Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

- małe turbo benzyny(np. 1.2 i 1.4) celowo pomijam - moim zdaniem to nieporozumienie

 

Nieporozumienie w jakim dokladnie kontekscie?

 

Faktycznie mogłem odrobinę rozwinąć - jako przykład posłuży Scirocco 1.4 TSI (118KW), którego właściciela i losy trochę znam. Samochód nie jest jakoś wybitnie katowany, a jednak dynamiczna jazda znacząco wpłynęła na ilość wizyt w serwisie związanych z silnikiem i jego osprzętem. Idąc na skróty, chodzi o wysilenie jednostki napędowej (mała pojemność i fajne cyferki - takie trendy dziś mamy praktycznie u wszystkich producentów).

 

Jeszcze taki przykład z przed tygodnia, mój brat oddawał samochód do serwisu i jako zastępczy dostał nowe Volvo V70 z silnikiem 1.6D - o ile w C30/S40/V50 uważam, że do normalnej jazdy jest OK (dynamika do zaakceptowania i oszczędnie, bo około 5 litrów ON), to w V70 katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi zdaniem, popartym jakimś tam doświadczeniem ;)

- w pojemnosciach do 2.0 i mocach w przedziałach 120-170km diesel daje wiecej przyjemności (benzyna moim zdaniem poprostu nie jedzie, a jak zaczyna to kończy sie obrotomierz :P ).

- w pojemnosciach około 2.0+T i mocach w przedziale 250-350km tylko benzyna :evil:

- w pojemnosciach 3.0 i wiecej, mocach w przedziale 250-350KM miałbym problem z wyborem :o zarówno diesel jak i benzyna mają swoje plusy i minus (banana na twarzy gwarantują obie opcje)

- małe turbo benzyny(np. 1.2 i 1.4) celowo pomijam - moim zdaniem to nieporozumienie

 

zgadzam sie w 100% :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z Poznania i okolic!

od razu uprzedzam nie śmiać się :mrgreen:

W aucie do zadań specjalnych padła mi skrzynia,więc powstał pomysł,żeby kupić jakiegoś dawce :mrgreen:

http://otomoto.pl/hyundai...-C32060427.html Czy byłby ktoś w stanie podjechać i ocenić skrzynię i przy okazji silnik w tym padle?

Zapłacę 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, od dłuższego szukam sobie forda mondeo mk4 - 2.0TDCI.

 

Trafił mi się egzemplarz wyposażony tak jak szukam, ale... z automatyczną skrzynią biegów.

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat ? Chodzi mi o skrzynie Durashift w fordzie jak i ogólnie o ASB - warto ? Jak do tej pory zawsze jeździłem manualem i sam nie wiem co mam o tym myśleć :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, bywam na tym forum. Jednak zależy mi też na opinii użytkowników automatów niekoniecznie mondeo. Żeby mieć rozeznanie czy warto/nie warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, natrafiłem na ciekawy egzemplarz Golfiny IV 99rok 1.6+ gaz, mam VIN, jednak nie mogę poradzić sobie z rozkodowaniem, ma ktoś może jakieś większe możliwości, wiem, że "ETKA" powinna pomóc ale wersja online coś nie chce wczytać tego nr. Nr : WVWZZZ1JZXP317017 Mógłby ktoś pomóc? Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARKA: Volkswagen

MODEL: Golf

TYP: Hatchback

ROK PRODUKCJI: 1999

KRAJ POCHODZENIA: Niemcy/Wolfsburg/Hannover

SKRZYNIA BIEGOW: Automatic

POJEMNOSC: 1600

RODZAJ PALIWA: Petrol

OPIS: el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, wspomaganie kierownicy, tapicerka welurowa, ABS, poduszki powietrzne, immobiliser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu a3 sportback, imo nie jest łatwo i już mnie denerwuje ta sytuacja, z ciekawości wyczaiłem mazda 3 nowa 2014 normalnie jest piękna, czy zna ktoś jakieś fajne autko do 40tys które by mnie równie urzekło? Taka mazda 70tyś ok. Przy dobrych lotach może i bym osiągnął taka kwote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję samochodu dla dziewczyny, niedużego, mało palącego, raczej benzyna i w cenie [powiedzmy 15 tys. wolałbym raczej świeższe. Problem jest w tym, że nie mam pojęcia czego szukać bo nigdy sie nie interesowałem takimi autami. Proszę o radę i rzeczowe sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek360, na najnowszą generację miejskich aut nie masz co liczyć, ale od siebie mogę polecić c3 1.4hdi, świetny miejski samochodzik ;) jeśli uda się wyrwać w tej kasie 207 to jeszcze lepiej ;) spalanie w granicach 5,5 - 6l w mieście, fajnie się prowadzi, tanie części i bezawaryjne autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czyta jak wszyscy w polecanych maluchach wrzucają Citroena :D To ja dorzucę jeszcze Cytrynę C2 1.4 benzynka - mam 3 sztuki w domu i są bezawaryjne :good: Moje dziewczę jeździ takim z 2004 roku, spalanie w okolicach 5,5-6 litrów, w ciągu 10 miesięcy zrobiła ponad 15tys km i jedyne co zmieniliśmy to przerdzewiały tłumik końcowy :P Auto ma 115tys zrobione. Moja mamuśka ma swoją z 2008 roku, przebieg 92tys i poza eksploatacją nie było robione nic (nie licząc małej stłuczki :P ), a brata dziewczyna ma z 2007 roku z przebiegiem 56tys, z tym to jeszcze nic poza zmianą oleju i filtrów nie było robione :D Koszt rozrządu do takiego to ok 400zł juz robocizną, części tanie i fajnie wygląda - zwłaszcza w wersji VTR :-]

Za tego z 2004 używanego zapłaciliśmy 11400zł + pakiet startowy i zmknął się w 12500zł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję samochodu dla dziewczyny, niedużego, mało palącego, raczej benzyna i w cenie [powiedzmy 15 tys. wolałbym raczej świeższe. Problem jest w tym, że nie mam pojęcia czego szukać bo nigdy sie nie interesowałem takimi autami. Proszę o radę i rzeczowe sugestie.

 

szukaj CLIO 3 z benzyna 1.2

 

do 15 tys spokojnie znajdziesz , nie zgnije , tanie w utrzymaniu i zawsze ma dobre wyposazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.