Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator

Znajomy chce kupic auto do 70 tys ( ze wszystkimi oplatami i pierwszymi wymianami jak rozrzad etc, chce zamknac sie w tej sumie).

Uzywane jak najmlodsze. Auto duze, rodzinne,kombi. Silnik musi byc w dieslu, "w miare niskie" spalanie i utrzymanie. Czy jest cos w tej cenie, w miare bez awaryjne, z skóro podobnym wnetrzem (nął plastik) czym moglby sie zainteresowac ?

Audi A4, A6 itp odpada... strach przed zlodziejami na blokowisku - brak garazu. Czy mozecie cos doradzic, co warte jest uwagi ?

 

Dzieki za wszelki info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś doczynienia z Suzuki Ignis Sport :?: przymierzam się do jakiegoś małego i rozsądnego Hot Hacha

 

A jaki rocznik cie interesuje i jaką masz kase na wydanie ? bo ja bym szedł w clio sport ~2004r 180KM jest pare szt na otomoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 23 to już trochę dla mnie za dużo na razie, a Ignisem się zainteresowałem bo to ponoć pełno prawny następca Swifta GTi który jak wiemy tamten wymiatał. Ignisa jest mało i mało kto go szuka więc i ceny są dobre kumpel rozglądał się w DE i mówi że za 11tyś spokojnie dostane takiego serwisowanego w ASO 1 właściciela. Ale mam obawy bo dzwoniłem do Polskiego ASO i pytałem jak z częściami i czy ma on wspólne ze zwykłym ignisem to pan skwitował "yyy nie wiem co to za model"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam obawy bo dzwoniłem do Polskiego ASO i pytałem jak z częściami i czy ma on wspólne ze zwykłym ignisem to pan skwitował "yyy nie wiem co to za model"

 

normalne jak szukałem Merivy OPC to Pan w ASo mówi tak ,, wie pan pracuje tutaj ponad 10 lat i jak do tej pory to moze raz czy dwa razy spotkałem sie z meriva OPC na serwisie"

A pewnie nie chodzi oto ze sie nie psuje tylko tego mało po PL jezdzi . Twingo Rs tez jest mało . ;)

 

a Ignisem się zainteresowałem bo to ponoć pełno prawny następca Swifta GTi

 

a tu sie nie zgodzę bo dla mnie to 2 inne auta są.. inaczej sie siedzi w jednym i drugim.. itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

jak to jest z automatami w superbie ? awaryjne ? co to za technologia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak to jest z automatami w superbie ? awaryjne ? co to za technologia ?

DSG - bardzo dobra skrzynia :-) Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak to jest z automatami w superbie ? awaryjne ? co to za technologia ?

DSG - bardzo dobra skrzynia :-) Polecam

 

Dobry jeżeli chodzi o działanie ale podobno b. awaryjna - a awarie w DSG są naprawdę kosztowne :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam już 4 lata DSG i zrobiłem 120tyś km bez problemu :D koniecznie trzeba pilnować wymiany oleju i najlepiej skrócić okres wymiany z 60 tyś km na 40 tyś km i wszystko ok :D auto ma już nalatane 205 tyś i zero problemów jak zawsze byłem zwolennikiem manualnych tak teraz na pewno do nich nie wrócę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam już 4 lata DSG i zrobiłem 120tyś km bez problemu :D koniecznie trzeba pilnować wymiany oleju i najlepiej skrócić okres wymiany z 60 tyś km na 40 tyś km i wszystko ok :D auto ma już nalatane 205 tyś i zero problemów jak zawsze byłem zwolennikiem manualnych tak teraz na pewno do nich nie wrócę :evil:

 

Zgadzam się 100% z kolegą. Ja mam DSG połączone z motorem 3.6 V6, lekko nie ma a działa bez problemów.

Bardzo ważna jest terminowa wymiana oleju, wystarczy co 60kkm ale trzeba tego pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek305, zajrzyj na forum http://www.avensis.info. Jest tam bardzo dużo informacji na temat tej wersji auta. Generalnie autko warte polecenia jeśli ktoś ceni sobie komfort podróżowania. Jeśli bardziej sportowe zacięcie - avensis się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.