Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze chciałem mieć duży wóz ale też nie wiem jak to będzie za sterami. Z tym, że ja jestem niższy. Szukam auta bardzo wygodnego, bo dużo jeżdżę. Obecna 207 jest idealna do miasta, na trasy też nie najgorzej - w końcu francuzy trochę rozpieszczają zawieszeniem. Nigdy nie miałem niemieckiego auta. Czy odczuję różnicę na niekorzyść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie potrzebuję jakieś informacji o BMW 118d z 2012r wersja po lifcie. Chodzi mi głównie o silnik, nigdy diesla nie miałem i miałby to być mój pierwszy. Jak z kosztami części do BMW w ogóle? Obecnie jeżdżę Skodą Octavią I

Jeśli chodzi o silnik to nie pomoge bo zawsze miałem benzynowe, natomiast koszt części eksploatacyjnych filtry, zawieszenie itp to wychodzi podobnie jak do VAG, ale bmw ma też specyficzne podejście do części podam na przykładzie swojej f10 gdzie uszkodzeniu uległa osłona gumowa przegubu zewnętrzego. No nie kupisz jej osobno, bo występuje z całą półosią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję opinii o Audi A4 3.0 V6 rocznik 2002. Skrzynia manualna, napęd quattro i nadwozie kombi. Interesuje mnie jak ten silnik znosi gaz, na co zwracać uwagę, czyli bolączki tego modelu i ewentualne koszta serwisowania (oleje, rozrząd itp.). Jeśli ktoś miał/ma jakieś doświadczenia z góry dziękuję za info :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik gaz znosi bardzo dobrze z tego co sie orientuje, z tym że jak zawsze nie nalezy oszczędzać na instalce tylko wsadzić dobre komponenty i znaleźć dobrego gazownika (mniemam że kupisz bez gazu i sam załozysz, z gazem bym chyba nie kupił bo 80 % ma założone badziewne instalacje i natłuczone mnóstwo km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W1Michal, Dzięki ! Tak, samochód jest bez instalacji gazowej. Jeśli chodzi o instalacje to nie będzie żadnych oszczędności z mojej strony. Dlatego właśnie szukam auta nieco tańszego i starszego niż pierwotnie zakładałem. Różnicę w cenie chce przeznaczyć na porządną instalację. Teraz pozostaje mi tylko znaleźć dobry zakład, który to ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o instalacje to nie będzie żadnych oszczędności z mojej strony. Dlatego właśnie szukam auta nieco tańszego i starszego niż pierwotnie zakładałem. Różnicę w cenie chce przeznaczyć na porządną instalację.

Jak dobrze, że jednak normalni ludzie też stąpają po tej ziemi :)

Koniecznie odwiedź lpgforum. Nie jedź bez tego do żadnego gazownika nawet jeżeli inni go polecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzespoły do lgp-wiadomo im wydajniejsze tym lepsze ale liczy się poprawny montaż tego a nie zakładanie u gazownika na pałe bo już kilka aut zgazował i jeżdżą to można myśleć że ogarnia.

Haks nie do końca masz racje. Załóż jakąś taniochę do doładowanego samochodu i się zdziwisz co się stanie po kilku miesiącach a i wystrojenie tego graniczyć będzie się z cudem(albo za biednie albo za bogato lać będzie) -aktualnie mam dość dobry zestaw w mercedesie na złotych barracudach i stagu Qboxie i też były jajca żeby to wystroić bo na benzynie szedł od zera do końca a na lpg gdzieś się to gubiło przy doładowaniu ale w końcu ogarnięte i jedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek jako drugi pojazd.

e46 328 99r. Po przejechaniu ponad 2 tyś km po Polsce, w poszukiwaniu e46 natrafiałem na same szroty czy to zgnitki, czy silniki kaput itd.. nawet 3.0 i z lepszym wyposażeniem ale co z tego..

Wreszcie trafiłem na tą sztukę i żal było jej nie zabrać.

Brak rdzy ( podłoga w bdb- stanie )(Tak - nadkola, klapa,drzwi bez rdzy ), silnik OK.

 

Z wyposażenia może za bogato nie jest -> tzn "podstawa" co chciałem to jest(klimatronik, DSC, el. szyby, multifunkcja, sportsitze), brakuje xenonu i ew. lepszego nagłośnienia + chorowałem na alkantarę a mam zwykłą "szmatę" :D poza tym "minimum co oczekiwałem" to jest jeszcze szyberdach i czujnik deszczu.

 

Pracy nad lakierem będzie cała masa -> jest w fatalnym stanie ( tzn świrle rysy / zmatowiały itd ) no ale liczę, że odwdzięczy się wyglądem ( lakier Orientblau MET) :ad:

 

ZkLoQnc.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, potrzebuje sprawdzić przebieg po VIN pewnego VW, auto przyjechał w 2013 r do Polski z Niemiec. Niestety nasze ASO odmawia (polskie kuriozum, jak tu kupic dobre auto, a chodzi mi tylko o potwierdzenie jaki był ostatni przebieg w niemczech nic więcej). Wiecie gdzie to sprawdzic ? albo może ktos ma szwagra w VW ? :D chodzi mi tylko o przebieg nic po za tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.