Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Ale E38 czy W140 mozna kupić w longu.

W "zwyklej" 7er z tyłu jest miejsca tyle co w passacie, poza tym masz lepsze wyposazenie, wyciszenie, komfort i mozliwosc wyboru V12.

Jesli chodzi o miejsce z tyłu w E39 to jest to jakaś kpina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jechałem e39 nad morze w 5 osób mam 186cm 100kg i ten za mną nie narzekał :D Więszkość z e38 na naszym rynku to takie zajazdy, że się płakać chce, łatwiej wyrwać ładną e39tkę chyba, że kolega lubi wozić powietrze, a prestiżu w takich autach już i tak się nie uświadczy bo najtańsze egzemplarze są w cenie kompletu nowych opon ;) wolałbym mniejsze i nowsze, bo na dobre e38, a8 to trzeba mieć albo grubą gotówke na zakup, albo na wieczne remonty, a to nic przyjemnego jak auto cały czas stoi u mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem e39 nad morze w 5 osób mam 186cm 100kg i ten za mną nie narzekał :D Więszkość z e38 na naszym rynku to takie zajazdy, że się płakać chce, łatwiej wyrwać ładną e39tkę chyba, że kolega lubi wozić powietrze, a prestiżu w takich autach już i tak się nie uświadczy bo najtańsze egzemplarze są w cenie kompletu nowych opon ;) wolałbym mniejsze i nowsze, bo na dobre e38, a8 to trzeba mieć albo grubą gotówke na zakup, albo na wieczne remonty, a to nic przyjemnego jak auto cały czas stoi u mechanika

 

To dziwne rzeczy mowisz.

Miałem okazje 4 dni temu podrózować E39 na tylnej kanapie-przede mną osoba o wzroście ok 190cm lub troche więcej.

Dobrze, ze droga była bardzo krótka bo w przeciwnym razie połozyłbym sie na kanape.Nie wyobrażam sobie dłuższej trasy z tyłu w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pojeździłem e39 i nikt się nie skarżył, ale jak ktoś ma 190cm i długie nogi to może być problem jeśli za nim siedzi pełnowymiarowa osoba, ale ten sam problem jest o dziwo w f01 ;) Sam miałem ochotę na e38, ale odpuściłem jak policzyłem ile trzebaby inwestować, żeby to jeździło w miarę porządnie i wyglądało schludnie. Auto traci na wartości i starzeje się, ale cena części zamiennych i skomplikowanie konstrukcji pozostaje po czasie robiąc spustoszenie w portfelu, chyba że komuś nie przeszkadza skrzypiąca zawiecha, matowe żólte lampy i terkoczący silnik co jest bardzo częste na rynku używanych limuzyn wyższej klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pojeździłem e39 i nikt się nie skarżył, ale jak ktoś ma 190cm i długie nogi to może być problem jeśli za nim siedzi pełnowymiarowa osoba, ale ten sam problem jest o dziwo w f01 ;) Sam miałem ochotę na e38, ale odpuściłem jak policzyłem ile trzebaby inwestować, żeby to jeździło w miarę porządnie i wyglądało schludnie. Auto traci na wartości i starzeje się, ale cena części zamiennych i skomplikowanie konstrukcji pozostaje po czasie robiąc spustoszenie w portfelu, chyba że komuś nie przeszkadza skrzypiąca zawiecha, matowe żólte lampy i terkoczący silnik co jest bardzo częste na rynku używanych limuzyn wyższej klasy

 

Jesli ktoś ma w portfelu 5-10 tyś i oczekuje super stanu to się na pewno rozczaruje.

E39 i E38 z podobnych lat produkcji, a ceny części w przypadku E39 V8 jak i E38 są na praktycznie tym samym poziomie.Rożnice nie są wielkie wg mnie warte dopłaty kilku zł.

E38 to proste auto i tu nie ma nic skomplikowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma EDC to cenowo wychodzi podobnie jak E39.

Tansze w eksploatacji będzie V12 jak V8.

Prosta konstrukcja, brak vanosow.Jedyny mankament to uszczelki kolektorów dolotowych bo tylko ASO i 2 tyś, po 97 roku wyeliminowali ten problem.

Tylko fakt zeby auto wyglądało i jeździlo jako tako to 20 tys to minimum.

Trzeba też uważać na korozje bo mnóstwo jest zgnitych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie proste nie jest nie mówię o wygoadach w kabinie itd, ale o zawieszeniu, silnikach . Bez 20kzł bym do tematu nie podchodził, a za te pieniądze bedąc alfiarzem kupiłbym wypaśne 159 :D

 

Dobre 159 zaczynają się od 30k, jak się chce 2.4 albo 3.2 to raczej 35k.

 

E38 z LPG dostaniesz w przedziale 16-20k ale wiadomo, że roczniki <2000r.

Podobnie z A8 D2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, E39 Touring, przedlift, 520i. Jakieś szczególne punkty, na które zwrócić uwagę przy zakupie? Wiem o rdzewiejących klapach tylnych, tulejach belki tylnej, coś jeszcze? Kwestię 'mocową' silnika proszę pominąć, wiem że nie jedzie w porównaniu do innych wersji, ale tutaj wyboru niestety nie mam. 2.0 wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje kupić auto dla dziewczyny tak do 15k małe zgrabne i ma być tanie w eksploatacji i minimum 90KM w benzynie rok po 2005. Głównie patrzę w Niemczech (do 3.500 ojro) i mam 2 faworytów peugeota 207 i Clio III generacji. Których silników unikać i na co ewentualnie patrzeć przy tych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W clio 3 wystrzegaj sie 1,5 dci..straszny niewypał zwłaszcza jak nie znasz dobrze poprzedniego właściciela.W 1,6 benzynie często zdychają cewki i koła zmiennych faz rozrządu bo to silnik przejęty z megane 2 ale nie ma tragedii ,części na przyzwoitym poziomie cenowym -1,4 16v pali tyle co 1,6 a ma mniej mocy.

Co do peugeota sie nie wypowiem bo nie miałem styczności.Fajny jest jeszcze citroen c2 vtr taki mały szatan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

natknąłem się na coś takiego:

 

http://licytacje.pekaoleasing.com.pl/au ... _100km74kw

 

Jutro jadę go oglądać.. jestem zmartwiony zdjęciem silnika, widać tam chlapnięcie olejem (chyba od rozrządu)... co o tym myślicie?

 

Cena w netto ale wydaje się być ok.. samochód dla Taty .. więc obdrapania nie mają znaczenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi też bym się skłaniał ku 1.6. Fajnie by było gdyby jeszcze ktoś się wypowiedział na temat pedżota 207 lub ewentualnie jak ktoś miał okazję jechać tymi dwoma jakieś porównanko małe :) Strasznie mi ( i co ważniejsze dziewczynie) się ten spodobał http://www.mobile.de/pl/marka/peugeot/model/207/vhc:car,cnt:de,loc:45277+essen%2C%2C+niemcy,rng:100,pgn:2,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:peugeot,mdl:207/pg:vipcar/203505210.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.