Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Coś szczególnie awaryjnego w tych autach jest?
diesel 2.2 177 kucy?

 

To jest D-CAT Toyoty czyli bardzo awaryjny silnik - piszę tak nie na podstawie opinii znajomych mechaników, sprowadzaczy aut oraz opinii forumowych szpeni a niecałym 2 letnim użeraniem się mojego ojca z Toyotą Avensis z tym silnikiem. Samochód był z tego samego rocznika - czyli 2008. Kupiony w salonie: 2 razy wymieniana uszczelka pod głowicą, soft był wgrywany -naście razy i za każdym razem miało być OK, plus po drodze ileś dupereli z osprzętem tego silnika. Jak na, z tego co pamiętam 400 niutonów, i prawie 180 koni to ten samochód wogóle nie miał osiągów a palił jakieś chore ilości ropy. Samochód odkupił dealer za (jak na dealera) uczciwe pieniądze. Długo nie stał - ktoś kupił nie zważając na fajną lekturę wszystkich faktur, potwierdzeń i litanii napraw w systemie ASO.

 

Ł

 

Znowu mamy podobne zdanie ;)

 

Mam systematycznie styczność z IS220 2008 70k przebiegu i prawie wszystko co w/w mogę potwierdzić (uszczelki pod głowicą nie robił ale sporo innych rzeczy :mrgreen: ).

 

 

P.S.

Pan Miyagi, czy ty przypadkiem nie szukasz na siłę "prestiżu" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

IS220 ładne auto, ale miejsca tam praktycznie nie ma, ciasno, szczególnie z tyłu, tam to jedynie dzieci albo damska torebka ;) to minusy (jakość wykończenia wnetrza też szału nie robi) plusy to na pewno wrażenia z jazdy, auto fajne spójne, świetnie trzyma sie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, znów mi tyłek ratujecie przed dupnym zakupem!

 

Nie na siłę, chcę kupić ojcu auto do 45 tys. i żeby nie siedział w serwisie z nim. Rozpatrywałem Audi A4 B8, BMW 3, Merca C klasę, Volvo, Passata ale w jakieś ładnej wersji wnętrza. Nie chcę Toyoty, Mazdy. Mówią też "rozważ Kię, Hyundaia" ale nie wiem...

 

Mam od znajomego sprawdzone Volvo S80 z 2004 r., full opcja silnik 2.4 diesel D5 za 25 koła. Może to? Znając trochę Volvo wiem, że ten silnik jest nie do zajechania. Ale to już 10 letnie auto..

 

Generalnie budżet mam do 45 tys. Poradźcie coś. Dla statecznego Pana po 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę kupić autko do ok 16tyś zł w benzynie i potem założyć gaz. Na oku mam dwa modele Citroën C5 II (2004-2008) oraz Škoda Superb I (2001-2008)

Tylko i wyłącznie benzyna i później gaz wchodzą w rachubę. Na który model się zdecydować i szukać autka? Chodzi mi o w miarę bezawaryjność, koszty eksploatacji no i żeby nie rdzewiało za szybko. Byłem zdecydowany na superb ale korozja to powszechny problem z tego co widzę, a w citroenie trochę sie boje tego zawieszenia hydro pneumatycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla statecznego pana to bym Skode Superba w tych pieniądzach brał, bo:

 

- ładna (ale to kwestia gustu)

- jakiś tam prestiż ma (tzw klasa wyższa :) ) , ale ciągle to Skoda

- miejsca w pyte

- 1.9 malutko spali

- części tanie

- każdy mechanik to ogarnie

- młody rocznik można znaleźć 2008-2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o tych 2.0 TDI, bo z niektórych lat (przynajmniej w passatach , a podejrzewam że w skodach te same są ) były jakieś tam problemy

 

zawsze zostaje nieśmiertelne 1.9 TDI :)

 

ogólnie auto nudne na maksa , ale cenowo bardzo fajnie wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić od siebie opel Signum w 2.0T 175KM bo mam takiego z LPG. Nie wiem jaka kwota wchodzi w grę ale były robione do 2008 r. Rozrzad na łańcuchu i z silnikiem nie mam żadnych kłopotów, jak mało mocy to 2.5 v6 w benzynie też jest lecz jak tam sprawa z silnikiem wygląda to nie wiem. Pozdrawiam i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Miyagi, http://allegro.pl/maxi-full-citroen-c5- ... 83581.html

 

Hydro, fajne fotele plus podwójne szyby :song: Całkiem przyjemne wozidło.

 

Znajomy oglądał jakieś auto u tego handlarza- kompletna padaka. Nie mówię, że wszystkie jego auta cieszą się taką samą jakością, ale kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.