Skocz do zawartości

Honda Accord - zasadnicze pytanie początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Za pomocą EPL-41 i past sholl'a oblecieliśmy całą grande vitarę kolegi - również miękki lakier. Efekty bardzo pozytywne.

 

Nie o to chodzi, ze nie oblecisz EPL-41 - oblecisz. Chodzi o to, że to jest maszyna raczej do cleanerów i AIO. Nie nadaje się do cięższej pracy.

Raz, ze moc ma mniejszą niż 42, dwa, sporo delikatniejsza. Jak już kupować to coś co dłużej posłuży i w razie czego nie klęknie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą EPL-41 i past sholl'a oblecieliśmy całą grande vitarę kolegi - również miękki lakier. Efekty bardzo pozytywne.

 

Nie o to chodzi, ze nie oblecisz EPL-41 - oblecisz. Chodzi o to, że to jest maszyna raczej do cleanerów i AIO. Nie nadaje się do cięższej pracy.

Raz, ze moc ma mniejszą niż 42, dwa, sporo delikatniejsza. Jak już kupować to coś co dłużej posłuży i w razie czego nie klęknie. ;)

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jak rozwinął sie temat z oraniem hondy? Ja w przyszlym tygodniu przysiade o do czarnego civica z2006 i staram sie zdobyc jak najwiecej wiedzy jak do tego podejsc. Mam rotecje Kraus, pady Flexi, pasty Menzerna 400,2500,4000 oraz UC. Z cleanerow mam natomiast Megs Ultimete Polish oraz PoorBoyWorlx PP. Jesli mam poczynic jakies zakupy to doradzcie mi proszę co nabyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwinął sie temat z oraniem hondy? Ja w przyszlym tygodniu przysiade o do czarnego civica z2006 i staram sie zdobyc jak najwiecej wiedzy jak do tego podejsc. Mam rotecje Kraus, pady Flexi, pasty Menzerna 400,2500,4000 oraz UC. Z cleanerow mam natomiast Megs Ultimete Polish oraz PoorBoyWorlx PP. Jesli mam poczynic jakies zakupy to doradzcie mi proszę co nabyc.

Sugerowałbym dokupić jeszcze SONAX ProfiLine Perfect Finish w moim przypadku jako jedyny w połączeniu z rotacja usunął hologramy z Hondy Accord 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu robiłem accorda z 2009, lakier trup. Menzerna 400, 2000 i 4000, przy finiszu działąłem jak z jajkiem i mimo tego leciutkie hologramy pozostały, skasował je cleaner dodo LP, po cleanerze było przysłowiowe lustro. Dlatego proponowałbym cleaner ścierny, Megs UP tez mam i z ciekawości aplikowałem, troszke usunął, ale też troche zamaskował, a chyba nie o to Tobie będzie chodziło ;) Generalnie to polecam dużo cierpliwości, nie śpieszyć się. Jeśli chodzi o pady to im więcej tym lepiej, często je czyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze do wypowiedzi Qub@, że nie każdy ścierny cleaner się nadaje do usuwania hologramów z miękkich lakierów.

AF Rejuvenate wypada gorzej w tym wypadku niż DJ LimePrime, bo potwierdzają się testy, że posiada większe właściwości ścierne i na lakierach, szczególnie "zwykłych" czarnych, lubi zostawić delikatne hologramy, które z kolei LimePrime likwiduje bez większych problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.