Skocz do zawartości

Honda Accord - zasadnicze pytanie początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem Was zapytać o poradę.

Jestem użytkownikiem rocznej Hondy Accord (służbowa...). Kolor grafitowy. Samochód nigdy nie myty na szczotach, myję go sam na bezdotyku na BP, dbam jak o swój.

Jednak jak już zdążyłem się sam przekonać Honda ma bardzo miękki lakier.

No i po roku użytkowania, pomimo, że dbam o nią to na całej karoserii są widoczne koliste swirle, nieduże i widoczen w słońcu, ale są.

Myślę, że jest to wynik wycierania do sucha samochodu przeze mnie mikrofibrą :cry: , delikatnie ale jednak… oraz zwalania śniegu z samochodu szczotką itp…. No ale co innego zrobić jak rano samochód zasypany na parkingu ...

 

Dodatkowo bez mojej wiedzy :zly: , samochód został odśnieżony przy ostatnich obfitych opadach śniegu w marcu łopatą do śniegu :shock: … stało się… :cry: niemniej jednak po tym zabiegu na masce oraz na tylnej klapie są dosyć głębokie rysy, ale myślę, że do wyprowadzenia...

Widziałem na blogu detailer.pl artykuł właśnie o CZARNEJ HONDZIE, czyli kolorze zbliżonym do mojego i tam koledzy fachowcy bardzo się męczyli z jej wyprowadzeniem

W związku z tym mam do Was następujące pytania:

 

1. Jestem nowicjuszem w polerowaniu, na etapie wyboru polerki (w życiu nigdy nie polerowałem samochodu, nie mam dwóch lewych rąk) i będzie to prawdopodobnie K2 lub Graphite (Lara fajna ale przydroga). Do tego zakupię Flexipady biały, żółty i pomarańczowy oraz Menzernę 500 /2500 i 4000

 

2. Samochód firmowy więc nie mogę nic spartolić... ew jak nic z tym nie zrobię to będę musiał pokryć koszty naprawy maski i klapy

 

3. Pytanie zasadnicze czy jak na pierwszą robotę poradzę sobie z Hondą ?

 

4. Jeśli tak to czy porysowaną maskę zacząć od 500 na białym padzie a potem pomarańczowy / 2500 aż do żółtego/4000 a resztę elementów nadwozia z małymi w sumie swirlami oblecieć jedynie pomarańczowym/2500 i/lub tylko żółtym/4000 ?

 

5. Czy zaniechać mojego pomysłu naprawy samodzielnej i zwrócić się do kogoś doświadczonego z Forum o pomoc, ale wówczas nie kupię polerki i nie będę miał sprzętu na własny samochód bo taka operacja będzie pewnie kosztować kilkaset złotych … czyli słabo....

 

Chciałem dzisiaj zrobić zdjęcia samochodu i rys, ale pada więc lipa. Załączam starsze zdjęcie poglądowe samochodu z zeszłego roku

 

img7164c.jpg

 

Dziękuję za Wasze porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Czy zaniechać mojego pomysłu naprawy samodzielnej i zwrócić się do kogoś doświadczonego z Forum o pomoc, ale wówczas nie kupię polerki i nie będę miał sprzętu na własny samochód bo taka operacja będzie pewnie kosztować kilkaset złotych … czyli słabo...

to...

 

albo kup maszynę DA i do dzieła :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

JacekKu, zacznę od tego że lakier w Accordzie jest raczej z tych miękkich więc bez stresu.

Jeśli chodzi o maszynę to DA dużo nie zdziałasz, tylko sobie trochę lakier pomiziasz - chyba że masz baaaaardzo dużo czasu i zapału :P . Ja od takiej zaczynałem i po niespełna roku... - polecam rotację + biały BP Flexipadsa.

Padów Flexipads nie używałem. Moja wypracowana kombinacja padów i past to:

- pomarańczowy Scholl + Scholl S3Gold

- żółty 3M + Menzerna 2000 / 2500

- niebieski 3M + Scholl S30+ / Menzerna 4000

- czarny WWL / czarny 3M + cleaner

 

Koncepcję super twardych, tnących padów, radzę porzucić na samym wstępie przy tym lakierze ;)

 

Oddanie auta komuś bardziej doświadczonemu "do zrobienia" to oczywiście dobry pomysł ale pozbawi Cię wiele frajdy więc... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, dasa zwykłego miałeś co? :)

Nie porównuj tych słabych maszyn do mocnych Lare, Kraussa, bo byś się zdziwił co potrafią zrobić z hondowskim lakierem.

 

Jak trafi na sticky paint, to rotacją się skicha.

 

Poniżej japończyk, DA po dwóch przejazdach PF2500 :kox:

 

f50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a w domu jeszcze prywatna Avensis 2004 :mrgreen:

 

No to mam poważny zgryz czy DA/rotacja ?

 

Z drugiej strony nie rozumiem jednej rzeczy

Np EPL-42 jest opisana jako dual action i w opisie jest napisane, że poza klasycznym ruchem rotacyjnym wykonuje również oscylacyjny. Czym zatem różni się ruch rotacyjny w EPL-42 od np zwykłej polerki roatacyjnej K2 Pro ?

Czy jest jakiś przełącznik w EPL do zmainy trybu ?

 

Jestem z Pawłem umówiony na oględziny i obejrzenie maszyn

 

Tak czy tak nawet jakbym kupił rotację to nie jechać menzerna/flexipad

 

500/biały?

 

tylko zacząć np

pomarańcz/2500

zółty lub czarny /4000 ?

 

No właśnie tej frajdy by mi zabrakło jakby ktoś mi to zrobił, ale z drugije strony nie mogę spierniczyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak nawet jakbym kupił rotację to nie jechać menzerna/flexipad

 

500/biały?

 

tylko zacząć np

pomarańcz/2500

zółty lub czarny /4000 ?

 

Możesz jak najbardziej, dwa przejazdy nikomu nie zaszkodzą. Kombinacja padów i past to jedno, a drugie o wile ważniejsze to praca maszyną (docisk, prędkość obrotowa etc.).

Z drugiej strony jest to miarę nowy lakier, miękki, bez większych uszkodzeń dlatego rozsądne wydaję się zacząć od pasty/pada średniej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

chciałem Was jeszcze dopytać w temacie wosku tudzież innego specyfiku, który by nieco ożywił ten czarny lakier Hondy, który jest nieco matowy.

Samochód słuzbowy więc oczekiwana inwestycja raczej minimalna. Mam coli 476 w domu , ale to chyba nie ożywi w wystarczający sposób lakieru ?

 

Może coś tańszego z BP byście doradzili ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIO Cherry Glaze jak sluzbowy samochod
Samochód słuzbowy więc oczekiwana inwestycja raczej minimalna.

 

A dlaczego, ze jeśli służbowy to ma mieć gożej :dontknow::shock: Przecież jeździ pewnie więcej niż prywatny ;)

 

Po taniości: można plakiem z zewnątrz przelecieć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałem Was jeszcze dopytać w temacie wosku tudzież innego specyfiku, który by nieco ożywił ten czarny lakier Hondy, który jest nieco matowy.

Samochód słuzbowy więc oczekiwana inwestycja raczej minimalna. Mam coli 476 w domu , ale to chyba nie ożywi w wystarczający sposób lakieru ?

Może coś tańszego z BP byście doradzili ?

Pozdrawiam

 

Auto Finesse Tripple,

na tym lakierze będzie bardzo dobrze, a i wydatek nieduży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem swoje posty sprzed pół roku z tego tematu... No więc chciałbym odszczekać wszystko co pisałem o maszynach DA.

DU rules!!! :mrgreen:

 

Czyli DA do bani np EPL-42 ? Rotacja jednak ? Bo znajomy mi bardzo polecał DA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli DA do bani np EPL-42 ? Rotacja jednak ? Bo znajomy mi bardzo polecał DA

 

Raczej wręcz przeciwnie! ;) DA do miękkiej Hondy będzie jak znalazł. Te którą wymieniłeś, to bardzo dobry wybór :good: (Nie mylić z EPL-41)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem swoje posty sprzed pół roku z tego tematu... No więc chciałbym odszczekać wszystko co pisałem o maszynach DA.

DU rules!!! :mrgreen:

 

Czyli DA do bani np EPL-42 ? Rotacja jednak ? Bo znajomy mi bardzo polecał DA

 

Za pomocą EPL-41 i past sholl'a oblecieliśmy całą grande vitarę kolegi - również miękki lakier. Efekty bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.