Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja mam pytanie odnośnie silników benzynowych w Alfach Romeo. Podpowie ktoś coś?

 

a z jakich lat produkcji? jeżeli myślisz o w miare świeżym samochodzie +/- 5 lat to są naprawde dobre. mam znajomego który w benzynie 1.4T po modyfikacjach przejechał 70k km i na chwilę obecna nic sie z samochodem nie dzieje co wazne jest pierwszym włascicielem. Obecne alfy to nie te co kiedys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem dopisać chodzi o silniki w Alfach 147, 156, 159, GT i Brera

 

I jak moglibyście jeszcze napisać jak one znoszą Ew montaż LPG [FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE]

 

[mod=damianTDCi]Nie pisz posta pod postem tylko edytuj.[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 147 benzyny raczej są niepolecane (sam mam taką), ponieważ są drogie w utrzymaniu i smakuje im olej. W większości przypadków jest to samo w 156 i GT, ale tam są też motory godne uwagi w postaci 2.5 V6 w 156 i 3.2 V6 w GT. Większość tych silników dobrze znosi gaz (nie wiem jak jest z 156/GT 2.0 JTS).

Co do 159/Brery to wiem, że najlepszym benzynowym wyborem jest 1.75 TBi, ale to są auta z końca produkcji w niewielkiej ilości i przez to są drogie. Dobrym ale słabym silnikiem (159) jest też 1.8 140 KM, który dobrze dogaduje się z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seaty, Skody, FałWeje i paraolimpiady, czyli Volkswagen AktienGesselschaft, bo te coś na masce Renat to chyba wstęga Möbiusa, niezależnie od tego, jakie dowcipy o wylizaniu krążą.

 

Edytka:

Evo, zmęczony jestem, nie wkręcaj proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Alfa, to tylko Brera, a Prawdziwy Alfista lata tylko taką:

 

ZDJ201505_wwaawpw.jpg

 

Chciałem odpalić i pokazać te wspaniałe wskazówki, ale obecnie, jakby to ująć, Spajder wymaga trochę miłości... :mrgreen:

 

ZDJ201505_wwaawps.jpg

 

Tu kuzynka uchwycona w jej naturalnym środowisku:

 

ZDJ201505_wwaawpa.jpg

 

Hejterzy, beemkarze, fordziarze, renówkarze i inne trole siedzieć cicho, olej i filtry JAK ZWYKLE, tylko eksploatacja:

 

ZDJ201505_wwaawpq.jpg

 

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejterzy, beemkarze, fordziarze, renówkarze i inne trole siedzieć cicho, olej i filtry JAK ZWYKLE, tylko eksploatacja:

 

[mod=Pajko]Nie cytujemy zdjęć![/mod]

 

:kox:

 

Tak to jest, jak się bierze 1.9.

Spajder też z klekotem?

 

 

Wrrrróć.

Tak to jest, jak się zalewa Selenię 10W :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D 2,4,chociaż 5garów,jak gra to w miarę dobrze gra,o ile gra :lol:

A Smart też lubi podnośniki?

Ostatnio padł pomysł,żeby kupić takiego chłopca do bicia po mieście :D

Kupcie lepiej seicento vana do bicia po mieście :D:D

 

-- 19 maja 2015, o 15:27 --

 

gruby_RS, padłem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie hipotetyczne, bo mierzę raczej w trochę niższy segment. Trzeba być jednak otwartym i znać wszelkie możliwości. 8-)

 

Honda Accord, Subaru Legacy, Saab 9-3, czy może Mazda 6? Cena w okolicy 25 tys.

 

Żeby jechało, dawało trochę radości... a przy okazji aby można było jeździć oszczędnie na krótkich, codziennych odcinkach (na benzynie, nie lubię diesli). Przebiegi ok. 15 tys. km rocznie. Aby było wygodne i cechowało się dobrą jakością wykonania.

 

Czy lepiej zostać w segmencie Hondy Civic i Golfa V z pewnego źródła? Jakie alternatywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O której Mazdzie 6 myslisz? Takiej z ok 2005 roku?

Jesli tak to daj sobie spokój z takim szambem.To gnije bardziej niz mondeo mk3...To jest az niemozliwe aby tak swieze auta miały pognite podłogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie coś mniejszego na krótsze odcinki, Accordem 2.2 i-CTDi na krótkich trasach spalam nawet do 9 litrów, a CR-V 2.0 na krótkich trasach spalam do 11 litrów. Wtedy zaczynam tęsknić za Getzem 1.3, który na krótkich trasach spalał 5-6 litrów.

 

Civic według mnie byłby idealnym rozwiązanie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.