Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

mario704, nie wiem czy się zgodzę. Koszt utrzymania terenówki lub nawet suva "gorszej" marki nie będzie dużo tańszy wg mnie. Captiva chyba nie będzie tańsza w utrzymaniu niż CR-V? No i druga sprawa, że w tej cenie mało widzę tego na allegro. A sprzedać Chevroleta? Podejrzewam, że to związek na lata, a ja (jeżeli chodzi o samochody oczywiście) takich nie lubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zdecydowanie polecałbym CR-V II, bardzo fajne auto i dobrze wykonane w środku. W zawieszeniu najczęściej do wymiany są łączniki i gumy stabilizatora, które np. u mojego Taty w CR-V I padają co rok lub częściej, ale on auto użytkuje w lesie. Rudą trudno doświadczyć na zadbanych egzemplarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na A4 "król lewego pasa mode on", 180-200km/h spalanie między 8 a 9l/100km.

hmmm, trochę niewiarygodne, nie znam auta, które przy przy takich ŚREDNICH prędkościach spala tak mało. Chyba, że podałeś średnie spalanie z trasy, a prędkość, którą udało się osiągnąć przez określony czas. Zresztą średnią prędkość na poziomie 180-200km/h bardzo trudno złapać, nawet na A20 we wschodnich Niemczech. Zawsze ktoś cię spowolni, a żeby nadrobić do średniej powyżej 180km/h musiałbyś lecieć momentami grubo powyżej 220.

Zresztą jedno badanie jest w miarę wiarygodne - tempomat na 180-200km/h i wskazanie chwilowego zużycia paliwa na prostej drodze.

Do tego nie znam nikogo kto robi reset BC poprzez program,a rozbierznosci rosna z kazdym rokiem...

W pieknym kraju zwanym Polska kazdy klekot pali 5,5l kazdy polaczek sobie chwali ze jego woz prawie nie pali :D

Teraz to tylko moto i z psami mozna sie pobawic w berka :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam podlaczasz kompa resetujesz recznie bo masz przeklamania z czasem sie robia...

Ziomek w 535d mial srednia 8.8l jak mu zresetowali pojezdzil to sie zdziwil jakie sa rozbierznosci liczyl z dystrybutora i tez mu sie nie zgadzalo ...

A i pistolety maja swoje bonusy ,kilka miesiecy temu NIK zbadal Stacjie Paliwowe https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik- ... paliw.html co najlepsze kontrol musi byc zapowiedzina :kox:

i co cisza juz ,fajny kraj mozna krecic grubo :D

sorry za ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Panowie, prośba o opinie na temat Ford Focus II diesel 109 KM

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jedz do ASO i niech Ci zrobia test przelewowy wtryskiwaczy - 50pln okolo. Bez tego nie kupuj TDCI.

Nasluchuj dwumasy czy nie rzęzi.

Sprawdz czy spryskiwacze przedniej szyby leja.

Sprawdz radio fabryczne bo padaja jak muchy.

Znajomy mial ostatnio mikro dziurę przy relingu i w deszczu woda sie lała do kabiny przy tylnej klapie.

Zapraszam na www.focusklubpolska.pl/forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 50pln wyciagaja wszystkie 4ry wtryski i na stole sprawdzaja :shock: ?

czy to podpiecie pod OBDII tylko ?

Mi za 50 wyjeli wtryski i sprawdzali przelew

 

niezle ... w mercedesie chcialem kiedys to ponizej 400 PLN nie chcieli zejsc i jesli zapieczony to 250 za sztuke ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o opinie na temat Ford Focus II diesel 109 KM

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

 

Ponoć ten 136 KM ma lepsze opinie, ja osobiście złego słowa na ten silnik nie powiem, póki co nic się złego nie dzieje, a dynamika rewelacyjna przy oszczędnym spalaniu, jak mieszkasz blisko możesz podjechać , dam Ci wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najlepszy diesel jaki moze być, a samo auto to rzecz gustu ( wizualnie ). Na pewno praktycznie totalnie bezawaryjne, dobrze trzyma wartość. Jedynie problem bedzie ze sprzeglem jakbyś zapragnal programu - zaraz bedzie szukanie czegos mocniejszego, aftermarketowego. Nie gnija. Na dziurach komfort w miare ok, wyciszenie wnętrza tez, no jak na miastowy samochod przystalo. :) ogolnie dobre auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem oglądać to "cudo"

http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-147-now ... f098763a5a

Autko ma być dla żony, auto sprawne, nic niepokojącego nie słyszałem, biegi wchodzą jak należy, nie widzę oznak zużycia sprzęgła, wszystko działa, klima chłodzi, elektryka sprawna.

Uwagę moją przykuło całkowicie czarne wnętrze i oraz brak foteli skórzanych charakterystycznych dla TI - mógł już je ktoś "przygarnąć"

Pytanie do "alfistów" o opinie

Na co zwrócić jeszcze uwagę i czy były takie wersje czy to jakiś "ulepek"

 

Z góry dziękuję za wszystkie powyższe odpowiedzi na temat forda focusa 109KM

temat odpuściłem z uwagi na dpf, dwumas, wtryski - jednak wybieram silnik benzynowy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to ta alfa nawet koło TI nie stała. Auto ewidentnie szykowne w Polsce. Ponaklejane naklejki na drzwi, pewno rysy były,założone kołpaki, bo alusy sprzedali.

A nawiązując do twojego wpisu, na temat silnika w focusie, to akurat moim zdanie wybór 1.6 z pod znaku Alfy to niezbyt dobry wybór. Ogólnie to zacierają się na panewkach, padają wariatory, z racji umieszczenia alternatora i całej wody która na niego leci też dość często ulegają uszkodzeniu, nie każdy wymieni Ci rozrząd, itp. Niektóre części w jakiś chorych cenach. Nie chodzi, że mówię że alfa be, tylko sam jakiś czas temu miałem taką 147 i bardzo miło ja wspominam, była w jtd. Ale jak bym miał kupić to jeszcze raz to chyba bym się nie zdecydował. Bo takbl jak w tym przypadku auto za 7 tys a zrobić Np hamulce, zawieszenie, rozrząd i jeszcze kilka pierdół i koniec końców ponad pół wartości auta na części :)

Na twoim miejscu poszukał bym sobie Focusa II 1.6 benzyny albo coś mniej skomplikowanego w budowie niż alfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z silnikiem 1.0 68KM np. z Toyoty Yaris/Aygo? Czy to samo jest pakowane do Peugeota 107 i Citroena C1? Warto brać pod uwagę? Siostra szuka czegoś tylko na dojazdy do pracy. Ma mało palić i się nie psuć :-] Oglądaliśmy kilka Pand 1.1 ale ciężko znaleźć dobry egzemplarz, poza tym wyposażenie ma bardzo ubogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.