obciążeniu, w szczególności w górnym zakresie obrotów potrafi być na prawdę uciążliwie głośny. Dzieje się to wyłącznie powyżej 5-ego biegu, poniżej jest ok.

Drugi i jedyny w moim przekonaniu minus tego sprzętu to fakt, że w niespełna pół roku starła się guma pokrywająca ( niesamowicie wygodną ) rękojeść i nie ukrywam nie wiem skąd taką wezmę :)

 

Zapomniałem napisać z tą gumą… Nie mamy sygnałów odnoście ścierania gumy z przodu. Nie podciągniemy tego niestety gwarancyjne ponieważ nie ma programu naprawczego a to część typowo eksploatacyjna jak np. szczotki węglowe… Sprawdziłem i cała przednia gumowana obudowa kosztuje 60 zł. Zrobimy jeszcze jakiś rabat od tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.