Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

SX4 za duże dla mnie. Potrzebuje coś mniejszego właśnie pokroju Swifta. Przeważnie jeżdżę sam, czasem z moją drugą połówką, a w komplecie to już bardzo rzadko.

 

Głupio powiedziec ale za te kasę kupisz Twingo RS :) jest to fajne auto, szybkie i dość młode bo 2008-2010r kupisz.. jak coś pisz na PW..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja coś polecę, Astra G 1.7 CDTI.

Z tego co się dowiedziałem to 1.7 CDTI ma wadę, cieknie olej z uszczelniacza wałka rozrządu , często na pasek rozrządu i potem jest duży problem, a i wymiana nie jest zbyt przyjemna :) Ogólnie jak się zwróci na to uwagę przy zakupie i jeżeli problem nie wystąpi to silniczek całkiem przyjemny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja coś polecę, Astra G 1.7 CDTI.

Z tego co się dowiedziałem to 1.7 CDTI ma wadę, cieknie olej z uszczelniacza wałka rozrządu , często na pasek rozrządu i potem jest duży problem, a i wymiana nie jest zbyt przyjemna :) Ogólnie jak się zwróci na to uwagę przy zakupie i jeżeli problem nie wystąpi to silniczek całkiem przyjemny :)

 

Mój ojciec ma Astre z tym silnikiem i jedyny problem jaki tam wystąpił to był alternator niestety 2 razy. Jak się później okazało winne są kable bo są poprostu za cienkie i się grzeją. Ogólnie auto bardzo przyjemne, mało pali no i w miarę zrywne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie panowie i panie, co możecie powiedzieć na temat alfy 147 z silnikami 1.6 16v? Szukam jakiegoś 3 drzwiowego hatchback'a i biorę pod uwagę golfy IV, astry G, no i właśnie na tą alfę wpadłem na allegro i mi się spodobała, tylko jak kwestia awaryjności, oraz jak te silniki znoszą gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkii, Na alfaholikach masz obszerne tematy o 147.

Jeżeli chodzi o alfę 1.6 ts to najlepszej opinii one niestety nie posiadają lubiące zerwać się paski rozrządu, zacierają się na panewkach itp. Ale to jest tak jak z każdym autem jak trafisz na dobry egzemplarz to pojeździsz. Te wersje 105 konne są trochę lepsze niż 120 konne, bo nie maja np. wariatora.

Choć sam mam taka alfę tylko, że 1.9 jtd 115km jestem z niej zadowolony, ale nie ma się co oszukiwać ceny części do alfy to w wielu przypadkach kosmiczna przepaść między tymi do golfa czy astry.

Do golfa czy astry bo o tych autach pisałeś kupisz sam sworzeń czy tuleje tutaj w alfie do wymiany idą od razu całe wahacze lun np. termostat bo też go u siebie zmieniałem nie występuje sama wkładka tylko z obudową a to już koszta niestety podnosi.

I nie piszę tego z kosmosu tylko sam faktycznie to przechodziłem i naprawdę jak już zrobiłem ją naprawdę porządny stan techniczny mogę powiedzieć, że wszystkie wady tego auta rekompensuje swoim stylem.

W swoją alfę włożyłem ponad 4 tyś z oponami, rozrządem olejam, oponami itd ale za każdym razem jak do niej wsiadam i odpalam to uśmiech nie schodzi z twarzy.

 

Te auta trzeba pokochać i przyzwyczaić się do ich fochów.

Trzeba również liczyć się z tym że tanio niestety nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba również liczyć się z tym że tanio niestety nie będzie.

I to jest właśnie to czego się obawiałem, jestem uczniem 3kl. technikum i niestety nie mam jak sobie zarobić poza wakacjami, dlatego szukam auta w miarę taniego w utrzymaniu, a alfa niestety mogłaby mnie zrujnować finansowo. Ogólnie można powiedzieć, że jestem zakochany w astrze (ponad 3 lata członkostwa w klubie astry), ale szukam czegoś łatwiejszego do modzenia, bo niestety na to w astrze też trzeba wydać nie mało pieniędzy, a uczniowska kieszeń jest strasznie szczupła :P

kaffel123, dziękuję bardzo za opinie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Trzeba również liczyć się z tym że tanio niestety nie będzie.

 

 

Mam dziwne wrażenie że w przypadku ~10 letniego kompaktu, w żadnym wypadku tanio nie będzie, szczególnie jak ktoś jest uczniem/studentem i płynność finansowa nie jest najlepsza ;) Używane auto to używane auto, zawsze coś klęknie. Teraz jak słysze że ktoś chwali jedną marką za bezawaryjność, a drugą odradza za awaryjność, to pojawia się tylko uśmiech na twarzy :)

 

Jeżdze autem z silnikiem, o którym na każdym kroku słyszę: "to były zajebiste silniki, w ogóle się nie psuły" , "ostatni bezawaryjny diesel" i tylko przemilczam fakt ile nawsadzałem w ten bezawaryjny samochód kasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale szukam czegoś łatwiejszego do modzenia, bo niestety na to w astrze też trzeba wydać nie mało pieniędzy,

 

Obojętnie czego nie kupisz, a chcesz modzić to musisz się liczyć z kosztami. No chyba, że chcesz tylko podokładać laminatów z allegro i pseudoxenony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkii, Nie rozumiem tu czegoś. Piszesz, że nie masz jak zarobić a zaraz pod, że pchasz się w tunning. Jeżeli nie masz stałych dochodów to każdy samochód Cię zrujnuję. O ile przegląd, ubezpieczenie, wymiany eksploatacyjne można zaplanować, ale w przypadku używanego samochodu często wychodzą rzeczy których się nie spodziewasz. I piszę też po części z autopsji, bo nie raz było tak, że odstawiłem na olej a Panowie z serwisu dzwonili, że znaleźli jeszcze coś i chcą robić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.