Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trzeba zmienić w końcu jedno auto na większe (aktualnie oba 3D) bo jednak wsadzanie fotelika na tylna kanapę nie należy do najprostszych. Mojej lepszej połówce podoba sie Nissan Qashqai, ale w mniejszych pieniądzach można nabyć Kia Sportage II (ten wcześniejszy model niz obecnie produkowany) mówię tylko i wyłącznie o wersji PB, gdyz za widzę po swoim dieslu że przy tej ilości kilometrów co robię to tylko PB wchodzi w rachubę. Autem będzie jeździć kobieta oczywiście. Chwile był na tapecie Citroen C4 Picasso, pytałem nawet użytkowników na PW, ale modne są ostatnio SUVy i Crossovery. Suzuki SX4 i Fiat sedici odpadają ze względu na miniaturowy bagażnik. Miałem do czynienia z dwiema Kijankami Sportage odbieranymi w tym samym tygodniu 2006 roku i jedna psuła sie na potęgę (wiecznie w serwisie) a druga jeździ bez większych zgrzytów (tu chyba odgrywa role kierowca, gdyz ta co sie psuła jeździła w trybie zero/jedynkowym i gaż w podłogę na zimnym silniku). Ogólnie planuje przeznaczyć ok 35 tyś i sam sie motam na co się zdecydować, bo w tych pieniądzach można mieć fajne kombi, ale moja lepsza połówka do tej pory ma Clio2ph2 3d i obawiam sie że kombi jeszcze w Krakowie ciężko zaparkować i manewrować... a w takim większym zawsze to lepiej widać i na większy krawężnik można sie wdrapać gdzie osobówka nie wjedzie i zazwyczaj sa wole miejsca :)

Dobra bo monolog napisałem i nikt tego nie przeczyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault Koleos, Honda Cr-v to z suv'ów, z takimi pieniędzmi może udało by się znaleźć VW Tourana w wersji Cross. Wszystko zależy od tego co się małżowince spodoba. JA nie przepadam za VW ale ten Touran jest sympatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda na crossovery i niewielkie suvy zrobiła się późno, więc mało jest starszych modeli :) Do rozważenia jeszcze Peugeot 3008, Dacia Duster (dostaniesz nawet wersję 4x4), ewentualnie coś w stylu Golf Plus.

 

Ale wydaje mi się, że kiszkaja ciężko będzie przebić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerad, jeśli chcesz kupować Qashaia I to jak dla mnie przedpotopowy samochód, plastiki ujowe, wyglądem też nie zachwyca. Druga wersja robi robotę, ale wiadomo, że to inna moneta. Jeździłem jednym i drugim i szczerze mówiąc nie rozumiem fenomenu wersji I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altay, ja akurat sprzedaję swojego Forda Fiesta 2001, silnik benzyna 1.3. Według mnie bardzo dobry samochód do miasta, mały, zwrotny. Mam 185cm wzrostu i jeździło mi się w Fieście wygodnie. Nie proponuję Ci kupna bo gdzie Leszno, a gdzie Gdańsk, ale jak byś miał okazję kupić taki to wg. mnie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum segment tzw. B , tanie w utrzymaniu, no i wytrzymałe. Tak czy inaczej jedna osoba będzie tym jeździła

Corsa C 1.2 sam posiadam od 6 lat i zero awarii a najdroższą naprawa była wymiana maglownicy co kosztowało mnie 600zł. Wiele rzeczy można samemu zrobić np. przegląd bo dostęp do wszystkich podzespołów super. Aha 1.2 ma łańcuch więc masz spokój. U mnie spalanie kształtuje się na poziomie około 6-7 gdzie górna granica to krótkie trasy przy -20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od jakiegoś czasu szukam samochodu i już trochę zgłupiałem. Szukam jakiegoś sedana/liftbacka. Samochód będzie pokonywał około 20-25 tyś km. rocznie. Nie zależy mi na tym żeby to była jakaś rakieta, ale jeżeli wsadzę do niego 4 osoby to żeby dało się jakoś sprawnie wyprzedzić inny pojazd. Myślałem raczej o PB + LPG, diesla raczej wolałbym nie kupować ze względu na drogi osprzęt. Budżet około 30 tyś zł. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.