Skocz do zawartości

Rozcieńczanie APC Meguiar's=a


PN

Rekomendowane odpowiedzi

Przy zewnętrznych elementach prawie zawsze 4:1

W wypadku wewnętrznych zaczynam od zalecanego 10:1, jeśli nie daje sobie rady to ostrożnie schodzę do silniejszych stężeń. Jednak nie zdarzyło mi się jeszcze, aby zrobić jakąkolwiek szkodę przy pomocy APC, próbowałem nawet na stary fotel samochodowy rozlać nierozcieńczone APC, aby sprawdzić, czy będą jakiś negatywne skutki i nic takiego się nie wydarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Marcin czyli w zależności od rodzaju brudu i miejsca gdzie stosuję.

Mam dwie butelki - w jednej jest rozcieńczony 10:1, a w drugiej 4:1. Są to zwykłe rozpylacze. Również nie zauważyłem jakiegoś negatywnego działania APC poza tym, że nie wiem czy to jest tylko z APC Megsa, ale ma dość ostry zapach i w małej przestrzeni trochę potrafi być duszący ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zapach to prawda, zawsze pracuję APC wewnątrz przy szeroko otwartych drzwiach i szybach. Jego kolejnym minusem jest to, że ciężko go usunąć z szyb po zaschnięciu, dlatego np przy czyszczeniu boczków drzwi opuszczam szyby jeśli to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Powiedzcie mi co dokładnie oznacza 4:1 przyznam że rozumiem to tak że np 100l wody x 4 + 100ml APC Megs? czy dobrze mówię?Pytam ponieważ na 500ml wody wlałem 25ml APC i czysciłęm plastiki wewnątrz. Było w miarę dobrze. Na zewnetrzne się chyba nie nadaje bo biały nalot pozostał i pociekł po karoserii i myjka automat nie daje rady zmyć trzeba ręcznie. Może za silne to moje rozcieńczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co dokładnie oznacza 4:1 przyznam że rozumiem to tak że np 100l wody x 4 + 100ml APC Megs? czy dobrze mówię?Pytam ponieważ na 500ml wody wlałem 25ml APC i czysciłęm plastiki wewnątrz. Było w miarę dobrze. Na zewnetrzne się chyba nie nadaje bo biały nalot pozostał i pociekł po karoserii i myjka automat nie daje rady zmyć trzeba ręcznie. Może za silne to moje rozcieńczenie?

 

na 4 jednostki wody przypada 1 jednostka koncentratu - to proste :) z 25 ml APC w stężeniu 4:1 uzyskasz 125ml gotowego środka (25ml APC + 100ml wody).

 

A takie stężeniu jak napisałeś "100l wody x 4 + 100ml APC Megs" to można powiedzieć e to czysta woda, choć przyznam że chciałbym mieć takie APC, które można by było tak rozcieńczać :D Jeden litr na całe życie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego kolejnym minusem jest to, że ciężko go usunąć z szyb po zaschnięciu

 

Zgadza się, ja używałem rozcieńczenia 4:1 zarówno na lakierze i wewnątrz i:

 

- z szyb nie mogłem usunąć zacieków przy pomocy płynu do szyb CG (dopiero pomogło ponowne użycie megsa na szybę)

- Na lakierze pozostawił mi straszne zacieki, których niczym nie dało się usunąć tylko polerowaniem.

 

Pozdro ;p

 

d609017de69b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4:1 przyznam że rozumiem to tak że np 100l wody x 4 + 100ml APC Megs? czy dobrze mówię?

Dobrze mówisz 4:1 to 400ml wody + 100ml APC jeśli wlałeś 25ml APC na 500 ml wody to masz 1:20 więc na plastiki OK

 

400ml wody + 100ml APC tak, ale nie 100l wody x 4 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czym polerowaliscie szybe p[o zaciekach z apc, ja uzylem nielsena 4:1 i na 1 szybie zostawilo zacieki ktore nie schodza ani po alkoholu ani po myciu nigrinem czy duraglosem itp mam UC oraz PB ssr 1 ale sie boje na szybe, moze dobra by byla politura czyszczaca PLASTMAL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym polerowaliscie szybe p[o zaciekach z apc, ja uzylem nielsena 4:1 i na 1 szybie zostawilo zacieki ktore nie schodza ani po alkoholu ani po myciu nigrinem czy duraglosem itp mam UC oraz PB ssr 1 ale sie boje na szybe, moze dobra by byla politura czyszczaca PLASTMAL?

 

A czego się boisz ? że zarysujesz szybę ? :? śmiało UC albo jakikolwiek cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio nabyłem u partnera forum APC Meguiars, rozcieńczyłem go w stosunku 1:4 z wodą demineralizowaną, używałem go był całkiem w porządku. Po pracy odstawiałem go do reszty kosmetyków w ciemne chłodne miejsce. Dziś zaglądam w mój "arsenał" i moim oczom ukazał się taki widok:

 

IMG_0331.JPG

 

IMG_0332.JPG

 

IMG_0334.JPG

 

W rozcieńczonym APC wytrącił się "muł", którego nie da się rozmieszać, wraca on do swojej postaci.

 

I tu moje pytanie do Was, dlaczego się tak stało, czy Wy również mieliście taki przypadek z tym APC ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku, jeszcze przed zmianą regulaminu, zamówiłem 1 litr APC Megsa od partnera forum i o dziwo przyszedł ono w butelce PET tyle że jedno litrowej, w której osad się nie wytrącił. Za to w małej coś tam pływa, ale nie ma jakichś oznak rozpuszczania się butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Tworek zastosował wodę zdemineralizowaną, ja zwykła, do tego inne stężenia... za dużo tu przypadku mi się wydaje...

 

może to kwestia temperatury ? ten APC w tej konkretnej butelce - fakt - jeździ ze mną w bagażniku, słońca trochę w sierpniu było, auto się nagrzewało... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem identyczny objaw z płynem do felg En-jee, też stał w butelce, chyba po odmrażaczu do szyb. Po kilku dniach wytrącił się taki sam osad, a po kilku następnych zjadając butelke "wyszedł" przez dno. Jak by powiedział ks. Natanek "coś się dzieje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.