Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas mam dylemat... Karcher K5 Full Control czy Kranzle 1050p... Nie ukrywam że bardziej pasował by mi ten K5 bo mi się bardzo podoba ale wszędzie bardzo namawiają na tego Kranzle bo ma jedną ale ważną ceche - trwałość...

 

--- K5 Full Control ---

 

ZALETY:

- Świetny pistolet z wyświetlaczem LED.

- Regulowane w locie ciśnienie z dyszy.

- Podawanie środka myjącego ze strumieniem wody.

- Zintegrowsny slot z pojemnikiem na środki myjące.

- Obudowa na kółkach.

- Teleskopowa rączka.

- Wąż na zintegrowanym bębnie.

- Ładna bryła i wygląd.

- Dwie dysze standarodowo w zestawie.

- Tanie i łatwodostępne akcesoria.

- Wszystkie akcesoria mają swoje wnęki w obudowie myjki.

- Koszyk z tyłu myjki na małe akcesoria.

- Wsparcie producenta dla pracy myjki w trybie zasysania wody z wolnostojących zbiorników.

- Łatwa dostępność serwisów i cześci zamiennych.

- Tańsza od Kranzle o około 300zł

 

WADY:

- Niezbyt trwała pompa.

- Krótki maksymalny czas ciągłej pracy.

- Dość duże gabaryty (jak na warunki blokowe).

- Mała waga myjki świadcząca o niezbyt potężnych komponentach wewnętrznych.

- Rozbieżność parametrów rzeczywistych (na minus) ze specyfikacją techniczną podawaną przez producenta.

 

--- Kranzle 1050p ---

 

ZALETY:

- Mosiężna wytrzymała pompa.

- Wysokiej klasy komponenty wewnętrzne.

- Długi czas ciągłej pracy.

- Małe gabaryty.

- Duża waga świadcząca o dobrych materiałach użytych do konstrukcji myjki.

- Pełna zgodność rzeczywistych parametrów technicznych myjki z tymi podawanymi przez producenta.

 

WADY:

- Brak kółek (przy dużej wadze myjki).

- Brak bębna na wąż.

- Jedynie jedna dysza w zestawie.

- Drogie i trudnodostępne akcesoria.

- Konieczność stosowania złączek i przejściówek w przypadku stosowania zamienników akcesoriów.

- Brak oficjalnego wsparcia dla pracy w trybie zasysania z wolnostojących zbiorników.

- Duża wrażliwość myjki na braki w ciągłości dostarczanej wody.

- Brak funkcji pobierania środków myjących.

- Brak zbiornika na środki myjące.

- Brak płynnej regulacji strumienia wody.

- Niezbyt ładny wygląd.

- Nienajlepsza dostępność serwisów i cześci zamiennych.

- Wysoka cena.

 

Już mnie trochę głowa boli od tego wybierania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że te Kranzle takie drogie... te 1500zł za 1050p jest dla mnie astronomiczną kwotą - jeśli się na nią zdecyduję to wydam na to ustrojstwo wszystkie półroczne oszczędności... szczególnie że na początku myślałem wydać na taką zabawkę max 500zł... Dlatego też tak się wacham bo nie stać mnie na eksperymentowanie... Jak kupie coś co nie będzie spełniać zadania to już z takim zostane... Najbardziej się boje że wydam taką kasę podepnę wężem do wiadra z wodą na balkonie a to nie pociągnie wody zawyje i się spali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio siadła mi myjka stara karcher 330m, nie daje ciśnienia, musze ja zawieżć na serwis o ile się będzie opłacało, albo kupic nowa. Tesciu na podmianę dał mi z firmy swojej starego karchera. trochę zaniedbany, zakurzony, popekana obudowa, jak później znalałem w internecie jest to karcher hd 1050. poszukałem w internecie i jest pare w sieci i lekko się zdziwiłem bo uzywki w dobrym stanie kosztują od 1500 do 2200 zł ! Co prawda tamta chyba nie jest w takim dobrym stanie, ale teraz pytanie, czy warto np. oddaj ją na konkretny serwis czy już nie warto się ładowac w takie stare maszyny ? Nie pasuje mi tylko, ze jest na siłe, ale z tym się nic nie zrobi.. Ale według danych :

Wydajność tłoczenia (l/h) 1000

Ciśnienie robocze / max(bar) 200

to nie wiem czy za 1000 zł kupie nowa myjke z takimi parametrami. Bo taka cena za serwich chyba mnie wyjdzie. Co sądzicie, oddac ja na serwis czy lepiej cos nawet używanego, ale nowszego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio siadła mi myjka stara karcher 330m, nie daje ciśnienia, musze ja zawieżć na serwis o ile się będzie opłacało, albo kupic nowa. Tesciu na podmianę dał mi z firmy swojej starego karchera. trochę zaniedbany, zakurzony, popekana obudowa, jak później znalałem w internecie jest to karcher hd 1050. poszukałem w internecie i jest pare w sieci i lekko się zdziwiłem bo uzywki w dobrym stanie kosztują od 1500 do 2200 zł ! Co prawda tamta chyba nie jest w takim dobrym stanie, ale teraz pytanie, czy warto np. oddaj ją na konkretny serwis czy już nie warto się ładowac w takie stare maszyny ? Nie pasuje mi tylko, ze jest na siłe, ale z tym się nic nie zrobi.. Ale według danych :

Wydajność tłoczenia (l/h) 1000

Ciśnienie robocze / max(bar) 200

to nie wiem czy za 1000 zł kupie nowa myjke z takimi parametrami. Bo taka cena za serwich chyba mnie wyjdzie. Co sądzicie, oddac ja na serwis czy lepiej cos nawet używanego, ale nowszego. Pozdrawiam.

 

Stary, poczciwy Karcher.

Nie napisałeś co mu dolega, ale według mnie warto oddać go na przegląd, być może za kilkaset zł postawisz go jeszcze na nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mu dolega, ciężko powiedzieć, działac działa, na pierwszy rzut to to co mi się wydaje to raczej nie ma takiego ciśnienia jak powinien mieć,(choć nie mam porównania) bo w porównaniu do 330m jest może troszkę mocniejszy, a parametry ma dużo wyższe, tak jakby nie działa te pokrętło od zmiany ciśnienia, a w zasadzie to nie działa :) i nie ma tego manometru właśnie obok tej regulacji, nie wiem czy tez może to zalezec od pistoletu, no ale ten mój jest powiedzmy sprawny(nic nie cieknie, nie dmucha) Szkoda tylko ze myjke trzeba recznie włączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie z infolinią Kaercher, pompa jest aluminiowa, wewnątrz jest wtrysk z kompozytu dla ochrony przed korozją. W tym tygodniu zamawiam na Vitay, zobaczymy jak się będzie sprawować

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca który sprzedał mi rozwaloną myjkę Karcher 520M zwrócił całą kaskę nawet z kosztami wysyłki ! Jestem bardzo mile zaskoczony :D Spodziewałlem się raczej że już straciłem te pieniążki... ;) A co za tym idzie mogłem się ostatecznie zdecydować i kupić nową myjkę :)

 

Mój wybór jednak padł na Karchera K5 Full Control :) Dlaczego ? Bo najbardziej mi się podoba funkcjami, wyposażeniem, wyglądem i ceną :) Oglądałem ją w sklepach, miałem okazje chwile się nią pobawić... Jak dla mnie super :)

 

Nilfiska 120.6 odrzuciłem przez zbyt słabe ciśnienie robocze, brak funkcji podawania środka czyszczącego i nienajlepsze akcesoria dodatkowe.

 

Kranzle 1050p odpadł dlatego że w tak wysokiej cenie jest zbytnim kastratem - zero akcesoriów, bębna na wąż, kółek jezdnych, możliwości podawania środka myjącego, brak oficjalnego wsparcia dla pobierania wody ze zbiorników wolnostojących...

 

Kranzle 1050TS i TST pomimo że bardzo mi się podobają to szybko odpadły przez bardzo wysoką cene powyżej moich możliwości i ogólnej chęci wydania tyle na myjkę do sporadycznego amatorskiego użytkowania... To myjki dla ludzi z domami, samochodami lub małymi gospodarstwami gdzie ich zakup będzie opłacalny a ich możliwość wielogodzinnej pracy zostanie wykorzystana :)

 

Jutro albo po jutrze paczka dotrze... i myśle że u mnie ten Karcherek będzie miał się dobrze ;) Nie przepracuje sie i w ciepełku domowym większość czasu spędzi ;) Opiszę wrażenia gdy go potestuję :) A na koniec dziękuję serdecznie wszystkich którzy poświęcili swój czas, wiedzę i klawisze na porady i opinie dla mnie :) Dużo się dowiedziałem z lektury tego wątku :) Pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stoję mocno w temacie i szybkie pytanko, czy 1800zł za HD 6/12 - 4 C to dobra cena ? Używka, całe wyposażenie jest nowe, silnik po przeglądzie, firma daje 6miesięcy gwarancji z możliwością przedłużenia.

 

Dane techniczne myjki :

Ciśnienie robocze (bar): 120

Ciśnienie maksymalne (bar): 160

Wydatek wody (l/h): 600

Moc przyłączeniowa (kW): 2,8

Maks. Temp. Wody ©: 60

Ciężar (kg): 25,5

Silnik wolnoobrotowy

Tłoki ceramiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoda. W tym tygodniu odbieram HD 5/15 z Odolanowa i mógłbym Ci go sprawdzić. Ewentualnie zadzwoń. Ostatnio jak dla siebie szukałem to mówił właśnie coś o 6/12, że ma. Na Olx jest.

http://mkmyjki.pl/kontakt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca który sprzedał mi rozwaloną myjkę Karcher 520M zwrócił całą kaskę nawet z kosztami wysyłki ! Jestem bardzo mile zaskoczony :D Spodziewałlem się raczej że już straciłem te pieniążki... ;) A co za tym idzie mogłem się ostatecznie zdecydować i kupić nową myjkę :)

 

Mój wybór jednak padł na Karchera K5 Full Control :) Dlaczego ? Bo najbardziej mi się podoba funkcjami, wyposażeniem, wyglądem i ceną :) Oglądałem ją w sklepach, miałem okazje chwile się nią pobawić... Jak dla mnie super :)

 

Nilfiska 120.6 odrzuciłem przez zbyt słabe ciśnienie robocze, brak funkcji podawania środka czyszczącego i nienajlepsze akcesoria dodatkowe.

 

Kranzle 1050p odpadł dlatego że w tak wysokiej cenie jest zbytnim kastratem - zero akcesoriów, bębna na wąż, kółek jezdnych, możliwości podawania środka myjącego, brak oficjalnego wsparcia dla pobierania wody ze zbiorników wolnostojących...

 

Kranzle 1050TS i TST pomimo że bardzo mi się podobają to szybko odpadły przez bardzo wysoką cene powyżej moich możliwości i ogólnej chęci wydania tyle na myjkę do sporadycznego amatorskiego użytkowania... To myjki dla ludzi z domami, samochodami lub małymi gospodarstwami gdzie ich zakup będzie opłacalny a ich możliwość wielogodzinnej pracy zostanie wykorzystana :)

 

Jutro albo po jutrze paczka dotrze... i myśle że u mnie ten Karcherek będzie miał się dobrze ;) Nie przepracuje sie i w ciepełku domowym większość czasu spędzi ;) Opiszę wrażenia gdy go potestuję :) A na koniec dziękuję serdecznie wszystkich którzy poświęcili swój czas, wiedzę i klawisze na porady i opinie dla mnie :) Dużo się dowiedziałem z lektury tego wątku :) Pozdrawiam ! :)

 

 

 

ile daleś za tego K5 i gdzie kupowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na Allegro za 1286zł z darmową przesyłką i pół litrową butlą środka myjącego :) W zestawie myjka, dwie lance, przejściówka na wąż ogrodowy i wspomniany środek myjący. Dają 2 lata gwarancji door-to-door. Firma nazywa się "Wójcik" a sprzedawca Allegro "firmawojcik" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołożyłbyś do 1050p dwie stówki i masz myjkę na lata a nie ładnie wyglądającą zabawkę bo przy kranzle to jest tak na prawdę zabawka sam bym chętnie teraz wymienił k5 na kranzle za dopłatą.

 

W sumie to trzeba dołożyć 3 stówki ;) A 1050p to strasznie okrojona wersja... Fajne są dopiero wersje TS i TST ale one są dużo za drogie... Na moje potrzeby K5 będzie aż za nadto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboty masz niewiele, wystarczy Ci spkojnie ta K5 :)

 

Dodane po 7 minutach 11 sekundach:

dołożyłbyś do 1050p dwie stówki i masz myjkę na lata a nie ładnie wyglądającą zabawkę bo przy kranzle to jest tak na prawdę zabawka sam bym chętnie teraz wymienił k5 na kranzle za dopłatą.

 

Polo widzę, że bardzo chciałbyś mieć tego Kranzla :)

Jeśli znajdziesz klienta na Karchera, daj znać, może coś fajnego wymyślimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FPPfan, cieszymy się bardzo, że w końcu dokonałeś swojego zakupu, i że jesteś zadowolony :D Wiemy, że nie będziesz maił nim dużo roboty, jednak mimo wszystko będzie fajnie, jak zdasz relację, jak Ci się tym sprzętem pracuje, co uważasz za zalety, co Ci nie odpowiada i przede wszystkim, jak to jest w końcu w realu z tym zasysaniem wody z wiaderka przez ten sprzęt (bo to chyba było jednym z Twoich wymogów wzgl. myjki).

Ja se dalej cierpliwe czekam na nową dostawę mojego Kranzle 1050 TST :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FPPfan, cieszymy się bardzo, że w końcu dokonałeś swojego zakupu, i że jesteś zadowolony :D Wiemy, że nie będziesz maił nim dużo roboty, jednak mimo wszystko będzie fajnie, jak zdasz relację, jak Ci się tym sprzętem pracuje, co uważasz za zalety, co Ci nie odpowiada i przede wszystkim, jak to jest w końcu w realu z tym zasysaniem wody z wiaderka przez ten sprzęt (bo to chyba było jednym z Twoich wymogów wzgl. myjki).

Ja se dalej cierpliwe czekam na nową dostawę mojego Kranzle 1050 TST :mrgreen:

 

Pierwszy bardzo nietypowy test myjki wypadł wyśmienicie :D Odbył się on w... łazience ;) Napuściłem trochę wody do wanny, podłączyłem do myjki oryginalny karcherowski wąż do zasysania wody z zaworem zwrotnym, którego drugi koniec zanużyłem w wannie. Na pierwszy test wąż przed przykręceniem do myjki napełniłem wodą. Postępowałem zgodnie z intrukcją - czyli włączyłem myjkę z podłączonym tylko samym pistoletem do węża ciśnieniowego (bez założonej żadnej lancy) i trzymałem naciśnięty spust tak długo aż myjka zassała wode z węża a strumień z pistoletu stał się równomierny bez bąbelków powietrza (osiągnięcie stabilnego strumienia trwa około 5 sekund od naciśnięcia spustu). Potem założyłem lancę i zaczeła się zabawa :D

 

Nie wiedziałem że to pryskanie po wszystkim daje tyle frajdy ;) Bawiłem się jak dziecko :P Strumień jest równomierny i pod dużym ciśnieniem - świetnie myje fugi kafelek, zakamarki wokól wanny i armaturę łazienkową (po zabawie miałem wkurzoną na mnie żonę i masę mycia łazienki ze znajdujących się na wszystkim kropel wody... ale było warto :D). Testowałem narazie tylko lancę Vario Power Full Control - daje pełną swobodę regulacji natężenia i szerokości strumienia wody. Świetny jest wyświetlacz LED pokazujący na jakim poziomie mocy jest ustawiona lanca i do jakich powierzchni dana moc jest zalecana :) Na najniższym ustawieniu mocy myjka pobiera środek myjący ze zbiornika. Na maksymalnym ustawieniu ciśnienie jest świetne (pistolet daje wtedy niezły odrzut). Jest o wiele mocniejsze od testowanych w sklepach Karchera K2 i Nilfiska 120.6 :) Niestety nie mogę porównać z Kranzle bo nigdzie nie było tych myjek na żywo do pooglądania a co dopiero do testowania (zapewne mój K5 wypadł by słabiej ale... w sumie po co mi większa moc jak ta oferowana przez K5 jak na moje potrzeby jest mega). Spróbowałem także sytuacji bez napełnienia węża wodą tak aby myjka sama to zrobiła - co prawda urządzenie daje radę napełnić wąż i uzyskać stabilny strumień ale trwa to dobre pół minuty i boję się że tak długa praca na sucho jest szkodliwa dla pompy (pomimo że producent podaje w intrukcji że maksymalny bezpieczny czas pracy na sucho to dwie minuty).

 

W krótce zrobię testy na świeżym powietrzu z myciem różnych gratów i wtedy mogę się wypowiedzieć jak sprawuje się z poważniejszymi zadaniami z wykorzystaniem różnych trybów pracy.

 

Jeśli chodzi o wady myjki to narazie zauważyłem jedną - elementy plastikowe które trzeba samodzielnie dokręcić do myjki (rączkę, uchwyty, prowadnice i stopkę) nie do końca spasowują z obudową myjki i w niektórych miejscach lekko odstają od głownego korpusu - winą jest zbyt mała ilość punktów przytwierdzenia (punktów do wkręcania śrub przytwierdzających elementy).

 

Drugą wadą (choć nie wiem czy mogę ją do takowych zaliczyć) jest kwestia że ciężko opanować wąż ciśnieniowy - jest sztywny i zwija się i plącze jak mu się podoba (zwijanie go po pracy jest trudne - ciężko go równo ułożyć).

 

Trzecią małą niedogodnością jest to że po pracy z przyłącza wody w myjce dość długo sączy się woda - nie da się jej raz dobrze wylać przez pochylanie myjki. Musiałem podłożyć pod zawór ściere i poczekać aż wszystko się wysączy - przestało sobie kapać po kilku godzinach... Następnym razem spróbuje po zakończeniu pracy puścić na chwilę myjkę bez przyłącza wody to może wypluje skutecznie całą wode z układu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboty masz niewiele, wystarczy Ci spkojnie ta K5 :)

 

Dodane po 7 minutach 11 sekundach:

dołożyłbyś do 1050p dwie stówki i masz myjkę na lata a nie ładnie wyglądającą zabawkę bo przy kranzle to jest tak na prawdę zabawka sam bym chętnie teraz wymienił k5 na kranzle za dopłatą.

 

Polo widzę, że bardzo chciałbyś mieć tego Kranzla :)

Jeśli znajdziesz klienta na Karchera, daj znać, może coś fajnego wymyślimy ;)

 

Widzę, że chyba jesteś w temacie tych myjek. Da się kupić 1050TST poniżej 2200 zł?

Dobrze zrozumiałem opisy, że 1050P po puszczeniu spustu pistoletu nadal pracuje, ale puszcza wodę przez bypass z ciśnieniem obniżonym do 10barów? TS i TST mają total stop - czyli wyłączają pompę po puszczeniu spustu, zgadza się?

Ogólna konkluzja jest taka, że wszystkie "dodatki" 1050TST względem P są jednak przydatne i warto za nie dopłacić, choć cena w okolicach 2200 zł trochę mnie zabija, nie planowałem tyle wydać na myjkę. Nie kupię jednak 1050P bo będę żałował zbyt krótkiego węża, braku bębna, dirtkillera, kółek itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.