Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

buka ogolnie samochody ciezkie do zajechania, ale np w is 200 problem była dwumasa z benzynie ktora kosztowała krocie i brak zamienników.

Opinie czytane na forach itp bo sam sie nimi interesowałem ale szukalem is200,

is300 silnik pancerny wiec o to bym sie nie martwił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem is200 świetne auto i najprawdopodobniej wrócę do niego lub jak sie uda to do is300. Auta bardzo dobrze wykonane świetne wyciszenie jakość materiałów bardzo dobra. Silnik 2.0 155km dużo pali i nie jest szybko świetnie się nim jedzie przy prędkościach 120-160. Co do is300 silnik super auta głównie w automacie (tylko na stany wychodziły manuale, ewentualnie w Europie ktoś mógł swapować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie obawiam sie, ze przy moim wzroscie to sie tylko Honda Varadero 125 nadaje. Albo jakis skuter np Suzuki Burgman...

Do miasta to bym na Twoim miejscu właśnie w skuter celował. Nie musi być konkretnie ten, ale chodzi o wygodę - automat, schowki itd. No i jest duża szansa, że nie będziesz wyglądał jak na psie :)

 

+100

Rozumiem, że kolega nie ma kat A, stad decyzja o 125cm3?

Jesli tak, to jak już wcześniej koledzy pisali - tylko skuter bo nie wyglada się na tym głupkowato.

 

Jesli jest kat A, to nie ma co się rozdrabniać bo po jednym sezonie i tak mocy będzie brakować cokolwiek byś nie kupił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję jakichś opini na temat Lexusa IS300. Jak żywotność tego silnika, dostęp i cena częsci

 

 

Użytkowałem IS300 przez pięć lat, po powiększeniu rodziny z bólem serca musiałem się z nim rozstać ponieważ jest niestety bardzo mało pakowny :/ . Na szczęście ISa przygarnoł mój brat i jeździ nim do tej pory. Samochód jest świetny daje dużo frajdy z jazdy, silnik ciągnie od samego dołu, a przy wyższych obrotach przepięknie mruczy. Awaryjność na bardzo niskim poziomie, właściwie oprócz materiałów eksploatacyjnych psuły się tylko czujniki położenie xenonów. Części jest sporo, a ceny nie powalają.

Mój to był automat z końcówki produkcji czyli 2005, kupiony w USA.

Na pewno trudno będzie Ci znaleźć dobrą sztukę bo wybór jest znikomy ale życzę powodzenia i bardzo polecam to autko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsa C z silnikiem 1.0

 

absolutnie 1.0 tylko 1.2 bądź 1.4

 

poczytaj o silniku 1.0 to zmienisz zdanie. po pierwsza niska kultura pracy bo 3 cylindry i wiele innych awarii.. poza tym po prostu to nie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focusa bym odradził.Posiadałem przez 2 lata 1,6 pb z 2002r. Niestety lecą w rdze ranty drzwi i klapy,tylne błotniki i progi.Wcale mało to nie pali bo 8-9 l po mieście to raczej nie ekonomiczny mieszczuch.Ciągłe użeranie się z falującymi obrotami i pulsującymi światłami na luzie pomimo tego iż alternator był nowy i pół elektryki wymieniłem.Jak dotąd najgorsze auto jakie miałem.

 

Jak brać corsę to tylko 1,2 .1.0 ma 3 gary i zerową kulturę pracy i mocno się trzeba starać żeby skuter wyprzedzić tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo w sieci są naprawdę rozbieżne opinie, jak silnik w Abarth Grande Punto znosi LPG? Ktoś może u nas na forum ma takiego smyka?

Z ciekawości, gdzie w sieci można poczytać o abarthcie z lpg?

nie kojarze, żeby ktokolwiek na forum abarth.pl chwalił się podtlenkiem gazu.

Tam siedzi fiatowski t-jet. Było kilka przypadków na fiatbravoklub, że gaz się jednak nie sprawdzał z tymi silnikami. Na początku niby jeździło, ale z czasem auta traciły moc, nie chciały zapalać itp. Niby kwestia ogarniętego gazownika, ale ludzie się pozbywali instalacji. Kolejna sprawa, to wysoka temperatura spalin na seryjnym programie. Jak mówiła osoba, która zmapowała chyba najwięcej tych silników w PL, robiąc program w pierwszej kolejności powinno się wyregulować ludzki afr, zbić egt, a potem ewentualnie myśleć o jakimś przyroście ;) więc na gazie, przy butowaniu chyba to nie wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat nie związany z zakupem, ale podobny. Potrzebuje informacji na temat Renault Grand Scenic 2004r a konkretnie demontażu zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy. Czy żeby zbiornik wyjąć muszę zdemontować zderzak? Bo w samochodzie brak spryskiwaczy na światła i szybę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w scenicu ale kolega ma megane II i padł mu silniczek-pompka spryskiwaczy wiem że nie wyciągał zbiorniczka tylko gadał że od dołu zbiornika ma wkręcaną tą pompkę. Sprawdź może u Ciebie też nie trzeba tego demontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

szukam samochodu z polskiego salonu(najlepiej zakup od firmy na FV) i zdecydowanie kupię jedno z aut poniżej:

 

- mazda 3

- skoda octavia

- opel astra

ewentualnie golf\jetta

- może 308/C4

 

Rocznik od 2007, silnik Pb, ewentualnie Pb+LPG ... w ostateczności prosty ON typu 1.6 HDI 90KM, 1.9 TDI 105KM..

Budżet 26kpln

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadowpicture, ja bym brał leona od Patryka ;)

viewtopic.php?f=129&t=22126

 

Samochód dla mojego Taty:)

105KM w dieslu w zupełności wystarczy a i zawieszenie lepsze seryjne - samochód będzie używany również, żeby dojechać do lasu ( Tato jest z zamiłowania myśliwym) więc raczej prosta konstrukcja, prosty silnik, proste wyposażenie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadowpicture dziś miałem ofertę na czarnego leona z 2009r, 1.9TDi, 165000km ori przebiegu. Mógłbym sprzedać takiego za 27300zł.

kolejny z nabytków już czeka na jutrzejszą drogę powrotną, ktoś chętny??

I tak tak, będzie wracać na kołach ;)

ELUs8GJ.jpg

VzZGVac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.