Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

mało jest aut 3 letnich w dieslu co maja przebieg 150.000

 

Brat ma 1.6Hdi z 2009 z przebiegiem 130tys km. To co też kręcony zgodnie z tym co mówisz? :thumbdown: A ma go od nowości.

 

nie ma reguły, znam auta diesle co wyjechaly z salonu w 2006 2.0 tdi i maja 90 tys km :) oryginalne !

 

ale po prostu zyjemy w kraju, gdzie kazdy chce kazdego legalnie lub nie oszukac ;) dlatego trzeba sie pilnowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wszystkie kontrolki jakie ten samochód posiada - świecą. Ale jeździ.

 

:lol::lol::lol::mrgreen::mrgreen:

Nadawało by się do tematu "typowy opel"

:mrgreen:

 

Pracując w salonie Opla muszę to potwierdzić :kox: ale niektórym samochodom należy się naprawdę szacun, 3 letnie Insignie przejeżdżąją 200 000km bez większych problemów, ale sporo też przyjeżdża na lawetach - klienci się żalą na ilość elektroniki w tym samochodzie. Obserwując klientów, mam wrażenie, że doskonale sprawdza się maksyma "jak dbasz, tak masz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu dopytywałem o dupowóz dla siebie aż tu nagle moja luba stwierdziła że ona też chce - oczywiście musi być lepsza i padło na 2 modele:

 

VW Polo IV

i

Seat Ibiza III

 

Cenowo okolice 10-12 tysięcy.

 

Wymagania:

 

PB + LPG

Mały motor - 1.2 - 1.4

 

ktoś miał styczność? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 1.2 w fabii przez dwa lata i najgorszemu wrogowi nie polecę takie silnika :P Co prawda latałem nim sporo, byłem tu i tam, ale ten dźwięk 3cylindrowca mnie dobijał :P Poza tym dziwna charakterystyka tego silniczka.

Do miasta może i sie nada, ale w trase się tym nie ruszaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama, Kama, za tą kase szukałbym Pande

 

A nadstawisz za mnie głowę z taką wypowiedzią? :lol:

 

To kobieta...

Musi wygląąąąąąąądać ;)

 

[ Dodano: 22 Sierpień 2014, 20:31 ]

1.2 w polo czy ibizie bym unikał, to 3 cylindrowiec pracujący jak kosiarka, mniej ekonomiczny od 1.4 i do tego z wadliwym rozrządem

 

Poza tym dziwna charakterystyka tego silniczka.

Do miasta może i sie nada, ale w trase się tym nie ruszaj

 

W ogóle mi do głowy nie przyszło, że to ten sam wynalazek co w Fabii!

Jeździłem raz taką fabianką i odczucia mam podobne do Was :)

 

Czyli zawyżamy do 1.4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kempus, niestety w wielu przypadkach ludzie nie wiedzą czym jeżdżą i jak mają jeździć a potem jest płacz i lament, że się popsuło... Mamy jednego klienta który jeździ Insignią oczywiście standardowo diesel 6000km rocznie. Raz w miesiącu jest na czyszczeniu DPF bo mu się zapycha i mówi że nigdy więcej Opel - wcześniej miał Golfa w dieslu i takich cyrków nie miał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasiek, fakt, są czasem tacy ludzie :) niektórzy po prostu nie zdają sobie sprawy z kosztów utrzymania Diesla. Też mamy jedną klientkę, rocznik pięćdziesiątyktóryś, "pani doktor", która jeździ właśnie 2.0 turbo 4x4, ale do niczego jej to niepotrzebne. Sprzęgło wymienione po 40kkm od jej stylu jazdy :mrgreen: średnie spalanie z kompa "24". Kierownik się śmiał, że poprawiła wynik bo było 28 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama

Mam non stop styczność z Ibizą III 1.4, 75km, mogę śmiało polecić. Z Fabią również w silniku 1.4 68km i tego samochodu za nic nie polecę. Chyba tylko, że się nie psuł. Zupełnie inny silnik, muł jak cholera, a Fabia tragiczna w środku odciosana jak od siekiery. Mówię tu o I Fabii. Ibiza jest natomiast jeszcze całkiem świeża. Fakt plastiki są marne, ale to nie np Audi :)

Spalanie jak jechałem nad morze Ibizą 5.8l/100km średnia prędkość na autostradzie 140km/h do tego sporo korków, więc uważam, że spoko ;)

Po mieście max to 7l, ale norma to między 6-6.5l :)

Silniczek trwały, zawsze pali, nic się nie zepsuło przez 3lata użytkowania takiego "ekstra".

 

Według mnie lepsze to od Polo, ładniejsze. Jak coś to PW :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracując w salonie Opla muszę to potwierdzić :kox: ale niektórym samochodom należy się naprawdę szacun, 3 letnie Insignie przejeżdżąją 200 000km bez większych problemów, ale sporo też przyjeżdża na lawetach - klienci się żalą na ilość elektroniki w tym samochodzie. Obserwując klientów, mam wrażenie, że doskonale sprawdza się maksyma "jak dbasz, tak masz".

 

To jest żenada z nowymi używanymi modelami aut. 200kkm bez awarii to sukces. Moja 18to letnia omega V6 z prawie ;) ori przebiegiem 235kkm, mam ją 5 lat. Poza wymianą eksploatacyjnych rzeczy to mogę na palcach jednej ręki wymienić ile rzeczy zepsuło się w niej :) Fakt, że zrobiłem wiele modyfikacji auta/poprawienie fabryki, coś tam rozbiorę i wyczyszczę w razie potrzeby wymienię. A chwaląc się to na LPG zrobiłem już 100kkm i przy niej tylko wymiana filtrów. Padł po roku map sensor, który był wadliwy od początku, po 100kkm wymieniłem gumy w reduktorze. Przed zimą wymienię dysze w i-plusach na mniejsze. W pełnoletnim aucie działają wszystkie włączniki, dźwigienki, klamki itp. Cuda panie cuda ;) Nie wiem co będzie w moim V50 z `08 za 4 lata :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepsze to od Polo, ładniejsze. Jak coś to PW

 

Dzięki :good:

Będę mieć na uwadze ;)

 

A gdy do puli dostawimy Chevrolet Aveo i Corsa C?

 

Przypominam - dupowóz do miasta i nic więcej. Najdalsza trasa to 80km w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.