Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czemu murano z gazem nie teges? Pytam, bo nie wiem.

Ostatnio byłem u swojego gaziarza i takiego miał na przeglądzie. Właściciel nic nie mówił, żeby nie działało czy tam coś, a pogadałem z nim trochę, bo i mój był robiony. Ale to była stosunkowo nowa instalacja, może z tysiąc km miała zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murano to jest porażka z gazem

 

Pozwolę sobie mieć inne zdanie. Problem w tym, że ludziom się wydaje, że założą lpg do takiego auta za 3-3,5k zł...a później mówią, że gaz jest bee... ;)

Chętnie się dowiem dlaczego to porażka :)

 

Co do Nissna Qashqai'a - sprawdziłbym najpierw oznaczenie silnika, to już chyba nie jest F4R z Laguny II, tylko jego "poprawiona" wersja bez hydrauliki zaworów. A to oznacza koszty związane z regulacją luzu zaworowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iljash, nigdy się nie zagłębiałem w silniki 2.4 w CR-V, ale jeśli ma on coś wspólnego z tym z Accorda Type-S to silnik 2.4 w Accordzie bardzo fajnie radzi sobie z gazem, tylko potrzeba ogarniętego gazownika. Do tego w Accordzie z tym silnikiem, ważną rzeczą jest regularna regulacja luzów zaworowych co 10-15 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, ze Accordy 2.4 idealnie znosza gaz to wiem :) Ja taki troche Hondiarz jestem, 3 Hondy mialem, teraz przypadkiem jest BMW bo potrzebowalem odmiany :)

 

Honda wydaje sie najsensowniejsza opcja, ale nie wiem czy za 40-45 w tej budzie kupi cos sensownego. Te auta mega drogie sa, trzymaja wartosc, nic sie z nimi nie dzieje to fakt, ale drogie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwań i rozmyślań ciąg dalszy mam ;) Nie chcę znów przyczynić się do rozwodzenia się o cenach np. e39 na 20tyś czy 30tyś zł. Proszę o konkrety. Auta rzadziej spotykane na naszych drogach, nie banalne o gustach nie dyskutujmy ;) Wpadły mi w oko Saaby 9-3 i większy 9-5. Modele po lifcie najbardziej podobają mi się. Kilka kwestii do znawców saabów. Jak zawieszenia znoszą nasze drogi, blacha chyba ocynk, czy fabryczne navi są przydatne w Polsce, czy elektryka/elektronika lub płatać figle? Silnik raczej Pb + LPG. Wiem, że kopciuchy są od od Fiata, więc raczej spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, zawieszenie czasami nie jest oparte o Vectrę B/C? Benzynowe silniki są od Opla i 2 litrowe turbo w Vectrach dobrze znoszą gaz i dość często jeżdżą z dość sporą mocą. Przeglądając tematy osób, które przesiadły się z AG na Saaba 9-3 i Vectrę C z 2 litrowym turbo nie widzę żadnych złych opinii o użytkowaniu tych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naqes, kiedyś czytałem, że Z20NET jest bliźniaczą konstrukcją silnika, który mam w Astrze (Z22SE) ze zmniejszoną pojemnością oraz dodanym turbo. Więc jak to jest naprawdę? Z22SE zostało opracowane przez GM, a USA oferowali ten silnik w pojemności 2.4 litra z kompresorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Saabów dodam tylko, że fajnie mieć kogoś, kto ogarnie elektronikę, co nie jest wcale takie oczywiste ;) Dochodzi popularna kwestia programowego podnoszenia mocy i związane z nią zapętlenie wtrysków beznynowych, a także system zasilania wtryskiem paliwa, czyli Trionic 7/8, który u większości gazowników powoduje palpitacje serca. Zazwyczaj skutkują one nieprawidłową pracą auta na lpg i kosztami w przyszłości. Jakby nie było, temat ciekawy, bardziej chyba jednak dla fanów Saaba, niż dla kogoś kto chce auto dowożące z punktu A do punktu B ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał może któryś z Was do czynienia z Clio III GT (128KM)? Miałem 2 Renault z silnikiem 1.6 16v i wspominam je dobrze. Wersja 2.0 (140KM) też wchodzi w grę Ale ciężko ją spotkać...

 

Siemka jest to silnik z twingo RS on jest bardzo fajny elastyczny . Oszczędny to on nie jest chyba ze ktoś jeździ bardzo spokojnie. Fajnie wygląda wersja GT :) podeślij link co tam cie interesuje to obejrzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slovak, Swego czasu własnie interesowałem się vectrą C z tym motorem to wszędzie na forum vectry jest informacja że silnik jest konstrukcją saaba. A co do rozrządu to własnie loteria. U jednych pada on po 120 tyś. a inni mają już 200tyś i jeszcze go nie słychać. Dużo zależy od tego jak kto go pałował silnik i co ile zmieniał olej. Zrobienie porządnie kompletnego rozrządu to koszt jakoś 2000zł. Silnik bardzo fajny i podatny na modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, dzięki za szybkie odpowiedzi. Liczę na szybką sprzedaż V50, mam kupca na omegę i będę już jeździł za konkretnym egzemplarzem. Auto dla mnie, jak i dla większości osób na tym forum jest czymś więcej niż zwykłym dupowozem. Mam kilka modeli na oku i do tego dołączyły saaby. W przyszłym tygodniu będę miał luźniej i chyba pojeżdżę za autami, tak żeby zapoznać się z konkretnymi modelami. Nie ukrywam, że najbardziej jestem za A6C5 3.0 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felek, do 2.0 M4R chciałem lpg, ale ponoć nie nadaje się do tego zbytnio, a w GT wyszłoby w praniu czy jest sens zakładać :) no właśnie jest tego tyle, że aż nie wiem co Ci wysłać :D jak z cenami części do GT :?:

 

Raz widziałem silnik 1.6 z gazem w twingo RS ale szczerze nie wiem czy też będzie dobrze chodził bo to wysilony silnik.

a tu masz z LPG

http://otomoto.pl/renault-clio-iii-navi ... 33324.html

a tu bez LPG ale 5drzwi

http://otomoto.pl/renault-clio-iii-gt-n ... 41152.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co LPG w tym przypadku moze być nie korzystne dla silnika .

 

 

Lpg jest niekorzystne tylko gdy jest źle zamontowane. Nie ma złych silników do przystosowania na zasilanie gazem, czasem są trudniejsze w montażu lub strojeniu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.