Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

też na to liczę, w niedzielę wybieram się na giełdę i liczę na takiego dziadka ;) co będzie chciał sobie zmienić auto przed świętami

 

tak btw w kielcach jest gość co ogarnia temat klimy bardzo dobrze, za 2,5 tyś. kompletna jest do zrobienia, ale stwierdziłem, że gra nie warta świeczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ktoś coś poleci ciekawego do 70tyś, bo ojciec powoli zaczyna szukać czegoś ciekawego. Auto typu sedan/kombi tylko benzyna powyżej 1,6L w miarę fajnie wyposażony. Z nowych ciężko coś ciekawego wyrwać, a używki maxymalnie 2 letnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, w pierwszym momencie zamarłem, ale jak zobaczyłem niemieckie blachy to mi minęło, bo widzę jak na tony ściągają te czarne Seaty ze słonecznej Hiszpanii z korporacji taksówkowych i robią z nich "perełki", ale to na szczęście żaden z nich, bo w sumie to fajne autko, oby Ci służyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vetteran, rok 2006 produkcji, pierwsza rejestracja 2007, przebieg 177 tyś. książka serwisowa do końca, trzy klucze, auto kupione w salonie autohouse w niemczech, tuv do 2015 r. auto w środku praktycznie jak nowe, zero zużycia, lakierowane tylko drzwi od kierowcy około 180 um, reczta wszystko 90 um, wszystkie szyby identyczne, oryginalne, technicznie wszystko w jak najlepszym stanie.

Ale dobra koniec tego słodzenia, najpierw pojechałem do Łódź, ode mnie z Opola 380km w jedną stronę, przez telefon, igła, mówię gościowi że przyjadę z miernikiem, z kompem itp. żeby od razu powiedział jeżeli coś było robione, a on że jest auta pewny że przyjeżdzać sprawdzać itp. wszystko niby igła według sprzedającego ...pojechałem zobaczyłem, jak by nie kolega z którym pojechałem to bym kolesia sklepał, już miałem od niego brać kasę za paliwo, ale gosiu zaczął dzwonić po kolegów, wyzwałem go i pojechaliśmy, auto okazało się całe lakierowane (bez dachu) z przodu auta szpachla, komora silnika również polakierowana, wszystkie śruby ruszane, wnętrze tak zużyte że masakra, tylko jeden klucz ... wiem że nie można wkładać linków z aukcji ale zrobię wyjątek, żeby tak czasem ktoś z was nie tracił czasu na to auto http://allegro.pl/seat-leon-2007-1-9-td ... 50436.html

co do błotnika przedniego ze strony pasażera, to pytałem sprzedającego że ma chyba inny odcień, a on na to że to jakiś refleks świetlny, na żywo nie ma różnicy.

 

Po drodze powrotnej odwiedziliśmy kilka komisów, co następny komis to auta jeszcze gorsze, w dzisiejszych czasach kupić dobry samochód to praktycznie cud, powoli zacząłem żałować że sprzedałem bore, najlepsze to że seata którego kupiłem znalazłem u mnie w województwie, cena auta to 23900, wynegocjowałem na 22 tyś, patrząc na stan samochodu cena jak najbardziej adekwatna do stanu, a nawet bym powiedział że promocyjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do błotnika przedniego ze strony pasażera, to pytałem sprzedającego że ma chyba inny odcień, a on na to że to jakiś refleks świetlny, na żywo nie ma różnicy.

 

heh,widać jak na dłoni że inny odcień ma ten błotnik , masakra z tymi handlarzami :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po drodze powrotnej odwiedziliśmy kilka komisów, co następny komis to auta jeszcze gorsze, w dzisiejszych czasach kupić dobry samochód to praktycznie cud, powoli zacząłem żałować że sprzedałem bore, ...

Zgadzam się w 100% w zeszłym roku jesienią szukałem dla żony i skończyło się na przełomie października i listopada zakupem nowego auta z salonu. Teraz ja szukałem starego auta ale w ładnym stanie... podobnie auta zniszczone mechanicznie połatane jak się da, coś nieprawdopodobnego. Po wielu wyjazdach nawet takich ponad 700km i stracie kilku dni urlopu wypoczynkowego trafiłem na zaniedbaną estetycznie ale w miarę zadbaną mechanicznie 15-to latkę :)

 

Sorry za fotki ale jeszcze nie ogarnięta...

WP_000291.jpg

WP_000297.jpg

 

Tak, tak znaczki z tyłu to nie ściema 3.0 V6 Busso 226KM i skrzynia Sportronic. Gnojowóz poszedł do garażu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Szukam jakichś opini na temat laguny 3. Jaki silnik najlepiej wybrać z benzynowych? Jak wygląda sprawa z cena/dostępnością częsci i jak z awaryjnościa? Lepiej niż laguna II? :evil:

 

Bardzo dobre auto. Całkowicie ten model zerwał ze złym wizerunkiem poprzednika. Elektryka/elektronika w ogóle nie szwankuje. Co do silników jeśli diesel to 2.0 dCi (silnik na łańcuchu, wtryski piezoelektryczne wytrzymują ponoć 300 000km). Moce to: 130, 150, 173 i chyba ok. 180. Najtaniej w serwisie wyjdzie 150 (ten sam silnik co 130hp, tylko inna mapa). Z tego co wiem dwie mocniejsze wersje różnią się chyba osprzętem. Jeśli chodzi o serwis to poza ASO śmiesznie tanio. Klocki przód z montażem około 300zł, łączniki stabilizatorów 280. Kwoty dotyczą części TRW (podobno pierwszy montaż). Jedyne co może dać po kieszeni to ilość oleju w 2.0 dCi, wchodzi chyba 7L.

Jeśli benzyna to 2.0T. Świetny bezawaryjny silnik. Skrzynia obojętnie, zależy co preferujesz. Zarówno manual jak i automat są bezawaryjne z tego co wiem.

Co do samego auta, bardzo pojemne, dużo miejsca z przodu i z tyłu. Komfortowe i ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś opini na temat laguny 3. Jaki silnik najlepiej wybrać z benzynowych? Jak wygląda sprawa z cena/dostępnością częsci i jak z awaryjnościa? Lepiej niż laguna II? :evil:

 

Może nie wiem wszystkiego, bo posiadam auto ponad miesiąc, ale z ręką na sercu mogę polecić Lalkę 3. Jest to auto godne uwagi, wyróżniające się na ulicach, cieszące się świetnymi opiniami.

Jeśli chodzi o części, nie jest źle, ale zawsze mogłoby być lepiej.

Elektronika potrafi czasami pograć na nerwach, ale nie jest to bolesne finansowo.

 

Odwołując się do przedmówcy, nie powiedziałbym, że Laguna jest bardzo pojemna, ilość miejsca z tyłu z pewnością nie powala na kolana.

 

Reasumując, gdybym miał kupować auto jeszcze raz, ponownie wybrałbym Lagunę. Żeby kupić niemca z podobnym wyposażeniem, w podobnym roczniku trzeba by dopłacić jakieś 20 tysi.

 

Jak kupisz zadbany egzemplarz to na pewno długo nim pojeździsz. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś opini na temat laguny 3. Jaki silnik najlepiej wybrać z benzynowych? Jak wygląda sprawa z cena/dostępnością częsci i jak z awaryjnościa? Lepiej niż laguna II? :evil:

 

pracowałem u zdunka (serwis renault) jako mechanik przez dlugi czas , wiec mogę ci z czystym sumieniem polecić wszystkie wersje silnikowe procz 1.5 dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie auto ma być dla ojca i tak sie zastanawiam bo fajny stosunek cena/wyposażenie.

A teraz z innej beczki w moim mieście stoi golf mk1 w bdb stanie tylko stoi tak już ponad pół roku. I takie pytanie jak by można dojść do właściciela, da się jakoś po numerach rejestracyjnych albo coś? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie auto ma być dla ojca i tak sie zastanawiam bo fajny stosunek cena/wyposażenie.

A teraz z innej beczki w moim mieście stoi golf mk1 w bdb stanie tylko stoi tak już ponad pół roku. I takie pytanie jak by można dojść do właściciela, da się jakoś po numerach rejestracyjnych albo coś? :idea:

 

Da się dojść jeżeli masz kogoś w wydziale komunikacji lub Policji

Możesz zostawić kartkę za szybą z numerem telefonu-może coś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ze jeśli chodzi o Lagunę III nikt nie pisze o świetnych materiałach użytych we wnętrzu (plastiki).

 

Wiem, że to nie "niemiec" a tam takie rzeczy się chwali nawet jak nie są najlepszej jakości - ale Laguna III moim zdaniem się w tym względzie wyróżnia in +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.