Skocz do zawartości

Alkoholowy kącik KA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja dziś sprzątając w warsztacie raczyłem się angielskim stoutem domowej produkcji mojego Brata. Nie bardzo znam się na tajnikach ważenia, ale wiem że został użyty mocno palony słód ( co widać :-] )

 

będąc pod ogromnym wrażeniem wykonałem zdjęcie, ukazujące jak ciemne jest to piwo.

 

120014_piwo.jpg

 

Telefon nie trafił z balansem bieli gdyż w jednym pomieszczeniu świeciła sie żarówka i świetlówka. W rzeczywistości barwa jest zbliżona do czarnej, piwo nie przepuszcza prawie w ogóle światła. :)

 

Szklanka dobrana nie bez przypadku gdyż spożywane przeze mnie piwo to właśnie domowy ( i przy okazji sto razy lepszy :lol: ) odpowiednik Guinessa ( za którym delikatnie mówić nie przepadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil_rosen, właśnie słyszałem, że Żywiec Marcowy bardzo średni. Podobno te białe najlepiej im wyszło. :)

 

luq92, sączę właśnie Ambera i muszę przyznać, że całkiem dobre piwko, ale jakoś nie odbiega od innych mocno.

 

FSO-Team, tablice "do tankowania" na ścianie? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś przepis na to? :o

 

Składniki:

   1/2 kieliszka Archers
   1/2 kieliszka Baileys
   kilka kropli grenadiny

Przygotowanie:

Do kieliszka wlewamy Archers, a następnie delikatnie, po ściankach kieliszka wlewamy Baileys, który utworzy drugą warstwę. Na koniec dodajemy kilka kropli grenadiny. Najłatwiej zrobić to za pomocą słomki – palcem zatykam słomkę z jednej strony, a z drugiej zanurzam ją w syropie, a następnie przenoszę nad kieliszek z shotem i „odtykam” słomkę, a grenadina wpada do kieliszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj sączę następne z serii Żywca, nawiązanie do wczorajszego tematu, a mianowicie Bock ;)

Jak nie lubię ciemnych piw, tak to mogę powiedzieć, że mi zasmakowało :)

Kolor ładny, ciemny, moc odpowiednia, nie zbyt gorzkie ;)

Z minusów to może zapach, troszkę zbyt mocny. Ale smakuje mi bardziej niż Żywiec Marcowe :)

Jeszcze zostało Białe, ale to już kiedy indziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Marcowych piwek to najbardziej posmakował mi wyrób Miłosławia.

A ostatnio dzięki odkryciu teścia posmakowało mi bardzo mocno piwo Lubuskie Jasne.

 

lubuskie-jasne.png

 

Na prawdę ciekawe piwo. Jedyny minus - trzeba szukać w dobrze zaopatrzonych sklepach dla piwoszy bo trochę ciężko z dostępnością (we Wrocławiu dopiero w 3-cim sklepie typu Piwosz udało mi się kupić ostatni 6 flaszek Lubuskiego). Swego czasu przez chwilę widziałem to piwo w jednym z Tesco we Wro ale teraz od dłuższego czasu nie ma go w ofercie. Może dlatego, że jego cena oscylowała w obrębie 3,50-4,00pln (w tym piwoszu kupiłem za 2,99) więc pewnie lepiej się sprzedają przemysłowe napoje urynopodobne.

 

Co do piwa Amber Chmielowy - kupiłem ostatnio zachęcony dobrymi opiniami i zgodzę się z wcześniej napisaną tu opinią; piwo poprawne w smaku, dobre jednak nie jakieś tam wybitne czy rzucające na kolana. Ale polecić mogę.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie piwko z serii Żywca poszło, było to białe. Cóż mogę powiedzieć, może tylko tyle, ze wypiłem jakieś 100ml tego zacnego płynu, a resztę ta lepsza połówka której smakowało. Piwo typowo pszeniczne, jasno żółte, słabe, bo ok 4.9%. Wydaje mi się, że jak by wsadzić tam cytrynę lub limonkę można by to strawić, ale według mnie najgorsze z trójki. Zupełnie mi nie przypadło do gustu, nie lubię takich piw.

Według mnie kolejność:

- Bock 0 mimo iż nie przepadam za ciemnym piwem, to ma coś w sobie :o

- Marcowe

- Białe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.