Skocz do zawartości

Jaka cena za zrobienie polerki?


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się ile można wziąć za pracę typu.

Mycie,odsmolenie,Glinka,korekta maszynowo 3 etapowo i na to wosk.

Wiadomo , że ceny są zróżnicowane i też zależy od od środku ale jakby liczyć menzernę i wosk Colli 476

 

jeżeli mycie, odsmolenie,glinka,korekta 3 etapowa i wosk to raczej w 10 godz. sie nie wyrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wziąć za fuchę?

 

Jeśli zejdzie Ci się 10h i za godzine swojej pracy liczysz 5zł = 50zł robocizna

Środków zużyjesz za 70zł łącznie. Dolicz za fatygę 50zł i skasuj Pana 170zł :mrgreen:

 

 

:mrgreen:

 

A tak poważnie cena zawsze zależna jest od stopnia korekty i godzin poświęconych na auto. Za korekte A4 tak na 90% - zawołaj 1000zł lekko. Dlaczego? Po trzech dniach w garażu na kuckach dowiesz się dlaczego to tyle kosztuje - chociaż jakbyś wziął wspomniane 170zł to nauczyłbyś się szybko kalkulować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie? Nie pytam ile za to ja mógłbym wziąć bo nie mam zamiaru , nie mam czasu swojego auta na woskować a co mówić kogoś.

Jaki koszt może być takiej usługi? Pytam z ciekawości,dzisiaj w pracy rozmawialiśmy i kolega się spierał, że pełna korekta to 500zł i się z nim spierałem , że nikt za tyle nie zrobi tylko 2-3 razy tyle :)

I był temat o woskowaniu też i nie doszliśmy do tego ile to może kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak bardzo ktoś potrzebuje kasy ;)

Jak się zepnie to obskoczysz 3etapy od rana do wieczora,będzie zdrowe 70%,a trochę siana wpada ;)

Pomijam legalną działalność ;)

 

Dobrze piszesz, pod warunkiem że trafi Ci się podatny i nie podniszczony lakier ;)

 

rustin spierałeś się, że za 500 nikt nie zrobi korekty? Mylisz się na prowincji to jest wysoka kwota i trudno znaleźć klienta, w większym mieście ta sama robota kosztować będzie co najmniej 2 razy tyle i podejrzewam że o szwagra łatwiej.

Takie są realia rynku i nikt nie ma na to wpływu i jeszcze bardzo długo to się nie zmieni, bo czym walczyć o klienta jak nie ceną? Cena to podstawowe kryterium wyboru oferty - czy jest to przetarg nieograniczony czy wybór rzemieślnika to wykonania zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie :D

Ludzie nie dorośli chyba do tego, chociaż w weekend rozmawiałem z facetem, który zajmuje sie wnętrzami aut - sprzątanie, pranie, zabezpieczanie. We wnętrzu kombi siedział 10 godzin (pranie, skórzana tapicerka, zabezpieczanie).

Działa od kilku lat i twierdzi że rynek pod tym kątem trochę się poprawia, ma więcej zleceń ale nie ma szans żeby z tego wyżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Realnie patrzac, aby zrobic na tip top. Pranie wnetrza, skory, korekta na wysoki % to w zalesnosci od rozmiaru auta 1500-2000zl. Wiem, ile to pracy i zdrowia kosztuje i nie jest to wygorowana stawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie patrzac, aby zrobic na tip top. Pranie wnetrza, skory, korekta na wysoki % to w zalesnosci od rozmiaru auta 1500-2000zl. Wiem, ile to pracy i zdrowia kosztuje i nie jest to wygorowana stawka.

+1

musi kosztować, życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja jestem "dupa wołowa" albo bajki piszecie co do czasu (choć temat na forum poruszany wielokrotnie). Przejście przez 13-14 etapów w czasie 6:00 - 22:00 jest niemożliwe nawet przy małym samochodzie (np. A3, nawet srebrnego tak na 70% :evil: ).

 

Przyznam, że raczej zarobkowo nie dałbym rady codziennie tego robić - dostałem ostatnio w kość jak robiłem Land Rovera, jakieś 30 godzin zabawy z lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy aż tak, Panowie z Diamond Car ( Partner Forum) za korektę chcą 600 zł do tego detailing wnętrza według cennik 200 zł. W 1000 złotych spokojnie można się zamknać. Żeby nie było nic wspólnego z nimi nie mam, ale patrząc po projektach znają się na swojej pracy. :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.