Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie liczę przy tych pieniądzach na auta kilkuletnie. Powiedzmy, że maksymalna granica wieku to 10-11 lat. Priorytetem jest napęd na tył albo wszystkie łapy, mocny silnik i bardziej preferuję manualną skrzynkę jak automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makaba mam takie same kryterium jak Ty i do niedawna byłem pewien, że będzie to Subaru Legacy lub Forester w benz+LPG, ale do kosztów eksploatacji trzeba dodać regulację zaworów co ok.40kkm. :? i już nie jest tak ciekawie. Znalazłem więc sobie alternatywę - BMW E90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było ..to raczej z samego początku produkcji vc . była akcja serwisowa z wymiana dyszy smarującej rozrząd. ale mało takich znałem :D bynajmniej moja nie miała tej wady.

cz@rek, co dokładnie chcesz wiedzieć o tym silniku ?

akurat użytkuje już ponad 5 rok VC GTS z tym sinikiem ale idzie na sprzedaż właśnie bo zakupiłem drugie VC w kombi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makaba mam takie same kryterium jak Ty i do niedawna byłem pewien, że będzie to Subaru Legacy lub Forester w benz+LPG, ale do kosztów eksploatacji trzeba dodać regulację zaworów co ok.40kkm. :? i już nie jest tak ciekawie. Znalazłem więc sobie alternatywę - BMW E90

 

E90 jak dla mnie to tylko poliftowe bo przedlift jest po prostu brzydki. Podobno w E90 trzeba rzeźbić w bagażniku aby LPG wrzucić. Ja się zastanawiam nad Audi A4 B7 lub A6 C6 3.0TDI ewentualnie A4 B7 1.8T tylko quattro chyba że się trafi jakaś sensowna S4, BMW 5 E60 w mpakiecie 530i lib 530d, Ford Mondeo mk4 2.5T i Astra H OPC 2.0T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 30 tysięcy MK4 2.5T to sobie odpuść..

 

mam Mk4, udzielam się na forum i ludzie wrzucają perełki za 30 2.5T to każda okazuje sie rodzynem.. nie ten budżet na ten silnik.. za 30 to mozesz sobie diesla kupić i to też szału nie będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makaba mam takie same kryterium jak Ty i do niedawna byłem pewien, że będzie to Subaru Legacy lub Forester w benz+LPG, ale do kosztów eksploatacji trzeba dodać regulację zaworów co ok.40kkm. :? i już nie jest tak ciekawie. Znalazłem więc sobie alternatywę - BMW E90

 

E90 jak dla mnie to tylko poliftowe bo przedlift jest po prostu brzydki. Podobno w E90 trzeba rzeźbić w bagażniku aby LPG wrzucić. Ja się zastanawiam nad Audi A4 B7 lub A6 C6 3.0TDI ewentualnie A4 B7 1.8T tylko quattro chyba że się trafi jakaś sensowna S4, BMW 5 E60 w mpakiecie 530i lib 530d, Ford Mondeo mk4 2.5T i Astra H OPC 2.0T.

 

Z tą sensowną S4 w B7 to chyba chodziło Ci o opcję 50% teraz i 50% po roku czy jak? Skoro pierwsze ulepy zaczynają się na allegro od 40 tysi, to na logikę wychodzi, że na sensowne auto trzeba wydać trochę więcej. Chyba, że zamierzasz szukać za zachodnią granicą. Wprawdzie na mobile.de ceny zaczynają się od 9000Euro za Frühlingsangebot (wiosenna okazja), ale przesiałbym najpierw sprzedających wykluczając handlarzy dywanami i shishami, zastawy bankowe, nur an export, wir sprechen russisch, polnisch und alle Sprachen der Welt, później skoncentrowałbym się na wykluczeniu ofert bez numerów telefonów czy z tajemniczymi dopiskami "Motor springt nicht" itp.

Tak jak piszesz, jak się szuka, to się znajdzie. Jak się będzie grało w totka, to w końcu też się "6" trafi. Kto nie gra, ten nie wygrywa. Pytanie tylko, ile masz czasu na zakup auta.

P.S. Pochwal się na forum, co kupiłeś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sobie z tego zdaję sprawę, że kręcenie liczników w tym kraju to sport narodowy. Jeśli chce się oryginalny przebieg to zostaje nowy z salonu albo szukanie tego rodzynka i to dotyczy się wszystkich aut nie tylko BMW.

 

Nie znam niemieckiego także nie zrozumiałem całości przekazu. Jeśli w obcym języku do mnie to proszę po angielsku lub rosyjsku. Jeśli będę chciał to się pochwalę. Nie znajdę w tym roku to znajdę w następnym. Nie śpieszy mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było ..to raczej z samego początku produkcji vc . była akcja serwisowa z wymiana dyszy smarującej rozrząd. ale mało takich znałem :D bynajmniej moja nie miała tej wady.

cz@rek, co dokładnie chcesz wiedzieć o tym silniku ?

akurat użytkuje już ponad 5 rok VC GTS z tym sinikiem ale idzie na sprzedaż właśnie bo zakupiłem drugie VC w kombi :good:

 

No włąśnie jak faktycznie jest z tym silnikiem. Jedni mówią ze są problemu z łańcuchem, że smarowanie może paść itp ale nikt nie spotkał się z tym osobiście tylko właśnie jakiś tam kolega kolegi wujek brata itp. Jedyne co się doczytałem to ze silniki 2.2 w przedliftach nie nadają się do gazu i to mnie akurat nie obchodzi bo i tak nie miałem tego w planach. Znalazłem taką z 2005r w okolicy za nie całe 14tys co jest dla mnie ceną trochę małą, w rozmowie sprzedający stwierdził że cena jest niska bo tego silnika nie da się zagazować i że ludzie w polsce mają o nim już wyrobione zdanie że to szmelc i nie sprzeda jej za więcej. Ogulnie szukałem Astry H 1.8 ale teraz zaczynam sie zastanawiać nad VC 2.2 patrząc na ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz@rek, no to mówimy o 2 rożnych silnikach

ja mam z22se

a Ty piszesz o Z22YH czyli ten 2.2 z bezp. wtryskiem. to są podobne silniki ale jednak inne :D no to napisze tylko tyle ja bym się nie pchał w z22yh bo są problematyczne. ile te auto ma nalotu ? jaka ma skrzynie 6bieg. ? jeżeli m32 tak to od razu zapomnij o tym aucie. skrzynki padają, pompy wysokiego ciśnienia itd. narobisz sobie problemu.

 

zerknij na moja link ze stopki. silnik z22se bardzo podobny i 0 problemów choć oliwy trzeba dolewać czasem. skrzynia f23s bardzo żywotna

 

teraz się przesiadłem na z20net :P ale to inna historyja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz@rek,

 

teraz się przesiadłem na z20netale to inna historyja :D

 

To bardzo rozsadna historia ;)

 

Dodane po 34 sekundach:

 

teraz się przesiadłem na z20netale to inna historyja :D

 

To bardzo rozsadna historia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

631357 ile te auto ma nalotu ? jaka ma skrzynie 6bieg. ?

Skrzynia piątka rocznik 2004 przebieg 103tys "potwierdzony" . . . ponoć bo pan porobił mi zdjęcia książki serwisowej i niby oki ale zadzwoniłem do tego serwisu w Niemczech i miły pan najpierw niechętnie chciał cokolwiek powiedzieć podpierając się tajemnica ale udało się od niego uzyskać odpowiedź tylko że auto było tam serwisowane do 2010 a wg. książki było do kwietnia 2015r o więcej nie dopytywałem a przed chwilą zauważyłem że ogłoszenie już wyparowało. Już wiem dlaczego się tak ociągałem z kupnem nowego auta . . . kupno auta w polsce to katorga i droga prze męke szczególnie jak się coś w granicach 20tyś

 

631356 Kup VC Z20NET Bedziesz Pan zadowolony

Turbo i Diesle odpadają bo jestem realistą zwykłe wolnosące 1.8-2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą sensowną S4 w B7 to chyba chodziło Ci o opcję 50% teraz i 50% po roku czy jak? Skoro pierwsze ulepy zaczynają się na allegro od 40 tysi, to na logikę wychodzi, że na sensowne auto trzeba wydać trochę więcej. Chyba, że zamierzasz szukać za zachodnią granicą

 

Dokładnie :good: Na sensowne auta trzeba wydać więcej chyba, że ma się takie podejście jak na obrazkach poniżej :mrgreen: :

 

1f1a4257514f.jpg

718d95f3ed9f.jpg

439fcd19f353.jpg

e84d47fd5c22.jpg

368a9de66bbf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.