Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Roboty masz niewiele, wystarczy Ci spkojnie ta K5 :)

 

Dodane po 7 minutach 11 sekundach:

dołożyłbyś do 1050p dwie stówki i masz myjkę na lata a nie ładnie wyglądającą zabawkę bo przy kranzle to jest tak na prawdę zabawka sam bym chętnie teraz wymienił k5 na kranzle za dopłatą.

 

Polo widzę, że bardzo chciałbyś mieć tego Kranzla :)

Jeśli znajdziesz klienta na Karchera, daj znać, może coś fajnego wymyślimy ;)

 

Widzę, że chyba jesteś w temacie tych myjek. Da się kupić 1050TST poniżej 2200 zł?

Dobrze zrozumiałem opisy, że 1050P po puszczeniu spustu pistoletu nadal pracuje, ale puszcza wodę przez bypass z ciśnieniem obniżonym do 10barów? TS i TST mają total stop - czyli wyłączają pompę po puszczeniu spustu, zgadza się?

Ogólna konkluzja jest taka, że wszystkie "dodatki" 1050TST względem P są jednak przydatne i warto za nie dopłacić, choć cena w okolicach 2200 zł trochę mnie zabija, nie planowałem tyle wydać na myjkę. Nie kupię jednak 1050P bo będę żałował zbyt krótkiego węża, braku bębna, dirtkillera, kółek itd...

 

MacGY,

 

We wszystkich 1050 jest total stop, czyli puszczasz spust a silnik się zatrzymuje.

Wąż w 1050 P i TS jest taki sam; 8m i w wykonaniu jak np. w karcherach k5 (według mnie jedyny minusik tych dwóch modeli)

TST ma 12m wąż a dodatkowo jest w wykonaniu profesjonalnym(bardzo giętki, w stalowym oplocie i dobrej jakości gumy)

Raczej ciężko będzie znaleźć TST poniżej 2200 zł, chyba że euro spadnie do około 4 zł lub zrobią jakąś dobrą promocję.

 

Opcja bardziej budżetowa ( jeśli nie potrzebujesz kółek i bębna):

 

Kupujesz np.:

 

- 1050P

- dirtkiller

- 10m profesjonalny wąż(oryginał) lub zakuwasz trochę tańszy zamiennik.

 

Myślę, że jest szansa na około 1950 zł za cały zestaw oryginale.

 

Dodatkowo możesz odsprzedać gdzieś wąż stockowy i wróci do Ciebie z kilkadziesiąt zł.

 

Dodane po 4 minutach 27 sekundach:

Skoro nie P i nie TST to po środku masz TS - ja tak zrobiłem i jestem mega zadowolony.

 

Lub jak pisze trenx90 :)

W tej opcji wybierasz kółka, w poprzedniej zamiast kółek masz lepszy wąż.

Cenowo chyba wyjdzie bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarl Nilfisk P150 :)

 

I wrazenia jak najbardziej pozytywne. Nie żałuje zakupu :)

 

Ciśnienie i wydatek wody w stosunku do K5 -- przepaść. :) waż na bębnie super. :) Nie obeszło sie bez przeróbki pistoletu bo jakis inżynier ubzdurał sobie ze dysze mozna zakładać tylko poprzez przedluzke :( ale sobie z tym poradziłem i juz zakładam dysze bezposrednio do pistoletu --- przydatne do spłukiwania szczotek czy dywaników trzymając w reku :) oraz do używania myjki pod wiata :)

 

Ganeralnie moge na obecna chwile bardzo polecić :) cena do jakości i wyposażenia jak najbardziej ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarl Nilfisk P150 :)

 

I wrazenia jak najbardziej pozytywne. Nie żałuje zakupu :)

 

Ciśnienie i wydatek wody w stosunku do K5 -- przepaść. :) waż na bębnie super. :) Nie obeszło sie bez przeróbki pistoletu bo jakis inżynier ubzdurał sobie ze dysze mozna zakładać tylko poprzez przedluzke :( ale sobie z tym poradziłem i juz zakładam dysze bezposrednio do pistoletu --- przydatne do spłukiwania szczotek czy dywaników trzymając w reku :) oraz do używania myjki pod wiata :)

 

Ganeralnie moge na obecna chwile bardzo polecić :) cena do jakości i wyposażenia jak najbardziej ok :)

 

Właśnie tak sobie ją pooglądałem w necie i rzeczywiście niezły sprzęcik - ma praktycznie wszystko co można chcieć od myjki: silnik indukcyjny, pompę mosiężną, spore ciśnienie znamionowe wynoszące 140bar (K5 ma około 120bar), max temperaturę przyłącza 60C, ma bęben na wąż, wbudowany zbiornik na środek myjący z regulacją pobierania, teleskopową rączkę a do tego ma bardzo dobrą cenę (kosztuje tylko stówkę więcej od mojego K5 Full Control). Myśle że to bardzo dobra alternatywa dla K5.... ba to nawet niezła konkurencja dla Kranzla 1050 TST :) Jedynie dziwnie rozwiązali w tym Nilfisku to lance jako wymienne końcówki... ale ma to pewnie też swoje zalety ;)

 

Nie żałuję swojej K-piątki ale ten model Nilfiska jest bez wątpienia lepszy - mocniejszy i lepiej wyposażony, a do tego nie kosztuje fortuny jak Kranzle 1050 TST :P Jedyne atuty K5 F.C. względem Nilfiska to świetny pistolet LED i lance Full Control a także pobór prądu poniżej 10A umożliwiający korzystanie z myjki ze zwykłych gniazdek w mieszkaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sobie z tym poradziłem i juz zakładam dysze bezposrednio do pistoletu --- przydatne do spłukiwania szczotek czy dywaników trzymając w reku :) oraz do używania myjki pod wiata :)

 

jak tego dokonałeś :)

można tak w nilfisk c130 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacGY,

 

We wszystkich 1050 jest total stop, czyli puszczasz spust a silnik się zatrzymuje.

Wąż w 1050 P i TS jest taki sam; 8m i w wykonaniu jak np. w karcherach k5 (według mnie jedyny minusik tych dwóch modeli)

TST ma 12m wąż a dodatkowo jest w wykonaniu profesjonalnym(bardzo giętki, w stalowym oplocie i dobrej jakości gumy)

Raczej ciężko będzie znaleźć TST poniżej 2200 zł, chyba że euro spadnie do około 4 zł lub zrobią jakąś dobrą promocję.

 

Opcja bardziej budżetowa ( jeśli nie potrzebujesz kółek i bębna):

 

Kupujesz np.:

 

- 1050P

- dirtkiller

- 10m profesjonalny wąż(oryginał) lub zakuwasz trochę tańszy zamiennik.

 

Myślę, że jest szansa na około 1950 zł za cały zestaw oryginale.

 

Dodatkowo możesz odsprzedać gdzieś wąż stockowy i wróci do Ciebie z kilkadziesiąt zł.

 

Dodane po 4 minutach 27 sekundach:

Skoro nie P i nie TST to po środku masz TS - ja tak zrobiłem i jestem mega zadowolony.

 

Lub jak pisze trenx90 :)

W tej opcji wybierasz kółka, w poprzedniej zamiast kółek masz lepszy wąż.

Cenowo chyba wyjdzie bardzo podobnie.

 

Niezbyt precyzyjnie się wyraziłem - wybieram TST, bo jest warta tej różnicy w cenie, a że nie planowałem tyle wydać to już inna sprawa, będę musiał :)

Przekalkulowywałem to już na wszystkie sposoby i wszelkie kombinacje mijają się z celem, bo wszystkie dodatki w TST względem niższych modeli uznaję za niezbędne na moje potrzeby :) Szukam teraz tylko możliwie najniższej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a kiedy to było? Abexil mam blisko i byłem tam oglądać te myjki, ale cena była wyższa - 2298 i nie za bardzo chcieli rozmawiać o jakichkolwiek negocjacjach cenowych. Do tego adapter to też około 40-50 zł, więc wychodzi, że kupiłeś 100 zł taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawialem w srode ok 16, wyslali w czwartek, w piatek byla u mnie. Zamawialem przez maila na poczatku tez nie bardzo bo to dobra cena i wogole, ale zaproponowalem taka cene i jak im pasuje to biore i widocznie pasowalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

636514 tylkoo myjka jest 80 kilometrów od sklepu

 

W Lidlu był(jest?) komplet mosiężnych złącz do węża za 24,99zł , co przy tej odległości jest znikomym kosztem.

 

ale to ta przyłączka od myjki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wczoraj to w ręce miałem, a w zeszłym roku zakupiłem taki komplet i trzyma jak zły ;)

 

ok jutro zobaczę :) oby tylko pasował.. bo nie wiem czy tam czasem nie ma 3/4.. a jak nie to będę musiał filtr kupić wody i tez powinno być ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz przyłącze do węza u siebie w domu? Przecież czy to 1/2 czy 3/4 to możesz sprawdzić dosłownie spojrzeniem , jednak czy skok gwintu jest taki sam , to musisz poświęcić te 10s i spróbować swoje przyłącze do kranu gdzie podłączasz wodę przekręcić do myjki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.