Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Swoją droga czy mógłby mi ktoś powiedzieć coś na temat Audi po 2010r (A4, A6) tzn. interesuje mnie dwie rzeczy, który silnik benzynowy jest najsensowniejszy w nich i czy automatyczne skrzynie są w nich awaryjne ?

 

O silnikach się nie wypowiadam bo nic w gamie audi nie grzeszy bezawaryjnością oprócz 4.2TDi i stary dobry 4.2 300hp. Skrzynie TipTronic są bardzo dobre a skrzynie Mulitronic są niesamowicie awaryjne i drogie w obsłudze i do tego nieprzyjemne bo bezstopniowe. Skrzynie tiptronic są sprzęgane tylko z Quattro, a modele FWD mąją multitronic. Z manualem audi do czynienia nie miałem ale ponoć są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

677093 Silników benz. i automatycznej skrzyni biegów w Fordzie Mondeo (rok min. 2012) i te same podzespoły w audi, powiedzmy A4,A6 po roku 2010.

Które silniki benzynowe są warte uwagi, a które omijać ? Skrzynie awaryjne czy też nie ? pracują płynnie itp. ?

W Mondeo zależy jaki silnik:

http://www.automat.pl/typy-skrzyn-ford,14,1,19.html

 

Aisin ma dosyć dobre opinie lecz nie jest to 2 sprzęgłowa skrzynia więc zamula lekko. Ważne jest to, czy ktoś wymieniał olej. Jeśli ktoś nastukał 200 000 km bez wymiany to już lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcyza mocno wzrasta a duże pojemności. Niby na takie do 2.0 będzie to powiedzmy 1500 akcyzy.

porostu skończy się zaniżone fv na samochody.

chcą uwalic handlarzy co kupowali auta za 4 tys Euro a wpisywali 1000 i od tego płacili akcyzę.

Chociaż ceny samochodów na pewno wzrosna i to nie ulega watpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]piotrek305[/ref], jak się dba, tak się ma. Firmowe auta mało kiedy są szanowane przez ich użytkowników, jakoś w prywatnych autach nie dzieją się takie cuda jak w firmówkach.

 

 

O to właśnie chodzi. U mnie w firmie w tej chwili są dwa Focusy 1.0 ecoboost 125KM, jeden kombi i jeden hatchback.

Jak te silniki brzmią przy przebiegu 90k to jestem przerażony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]piotrek305[/ref], jak się dba, tak się ma. Firmowe auta mało kiedy są szanowane przez ich użytkowników, jakoś w prywatnych autach nie dzieją się takie cuda jak w firmówkach.

 

 

O to właśnie chodzi. U mnie w firmie w tej chwili są dwa Focusy 1.0 ecoboost 125KM, jeden kombi i jeden hatchback.

Jak te silniki brzmią przy przebiegu 90k to jestem przerażony....

to nawet nie chodzi o dbanie- ja dbam o swoja sluzbowke, nie piluje na zimnym, zwalniam na nierownosciach, nie myje na szczotach (wiem, jestem wyjatkiem). No ale nie wymieniam ze swoich oleju co 10 tysi, tylko idzie na serwis co 30 tys.km, a wolno nie jezdze na autostradach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy co po leasingu dzieje się z tymi autami. Nasze auta przeważnie idą do "swoich" i interwały wymian oleju są w każdym przypadku skrócone dwukrotnie w stosunku do zaleceń, toż to żaden koszt...ale u mnie jest tylko kika aut. Pewnie jakby było ich kilkadziesiąt to oszczędzałoby się na każdym kroku. 3 lub 5-cio letni leasing, potem wymiana i problem z głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie auta w firmie sa kupowane jako nowe i eksploatowane do 150-200 tys.km, tyle zazwyczaj daja rade bez wiekszych usterek, wiec mozna zalewac nowy olej co 30 tys.km. Jak to sie pozniej sprawuje to zagadka, ale pewnie wymaga sporych kosztow (automat, dwumas, turbo, wtryski, dpf).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow głupoty piszesz że aż przykro czytać, doedukuj się lepiej... :wallbash:

 

 

a co niby złego napisałem ?? w tych tabelach udostepnionych jak mniej wiecej ma wyglądać akcyza praktycznie mało sie zmienia na auta do 1.2 a reszta w góre.

 

Rozumeim ze ściagniesz BMW 540 z 96 roku i zapłacisz tyle samo ??

ale chętnie sie dowiem bo nie na wszystkim sie musze znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadasz jakieś bzdury że handlarze przestaną zaniżać faktury...a po co mają to robić skoro i tak wartość celnicy biorą z eurotaksu.

powtarzaja po idiotach, ktorzy wymyslili te ustawe. Oczywiscie ustawa nie ma szans na wejscie, ale gdyby co to kupujcie akcje firm produkujacych reparaturki;) Polska bedzie wtedy nowoczesna motoryzacyjnie jak Kuba albo Ukraina:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Rozgladam sie za Astra J,jazda głównie po mieście.Na jaki silnik zwrócić uwagę?Fajnie jakby było coś bez turbiny itd.

 

czemu bez turbo ? oplowskie turbobenzyny nie są złe.. 1.4 turbo bardzo dobry silnik.. zamiana Octavii na Astrę J to nie ukrywam chyba trochę bezsensu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czemu bez turbo ? oplowskie turbobenzyny nie są złe.. 1.4 turbo bardzo dobry silnik.. zamiana Octavii na Astrę J to nie ukrywam chyba trochę bezsensu..

A gdzie ja napisałem ze zamieniam Skodę na Opla :) Myslalem zeby kupić jak najmniej problemowy silnik(dotychczas 1.6 astra g i zero kłopotów) a auto ma 16 lat hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czemu bez turbo ? oplowskie turbobenzyny nie są złe.. 1.4 turbo bardzo dobry silnik.. zamiana Octavii na Astrę J to nie ukrywam chyba trochę bezsensu..

A gdzie ja napisałem ze zamieniam Skodę na Opla :) Myslalem zeby kupić jak najmniej problemowy silnik(dotychczas 1.6 astra g i zero kłopotów) a auto ma 16 lat hehe

 

to bierz 1.6 w J :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz znać stan techniczny to sprawdź go, zamiast historię. ;) A do sprawdzenia jednego i drugiego polecam skorzystać z ASO Opla w Tarnowskich Górach - to rzut beretem od Zabrza. Wożę tam równoletnią Corsę, bo stosunek jakości usług do tamtejszych cen uważam za mistrzowski. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mamy tu kogoś kto jest w stanie sprawdzić numer vin opla?

W0L0XCF0844355959

AutoDNA nic ciekawego nie wykazało bo bardzo mało informacji

Co sądzicie o tej corsie:

https://www.olx.pl/oferta/opel-corsa-c- ... e9b7c3ef8f

jak można sprawdzać po vinie auto za SIEDEM TYSIĘCY. Kiedy polacy się obudzą i dotrze do nich, że nie kupią nowego auta za 10,20,30 tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.