Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Vectry C, które rdzewieją na potęgę

 

Sorry, jeżdżę Vectrą C, kilku znajomych ma też i nie widziałem jeszcze zardzewiałej. Chyba że jakiś kowal klepał i malował pędzlem, to się wtedy zgodzę. Awarie? Jeśli chodzi o silnik to typowe usterki jakie występowały we Fiatach, Alfach itp.

Z usterek samego opla przez moje 4 lata? Padnięty silniczek od wycieraczek, pęknięta sprężyna amortyzatora, dziura w chłodnicy od jakiegoś kamienia :o

Jak ktoś nie potrafi dbać o auto, no to sorry :dontknow:

 

Co do Focusa, to nie widziałem jeszcze takiego który by nie rdzewiał. I czy garażowany, czy nie. Dół drzwi w tym aucie to jakaś porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notoryczne usterki trafiają się każdemu producentowi samochodów, inną kwestią jeż sztab ludzi w ASO odpowiedzialnych za ich usunięcie. Druga sprawa to dbanie o auto. Rób naprawy na bieżąco, unikając półśrodków w postaci najtańszych części i pseudo emulatorów i problemów nie będzie.

 

Vectrą C, kilku znajomych ma też i nie widziałem jeszcze zardzewiałej. Chyba że jakiś kowal klepał i malował pędzlem, to się wtedy zgodzę. Awarie? Jeśli chodzi o silnik to typowe usterki jakie występowały we Fiatach, Alfach itp.
:good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób naprawy na bieżąco, unikając półśrodków w postaci najtańszych części i pseudo emulatorów i problemów nie będzie.

 

:good: niestety w praktyce dotyczy to kilku, najwyżej kilkunastu procent użytkowników. Ale przynajmniej na szrotach i w najtańszych sklepach ruch, a na forach popularnych marek jest co poczytać: POMOCY, SZARPIE NA GAZIE itd :D . Niestety, doprowadzić do ładu auto po takich szprytnych, cwanych i nie lubiących przepłacać, to już jest mniej wesoło - czasowa i psychiczna męka oraz ruina dla portfela....

 

Co do Focusa, to nie widziałem jeszcze takiego który by nie rdzewiał

 

Ekhmmm.... :evil: Cyknąć kilka fotek jak wygląda

 

Dół drzwi

 

i podwozie w 3-letnim Mk2 ? :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jeżdżę Vectrą C, kilku znajomych ma też i nie widziałem jeszcze zardzewiałej. Chyba że jakiś kowal klepał i malował pędzlem, to się wtedy zgodzę. Awarie? Jeśli chodzi o silnik to typowe usterki jakie występowały we Fiatach, Alfach itp.

 

Diesel fiatowski mówisz :) Zależy jaki się wybierze, mam 1.9MJ 8V podciągnięty do 160KM/370Nm, elastyczność fajna, spalanie niskie (średnia 6,3l z klimą), jak na razie całkowicie bezproblemowy. Tyle, że olej co 10-12tys. a nie jak zaleca fiat co 30tys., paliwo ze sprawdzonej stacji i... egr i dpf off :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby_RS, mk2 jeździłem tylko rocznym i garażowanym większość czasu, więc ciężko o ogniska rdzy ;) Mówię o Focusach w rocznikach podobnych do Vectry C :)

Twój RS się nie liczy. :P

 

BlacK, ja mam 1.9 CDTI, seryjne 150KM, przekręcone na 180KM. Usterki - zapchany egr - usunięty programowo i zaślepiony, cuda z DPF - usunięty filtr, klapy wirowe od kolektora - wymieniony cały kolektor na poprawiony. :) Czyli wszystko standard jak w tych silnikach.

 

Wracając do dyskusji. Tak jak wujek Gruby napisał, że dbanie o samochód dotyczy tylko kilkunastu procent kierowców. Tak samo jak z kosmetyką samochodową. Uświadomionych jest tylko kilka procent. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlacK, długo jeździsz swoją Cromką? Zadowolony jesteś? Sam myślę czasami o takiej jak Ty masz :-]

 

Kupiłem w tamtym roku, zrobiłem ok. 20tys. Ściągnięte przez dilera fiata z włoch, bezwypadkowy z potwierdzonym przebiegiem. Jedyne co rzuciło mi się w oczy, to ilość kasowań inspekcji oleju wskazującej na wymianę co ok.30tys. Włoska paranoja... Samo autko fajne, duże, wygodne, ciche i dynamiczne (po mapowaniu). Na hamowni byłem miesiąc po zakupie (siadał egr) i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Wyposażenie mam "środkowe" czyli dynamic plus parę dodatków ponad standard m.in. ESP+ASR+MSR+HBA, 9 poduch, parrot etc. W kromalu siedzi się wysoko, widoczność w środku b.dobra, skrzynia 6 biegowa, duży prześwit pod budą, fabryczne audio niezłe (8 głośników). Brakuje mi trochę ksenonów, na mokrym ciemnym asfalcie szału nie ma na soczewkach. Do HIDów jakoś nie mogę się przekonać... :) a zapierałem się, że nigdy nie kupię czarnego auta ;)

 

tutaj masz m.in. wyposażenie

http://pl.scribd.com/doc/9959011/Fiat-C ... Techniczne

 

a tu kawałek mojej cromki

o39g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od "Opli" co powiedzie na crossovera od w/w producenta, czyli model Antara. Modele z 2008 sa dość przystępne cenowo, a w 2011 ponoć zrobili mu lifting. Zdecydowanie jest tańszy od Mitsubishi ASX i ma 4x4, a ASX jedynie w mocniejszych wersjach silnikowych ma 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerad,

ASX jest mniejszy.

Mi odradzali :dontknow:

A co radzili? Outlander trochę duży, jeszcze z tych rozmiarówek co ASX jest Nissan Qashqai, ale znowu piszą że zawieszenie jest jak z kauczuku i podskakuje jak piłeczka a na zakrętach potrafi sie kilka cm przesunąć.

Ten opel Antara ze względu na cena mnie zainteresował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale jakos Chevrolet do mnie nie przemawia jako marka, tak jak Dacia.

Ta Captiva musi być duża skoro ma 7 miejsc. Priorytet do dołączany napęd 4x4 (nie stały żeby mniej palił), bo w zimie ibizą nie jestem wstanie wszędzie dojechać i czasami muszę ją w polach zostawiać... A biorę służbowego Kia Sportage z 2006r włączam przycisk 4x4 i śmigam po zaspach jak mi sie podoba :) Ale w tej budzie mi sie nie podoba a w najnowszej Sportage jest za drogie :/

Raczej benzyna bo nie robię za dużo km w roku, jak mam jednoślada to auto raczej stoi niz jeździ, wiec eksploatacja diesla sie nie opłaca.

Co prawda chciałbym żeby miał takie osiągi jak ibiza (190/390) ale w tej kasie to nie realne.

 

Oscyluję ok 40 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.