Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co myślicie o pierwszej gen. Audi tt. Zonka wierci mi dziurę w brzuchu audi i audi

Kumpel miał ale mu ukradli zaraz :)

 

Teraz pytanie którą wersje jeżeli chodzi o silnik. Najlepiej 225 KM bo tam jest już turbina mocniejsza. Zależy od oznaczenia ale często 225 KM to silnik BAM albo APX z S3. Ogólnie miałem taki silnik i są to jednostki dość trwałe jeżeli zadbane. I jak chce się pogrzebać to możliwości jest wiele i można wyciągnąć trochę kucyków przy małych kosztach.

No i mimo tego, że quattro ( haldex ) w tym aucie to nie prawdziwe quattro to i tak polecam bo lepsze to niż ośka.

Nie wiem czym jeździsz ale jak wsiądziesz do TTki usłyszysz blowoffa i chwilę tym posmigasz to będziesz często pożyczał samochód od żony :) Pomimo tego, że wizualnie auto dla kobiety to jeździ się tym jak gokartem :)

 

Tu masz trochę info na temat flaków

http://sprawdz.auto.pl/modyfikacje-1-8t/

 

no i audiklub.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o pierwszej gen. Audi tt. Zonka wierci mi dziurę w brzuchu audi i audi

Auta raczej bez specjalnych zarzutow, zadnych wysokich kosztow, choc musisz pamietac, ze to jednak popierdulka dla "mlodego", wiec trzeba byc wyczulonym na dzialanie silnika a w szczegolnosci trubiny - choc koszty nie sa duze, uzywka lub regeneracja z wymiana to max 1kpln.

Silnik to juz zalezy od potrzeb, minimum bylo 180KM jak dobrze pamietam oraz dwa silniki od eski 210 i 225KM. W tym drugim wypadku bardziej polecany silnik 225KM. Gdybys nie potrzebowal takiej mocy, to 180KM jest bardzo sprawnym silnikiem do tego auta, duzo jezdzilem takim w a3 i dawal spora przyjemnosc z jazdy.

Usterek przepustnicy (falowanie obrotow), czy centralnego zamka nie licze, te auta maja juz swoje lata :)

 

Generalnie: polecam:)

 

hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TT 1 gen nie ma silnika 210KM tylko w S3 był. Ogólnie fajne autko części dość tanie ale warto dobrze sprawdzić przed zakupem podłączyć do kompa i najlepiej zrobić logi. Często pada przepływomierz (jedyny warty uwagi to bosh około 500zł) kolejnym częstym problemem to zegary wypalony fis lub nie działająca wskazówka temp. Nie jeździłem wersją 180 konną ale 225KM daję radę no i quattro. Z minusów to dość mało miejsca w środku znaczy się 2 osoby z przodu będą miały dość wygodnie aczkolwiek na tył nawet według nalepki na drzwiach ludzie bodajże do 13 roku życia i 130cm. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie bagażnik jest dość długi lecz płaski, można połozyć tylne siedzenia i wtedy zyskujemy całkiem sporą przestrzeń bagażową. Najlepiej poczytać forum klubtt jest dużo ciekawych wątków i polecam znalezione auta na allegro podesłać im do weryfikacji , użytkownicy mają dużą wiedzę i chętnie pomogą bo ciężko ostatnio trafić dobrą TT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej wersji też raczej nie ma , niby coś czytałem ,że była w 2005-2006 roku ale z nią jest tak samo jak z wersją 1.8t 240KM niby jest ale nikt jej nie widział :D Ogólnie to fwd 1.8t fwd jeżeli nie zależy wam na quattro to ten model powinien być ciut tańszy a wcale nie jest wolny i po programie objeźdza wersje 225KM. 1.8t 225KM ma quattro bardzo przydatna rzecz widzę ,że kolega ra.vi z Śląska więc w góry ma blisko więc w zimę można się wszędzie dostać( Rok temu byłem na sylwestra w zakopanym i pod pensjonat podjechałem bez problemu a za mną własciciel X5 już miał duże problemy) . Jest jeszcze wersja z silnikiem 3.2 250KM ale to jest już droższę auto trochę większe spalanie ale dużo lepszy dzwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tt 1.8t 180 hp powozi szwagierka.w sumie mało awaryjne z dużym jak na te autko bagażnikiemDla kobiety fajna sprawa ale jak siadlem do środka to kolana miałem pod brodą.Wyższe osoby będą sie czuły w tym aucie nie za dobrze-jakby się bawić w "dom" z dziecęcych lat pod tym samym krzesłem mając metr więcej.A do tego widoczność szału nie robi z racji małych szyb-przynajmniej ja miałem takie odczucie kulając sie tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 180cm i dla mnie było ok ale faktycznie większę osoby w TT wyglądają śmiesznie i mogą czuć się nie komfortowo. Widoczność jest dość dobra przynajmniej dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam co prawda Mondeo Mk4 ale na forum niektórzy jeżdżą focusami i bardzo zadowoleni.. opinie o tym samochodzie bardzo dobre, we flotach też dzielnie służy.. dopracowane, udane i ładne auto.. TDCI silniki czy HDI koncernu PSA też sprawdzone, ciche, malutko palą.. rdzy w tych autach też nie ma.. polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Szukam kompaktu lub alternatywy dla Szwagra.. tylko benzyna, ewentyalnie z LPG

Cena do 20kPln, plus 2-3kPln na wkład po zakupie..

 

Silnik min. 1.6 benzyna, 1.8 optymalny.. samochód może byc 3 drzwiowy, ale mile widziana wersja 5 drzwiowa!

Samochodzik do ciedziennej jazdy po miescie i raz, dwa razy w miesiący trasa do 700km przez cały weekend.

 

W miarę dynamiczny, wolny od rdzy.. raczej bezobsługowy, Szwagier nie ma czasu lub ochoty dbać o samochód :?

 

Roczniki tak od 2006 w górę.. z tego co patrzyłem na allegro to przekrój modeli całkiem spory ale moje typy to:

 

- civic

- mazda 3 (tutaj problemy z rdza)

- golf 5

- focus

 

Jak macie info o zadbanych autkach w okolicach WWA lub propozycje innych modeli, to proszę o info!

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=129&t=25029&view=unread#unread

 

Na forumowej giełdzie jest rodzynek, warto podpytać ;)

 

Widziałem,

Nawet podsyłalem do wglądu, problem w tym, że Żona jeździ yarisem i jest to super samochód na miasto, ale na trasa totalnie się już nie nadaje..

Dlatego szukam czegoś rozmiaru kompakta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam dla siebie auta. Interesuje mnie Laguna 3 2,0l 140KM, możecie coś o niej powiedzieć?? Jak jest ze spalaniem, awariami, na co zwracać uwagę przy kupnie??

 

Interesuje mnie również Clio Sport z 2007 roku. Co o tym aucie sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AT6 we fiacie to zapewne Aisin AWTF-80, skrzynia całkiem przyjemna w użytkowaniu, ale dosyć delikatna, nie lubi zaniedbań serwisowych(warto wymieniać olej co ~50/60 kkm) -> często pada wtedy zespół elektrozaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo broniłem się by nie zacząć tematu. Ale nie wytrzymię

 

Buka, zaczynając od silnika - nie kupuje się tego czego się szuka, tylko to co jest.

Przewaliłem przed chwilą allegro i są tylko dwa które jakoś wygladają i może pojechał bym zobaczyć.

 

Silnik.

Przede wszystkim sprawa jest o tyle prosta że tam oryginalnie tylko benzyna siadała, a diesle to była radosna inwencja właścicieli.

Więc silnik, byle trzymał kompresję, najbardziej koszerna jest drei liter, sechszylinder. Ja tam miałem 2,3 litra i też buł spoko, ale trochę mało mocy no i przede wszystkim na prędkości to było czuć. Wszyscy chwalą 2.2 litra po ostatnim lifcie, ale to jakieś takie nie dla mnie.

Jak na długo to trzy litry.

 

Blacha.

Jeśli podejmujesz temat "do poprawek lakierniczych" to odpuść. Szkoda Twoich oszczędności.

Jak widać rdzę na zewnątrz w MB to pod spodem jest już tragedia.

Zamienniki i wszystko inne to sobie do opla można szukać. Do MB bez sensu.

Przyrdzewiałą to można pagodę kupić, bo 124 to nie warto.

 

Skrzynia.

No to logiczne, że tylko automat. Jest wieczny. Prosty. Komfortowy. Jak szarpie to ma pewnie z pół bańki plus pod warunkiem, że ktoś nie dbał.

 

 

Bla bla bla już zapomniałem co dalej.

Aaaaa,

Na wąskiej listwie 124 to brzydactwo. W oznaczeniu E klasa to już rdza na potęgę, dużo słabsze.

Ja bym szukał na szerokiej listwie 1989 - 1993.

 

Sumując.

124 to temat rzeka.

Przy 12 yo szkockiej do rana mógł bym opowiadać.

Najbardziej koszerny - 3 litry 24v, automat, klima, 1989-93

Reszta nie ma najmniejszego znaczenia.

 

Myślę że ładny da się kupić a około 27 - 30 k

Na GK pokazało się ogłoszenie że będzie ciekawy egzemplarz za około 35k

https://www.facebook.com/klasykagatunku ... 7659777348

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny wypada lepiej co prawda przebiegu wiecej, ogłoszenie prywatne, opis zachęcający, częsci wymienione na 10k. jedyna rzecz, która nie działa to centralny zamek, zacina się i otwiera za drugim lub trzecim razem. Poza tym szeroka listwa, wyposażenie, kolor... Auto jeszcze raczej nie odszykowane.

Pozwoliłem się wtrącić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.