Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czegoś mniejszego

 

ze względu na małżonkę

 

Zapewniam Cię że CRfałką byłaby zachwycona :evil: Parkowanie, krawężniki, wysoko i prestiżowo się siedzi, wszystko widać, cicho jak w kościele :-] , a no i zima tuż za rogiem :mrgreen: Jakby co - "coś tam" jest do potargowania 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik prosty jak cep i przy minimum świadomości niemal bezobsługowy, problemem jest brak hydraulicznej regulacji luzu zaworów. Gaz "poradzi" sobie z głowicą ca 50-70 tys, poźniej remont góry. Polski gazownik-akrobata da radę, i oczywiście zagazowane jeżdżą - w sumie chyba warto przekalkulować, 7 L przecież to palić w mieście nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma aut na wtrysku pośrednim, które nie lubią gazu. Co najwyżej mogą mieć alergię na gazowników-partaczy i elementy instalacji marnej jakości. W przypadku Hond należy mieć na uwadze kontrolę/regulację luzu zaworowego, które powinno się wykonać przed założeniem lpg, a później co 30 tys. km. Strojnie za pomocą sondy szerokopasmowej na pewno nie zaszkodzi. Niektóre hondowskie silniki mają takowe zamontowane, więc dla ogarniętego gazownika strojenie to sama przyjemność ;)

 

EDIT: zostałem wyprzedzony :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię że CRfałką byłaby zachwycona :evil: Parkowanie, krawężniki, wysoko i prestiżowo się siedzi, wszystko widać, cicho jak w kościele :-] , a no i zima tuż za rogiem :mrgreen: Jakby co - "coś tam" jest do potargowania 8-)

 

Zawsze zastanawiałem się co ludzie widzą w tych SUVach. Dziś miałem okazję przejechać się ok 50km Grand Cherokee, po zakończonej przejażdżce stwierdziłem, że muszę kupić sobie SUVa z automatem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję przejechać się ok 50km Grand Cherokee

ja przejechałem jakieś 20 tkm ji długo przeklinałem dzień zakupu jeepa.

Nigdy więcej.

 

Myślę że nawet legendarna usterkowość najgorszego modelu alfy (nie wiem jaki to jest) jest niczym w porównaniu z jeepem. Bynajniej ja źle trafiłem.

 

Automat tak

SUV tak

Jeep nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przejechałem jakieś 20 tkm ji długo przeklinałem dzień zakupu jeepa.

Nigdy więcej.

 

Myślę że nawet legendarna usterkowość najgorszego modelu alfy (nie wiem jaki to jest) jest niczym w porównaniu z jeepem. Bynajniej ja źle trafiłem.

 

Automat tak

SUV tak

Jeep nie

 

Nie mówię, że Jeep jest jakiś super, ale to był pierwszy i jedyny SUV jakiego prowadziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam auta do max 15tys. Najlepiej benzyna do zagazowania, czyli 1.8-2.0 Może być 3d, segment B,C z naciskiem na ten drugi. Oczywiście jak najmniej awaryjny.

Honda Jazz. Sam szczyt rankingów bezawaryjności i bardzo pojemna, w środku ilość miejsca zbliżona do tej w Golfie V, a byś nie przypuszczał :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma aut na wtrysku pośrednim, które nie lubią gazu.

Pod warunkiem nieplastikowego kolektora. :kox:

 

A jakie znaczenie ma materiał z którego wykonano kolektor? Plastikowy jest o tyle lepszy, że łatwiej go nawiercić, tyle :)

 

a nie przypadkiem taki, że wtrysk gazu jest w kolektor i czasem ta mieszanka potrafi w nim zrobić buuuum... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie. Montaż sekwencyjnego wtrysku gazu polega na tym, że robi się nawierty w kolektorze ssącym w celu umieszczenia w nim wkrętek, przez które podawany będzie gaz. Miejsce nawiertów ma być możliwie zbliżone do miejsca podania benzyny przez wtryski benzynowe. Ani benzyna ani gaz nie zrobią tam żadnego boom ;)

 

Kolega pomylił wtrysk sekwencyjny z instalacją II generacji, gdzie często zdarzały się tzw. strzały w kolektor ;) Nie ta technologia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma aut na wtrysku pośrednim, które nie lubią gazu.

Pod warunkiem nieplastikowego kolektora. :kox:

 

A jakie znaczenie ma materiał z którego wykonano kolektor? Plastikowy jest o tyle lepszy, że łatwiej go nawiercić, tyle :)

 

a nie przypadkiem taki, że wtrysk gazu jest w kolektor i czasem ta mieszanka potrafi w nim zrobić buuuum... :o

 

Koledze kiedyś zrobiło bum tak że szpachla odpadła z maski :lol: Tyle że to była instalacja 3 generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie czemu u nas w PL nie ma przepisu który mówi, iż jak np. Land Rover wpadnie pod przyczepe w aucie ciężarowym i skosi pół dachu to auto powinno być tylko na części?

Czemu tylko u nas z auta które bliżej miało do cabrio niż suva zrobili funkiel nówka bez wypadkowy i chcieli za nie ok 70k?

Mają na to dowody i nikt nie beknie?

 

Ostatnio taki przykład w Turbo kamerze był pokazany, aż ciarki przeszły mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.