Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

yukon, no wlasnie nie.

Ani rodzinie, ani samotnemu jesli to cos zmienia. Nie znam Cie i nie oceniam.

Generalnie chodzi mi o to ze jest wolna amerykanka w tym temacie, a to jest chore.

Za byle pierdoly ludzie sa skazywani a za falszerstwo, oszustwo, wyludzenie czy jak to tam jeszcze mozna nazwac nic nikomu nie grozi. :wallbash::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
Czy miał ktoś styczność z Golf V 1.6 FSI 115 km ? Dobra konstrukcja czy unikać jak ognia ? Czy ktoś na forum ma możliwość sprawdzenia historii VW po vinie ?

 

wszystkich FSI unikałbym jak ognia! mój mech który juz duuzo silnikow zrobil, jak i kuzyn ktory robi w Audi&VW twierdza ze to jeszcze gorsze niż 1,2 tsi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wygląda sprawa z odzyskaniem pieniędzy wpłaconych na poczet zakupu samochodu?

Chodzi o słynne wałki z allegro... Niby mieli go przywieźć pod wskazany adres...

Paranoja, znajomy dał się na to nabrać. :wallbash:

 

 

niech zapomni o tych pieniądzach. Może zgłosić na policje ale i tak nie zobaczy groszą.

 

Że też ludzie dają sie na to nabrać :/:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Na początku chciałem się przywitać z wszystkimi użytkownikami forum, czytam forum od jakiegoś czasu, ale nie posiadałem konta. Dopiero teraz postanowiłem założyć konto, żeby być bardziej aktywnym w życiu forum. Piszę do Was koledzy i koleżanki forum Kosmetykaaut.pl z ogromną prośbą. Jestem posiadaczem samochodu BMW E46 z silnikiem 2.5 litra w nadwoziu sedan. Z samochodu jestem bardzo zadowolony, jest bardzo komfortowy oraz ogólnie uważam, że dokonałem dobrego zakupu. Niestety będę zmuszony sprzedać ten samochód, ponieważ zmieniłem pracę, gdzie muszę dojeżdżać ok. 25 kg w jedną stronę do pracy i auto, które pali po mieście 11-12 litrów jest po prostu zabójstwem dla mojego portfela. Fakt faktem mógłbym założyć gaz, ale koszt instalacji do BMW 6 cylindowego jest wysoki, po za tym samochód powoli mi się już nudzi, więc myślę o zmianie. W związku z tym mam pytanie i prośbę do użytkowników forum o polecenie mi jakiegoś dobrego i solidnego samochodu, mój budżet do 20 tyś. zł, niby nie wiele, ale wydaje mi się, że coś ciekawego uda się znaleźć. Ogólnie preferuje samochody w nadwoziu hatchback, moje ulubione bryły auta to Focus MK2, A3 8L/8P, Golf MK4/MK5, i30 itp. Szukam samochodu z silnikiem 1.6 ew. 1.8, zależy mi, żeby auto na benzynie nie paliło po mieście więcej jak 8-8.5 litra latem, bo zimą wiadomo, że ten litro dochodzi. Zależy mi, żeby auto było zbliżone komfortem do BMW E46, chodzi mi o ciszę w środku w trakcie jazdy. Jest to dla mnie sprawa priorytetowa, ponieważ wcześniej jeździłem japończykami i po przesiadce do BMW doznałem szoku i poczułem dopiero co to komfort. Dodatkowo zależy mi na rozsądnych cenach części zamiennych do danej marki samochodu, bo niestety BMW jest niezbyt tanie w utrzymaniu. Osobiście chodzi mi po głowie Ford Focus MK2 w nadwoziu Hatchback z silnikiem 1.6, przeglądałem opinie o nim na Autocentrum.pl i wydaje się być ciekawą propozycją jeśli chodzi o rocznik i stan samochodu, obawiam się jednak trochę Forda, bo wiadomo jaka o nim panuje opinia, ale obecnie nie ma aut idealnych, które się nie psują, więc może i warto zaryzykować. Bardzo proszę o jakieś cenne rady jakie auta warto kupić do kwoty 20 tyś. zł, gdzie spalanie i części będą przeważały szalę przy danym modelu auta. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kontakt z 109KM. Ma ok 160000 przebiegu i silnik naprawdę w świetnej kondycji. Wtryski, turbo nie ruszane od nowości. Jedynie co przy aucie było robione to nadwozie, z powodu pojawiającej się rdzy. ale już wszystko pięknie.

 

aa i oczywiście nie ma dpf:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś styczność z Golf V 1.6 FSI 115 km ? Dobra konstrukcja czy unikać jak ognia ? Czy ktoś na forum ma możliwość sprawdzenia historii VW po vinie ?

Raczej unikaj. 1.6 FSI ma problem z gromadzeniem się nagaru na zaworach. Dodatkowo silnika ten wymaga, aby osiagał dane jakie zapewnia producent paliwa o liczbie oktanowej co najmniej 98.

Zdecydowanie bardziej polecam niewiele słabszy, a w jeździe bardzo podobany silnik 1.6 MPI 102 KM. Sa to silniki totalnie bezawaryjne i niesprawiajace jakichkolwiek problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś styczność z C4 VTS z 2litrowa benzyną :?:

 

czarek jest to znany silnik z peugeota 206RC , ogólnie powiem tak w 206RC ten silnik ,,dupy nie urywa " ale jakoś jedzie zależy kto co wymaga. Ogólnie konstrukcja sprawdzona jakiś większych problemów niema . Tyle mogę powiedzieć o silniku auta nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupił z rok temu Focusa 1,6 Tdci 109KM Od właściciela dostaliśmy papier/fakturę z naprawy turbiny jakoś 25tkm wcześniej. Pojeżdził trochę..turbina padła. Wymienił (jego mechanik) ...turbina padła. Wsadzili kolejną i jakoś jeżdzi.

 

Inny kolega ma warsztat,specjalizuje się w fordach. Największą kasę zostawiają właściciele...Tdcików :)

 

Kolejny przykład..sąsiad. Focus MK1 04r 1,8 Tdci. Ze 2 lata temu..dwumasa 2500zł. Rok temu regeneracja pompy i wtrysków 2800zł

 

Podobnie 1,9Dci Renault. W Scenicu kumpla rodziców poszła turbina,razem z nią cały silnik. Jakiś czas potem kolega jedzie swoim Sceniciem, pada turbina,dostaje samozapłonu. Na szczęście po przygodzie kumpla starszych wytłumaczyłem mu jak zgasić/zdławić silnik i władował "tylko" 2600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.