Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

władysław, możesz zdradzić jaki rabat dostałeś? Ja dziś byłem u lokalnego dystrybutora Karcher, Stihl, Kraenzle i pomacałem na żywo. Jestem już przekonany, że chcę kupić 1050, tym bardziej, że też dostałem potwierdzenie, że od jakiegoś czasu K7 Premium nie ma już pompy mosiężnej, a aluminiową.

Jeśli chodzi o ceny to P wyjściowo 1599zł, można zejść do 1550 + jakiś gratis w postaci 5l chemii, TS 1999zł, a TST 2299 i tu też można coś symbolicznie urwać.

Nie dopatrzyłem się też wcześniej, że wersja P jest jeszcze dodatkowo zubożona o lancę dirtkiller, której wartość to ponad 200 zł, więc różnica w cenie robi się mniejsza jeśli by chcieć dokupić do 1050P tę lancę.

Druga sprawa, że 20 kg to dość sporo i dźwiganie jej w porównaniu do toczenia na kółkach robi jednak różnicę...

 

Najniższe ceny jakie znalazłem w necie to 1445 zł za 1050P, ale nie potwierdzałem dostępności, 1850 zł za 1050TS - dostępna, 2199 zł za 1050TST - dostępna, darmowa wysyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pompach w K7 wspomniałem kilka postów temu. Co do rabatów, to jasne, że mogę powiedzieć :) a więc P- 1500zł, TS- ok 1850zł, TST- 2220 zeta, ale to wszystko przez telefon było, jak będę z gościem gadał na żywo, to wtedy będę wiedział, czy mówił prawdę, czy tylko mnie chciał zwabić do sklepu :D Co do lancy w 1050P wiedziałem,że jej nie ma, ale nie wiedziałem, że taka droga :? Przypominam jaszcze raz, że TST ma 4 metry więcej węża. Gość mówił, że mało kto brał wersję P i ja też chyba z niej zrezygnuję z uwagi na powyższe. I tu dylemat teraz, czy dołożyć te cztery stówy i mieć wypas czy nie i mieć ekonomię... :o Możliwe, że na necie taniej coś się znajdzie, ale ja wolę na żywo pomacany towar wziąć, i w razie awarii wiedzieć gdzie oddać na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po czytanie kilkuset stron z różnych forów też zdecydowałem się ostatecznie na Kranzle 1050. Pomysleć że dywagacje zaczynałem od Lavora 500zł, poprzez stihla re109, K5 - 1000zł i skończyłem na kranzle 1050P. Mam pytanko.

 

Mam do Was znawców kilka pytań.

 

1. na oficjalnej stronie producenta Myjek KRANZLE w opisie właściwości czytam:

 

Tryb obejścia

Wszystkie urządzenia przy zamknięciu pistoletu przełączają się w tryb obejścia ze zredukowanym ciśnieniem. Dzięki ciśnieniu resztkowemu ok. 10 bar woda jest wtłaczana do obiegu. Urządzenia z dodatkowym oznaczeniem TS (TOTAL-STOP) wyłączają w takim przypadku silnik. Pompa i napęd będą odcięte, co prowadzi do znacznego wydłużenia żywotności i oszczędności energii.

 

czyli co? Rozumiem że myjka kranzle 1050P działa na zasadzie włączam myjkę i silnik się włącza po naciśnięciu spustu pistoletu.? ALe co się dzieje po puszczeniu pistoletu. NIby 1050P ma Start-Stop a dopiero 1050 TS (TS-total stop) rozłącza silnik gdy rozłączymy pistoletem strumień?? w instrukcji jednego i drugiego modelu przecież części są te same, oba maja wyłącznik ciśnieniowy.

 

czy może ktoś wytłumaczyć na chłopski rozum =)

 

2. mam jeszcze pytanko.

w instrukcji do 1151 znalazłem informację

Pierwsza wymiana oleju po około 50 godzinach eksploatacji

. Potem przez cały okres żywotności urządzenia wymiana oleju nie jest potrzebna

. Jeżeli wymiana oleju okazałaby się konieczna, przy naprawie lub w przypadku, kiedy olej ma szary kolor to należy otworzyć śrubę spustową oleju nad zbiornikiem i opróżnić urządzenie. Olej należy zlać do pojemnika, a następnie przepisowo usunąć do odpadów

.

Nowy olej: 0,25 l - oleju silnikowego W 15/40

 

w 1050P pisze

 

Wymiana oleju

W przypadku konieczności dokonania wymiany oleju w czasie prowadzenia naprawy, to należy przekręcić urządzenie do góry nogami. Następnie należy odkręcić korek olejowy u góry zbiornika. Olej należy zebrać do pojemnika a następnie utylizować zgodnie z przepisami. Podczas wlewania nowego oleju potrzebny jest mały lejek.

Nowy olej: 0,1 l - olej przekładniowy Kränzle (40.092 2) lub W 15/40.

 

tylko o 0,1l a nic o godzinach po jakich wymieniamy. Czyżby producent założył że nie dożyje do 50h? =)

 

3. ma ktoś namiary na polski sklep z adapterem Kranzle o symbolu 13430. Widzę że ten adapter ma z jednej strony szybkozłączka do pistoletu kranzle a z drugiej gwint wewnętrzny M22x1,5. Czyli aby pasowało do pianownicy PA muszę kupić jeszcze złączkę z gwintem zewnętrznym taką jak tu?

 

nr7

 

http://9.allegroimg.pl/s400/10/58/10/23/83/5810238313_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter 13430 powinien być dostępny u każdego dystrybutora Kraenzle - koszt z tego co się orientuję to około 40-50 zł.

Mając ten adapter kupujesz pianownicę PA z opdpowiednią końcówką z gwintem M22 zewnętrznym: https://sklep.techkar.pl/pianownica-do-kranzle-m22-wloska-lanca-piany-p-a,3,3584,2529

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić kranzle 1050 do użytku domowego. Mycie 2 samochodów w sezonie, może czasami 80m2 kostki, sporadycznie kamień na dolnej kondygnacji.

 

I tu pytanko czy mając przewód 8 metrowy mogę spryskać dach który zaczyna się od 5 metrów? inaczej mówiąc myjka na dole a ja na drabinie i czy pompa może podnosić strumień 8 m w górę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem z instrukcji (i katalogu produktów Kranzle na rok 2016):

 

Link: http://www.kraenzle.com/fileadmin/user_ ... PL_low.pdf

 

Że myjki Kranzle z serii 1050 (i wszystkich pozostałych 1xxx) nie potrafią same zasysać wody (z wolnostojących zbiorników np. beczki) a dopiero od serii 2xxx potrafią to robić... Wynika to z tabeli porównawczej modeli na stronie 86 katalogu gdzie widnieje pozycja "wysokość zasysania, m" jest "zakreskowana" na modelach z serii 1xxx...

 

Czy może ktoś potwierdzić że to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz rozwinąć ? ;) Czy potrzebują umiejscowienia zbiornika powyżej poziomu myjki ? Czy wąż ssący musi być już uprzednio napełniony wodą czy dadzą rade same zassać do niego wodę ze zbiornika ? Czy potrzeba specjalnego węża Kranzle czy będzie pasował ten od zasysania wody od Karchera czy Nilfiska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebują, z mojego doświadczenia myjka spokojnie podniesie słup wody na około metr.

Natomiast trzeba pamiętać, że myjki amatorskie nie są przystosowane do takiej pracy non-stop, jest to dla nich dodatkowe spore obciążenie.

Wąż zawsze zalewamy wodą, chodzi o to żeby myjka nie mieliła powietrza w pompie.

Może być jakiś dobry zamiennik, przekrój co najmniej 3/4 i zakończony filtrem, który umożliwi bezproblemowe zalanie węża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Karcher K5 Compact ma te same bebechy co zwykły K5? Chodzi mi konkretnie o pompę, w K5 podają że jest aluminiowa ale co do Compacta takiej informacji nigdzie nie znalazłem. Ktoś wie/ma/sprawdzał jak to wygląda w środku? I druga sprawa, to podawane przez nich ciśnienie robocze 125 bar jest realne czy to ściema producenta?

Z punktami Vitay mógłbym go teraz wyrwać za mniej niż 400 zł, a to wydaje mi się już bardzo dobra cena za ten sprzęt, tyle że jak w środku siedzi kompozyt a parametry są podane z kosmosu to wolę kupić C120-6.6 X-tra (w Juli na promocji jest czasem za 299), a zaoszczędzona kasa pójdzie na PA.

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W k5 są pompy aluminiowo-kompozytowe. Mimo tego dopłaciłbym tę stówę i brał zamiast tego nilfiska.

Dlatego się nad nią zastanawiam właśnie, 400 zł a 1000 zł to duużo taniej, tylko obawiam się o trwałość trochę. No i te parametry, niby lepsze od C120 ale czy prawdziwe?

 

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dBone, Miesiąc temu właśnie wziąłem z orlenu k5 jeśli też masz niedużo do dopłaty to bierz, ja do tego kupiłem oddzielnie wąż 15m, pistolet, lance przestawna i rotacyjną na m22x1,5, pianownice PA i działa bardzo dobrze. Pompa w środku aluminiowa poniżej modelu k5 siedzi kompozyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz masz za 299zł

Wiem, już poprzednim razem prawie kupiłem tego C120 w Juli jak byłem

 

Do K5 Compact mam teraz niecałe 100 zł do dołożenia więc chyba się zdecyduje na niego. Do tego PA i gicio!

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W k5 są pompy aluminiowo-kompozytowe. Mimo tego dopłaciłbym tę stówę i brał zamiast tego nilfiska.

Dlatego się nad nią zastanawiam właśnie, 400 zł a 1000 zł to duużo taniej, tylko obawiam się o trwałość trochę. No i te parametry, niby lepsze od C120 ale czy prawdziwe?

 

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

Na filmie reklamowych wszystko wygląda cudnie:

 

Ale zabawa szybko może zacząć wyglądać tak:

https://www.youtube.com/watch?v=N2RPEsFgxpI

 

Widać, że to praktycznie nowe myjki.

Jak nilfiska do domu to przynajmniej od C 130 w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz masz za 299zł

Wiem, już poprzednim razem prawie kupiłem tego C120 w Juli jak byłem

 

Do K5 Compact mam teraz niecałe 100 zł do dołożenia więc chyba się zdecyduje na niego. Do tego PA i gicio!

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

dlaczego prawie kupiłeś ?

 

Dodane po 7 minutach 21 sekundach:

W k5 są pompy aluminiowo-kompozytowe. Mimo tego dopłaciłbym tę stówę i brał zamiast tego nilfiska.

Dlatego się nad nią zastanawiam właśnie, 400 zł a 1000 zł to duużo taniej, tylko obawiam się o trwałość trochę. No i te parametry, niby lepsze od C120 ale czy prawdziwe?

 

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

Na filmie reklamowych wszystko wygląda cudnie:

 

Ale zabawa szybko może zacząć wyglądać tak:

https://www.youtube.com/watch?v=N2RPEsFgxpI

 

Widać, że to praktycznie nowe myjki.

Jak nilfiska do domu to przynajmniej od C 130 w górę.

 

na tym forum ta myjka jest polecana.. czytałem, że do 500zł to najlepsza propozycja, lepsza od lidla.. a teraz jest za 299zł także cena bardzo dobra, do tego PA i za 400zł ma się sprzęt do cotygodniowego mycia samochodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie bo byłem przed wypłatą wtedy

A dwa nie wiedziałem jeszcze na 100% czy będę miał możliwość z niej korzystać regularnie. Teraz już mam pewność więc zostało tylko kupić i cieszyć się jak dziecko z zabawki

 

 

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.