Skocz do zawartości

Alkoholowy kącik KA


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Piwna rewolucja ;)

 

Jak styl IPA wam nie pasuje to proponuje jakiegoś Stouta. Ja zacząłem "rewolucję" od praktycznie każdego typu jaki obecnie posiada browar Pinta. Tak tylko, żeby sprawdzić o co w tym wszystkim chodzi. Nie mam jeszcze dużego doświadczenia, ale na popularne - koncernowe piwa patrzę tylko jak liczy się ilość - iYKwIM ;) Uważam, że warto wydać te parę groszy więcej, a wreszcie mieć smak - po coś ten chmiel się w końcu dodaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, właśnie - dodaje się chmiel. Spójrzcie na skład większości koncerniaków - próżno szukać tam chmielu ;)

 

Osobiście jestem fanem Kormorana z Olsztyna (tak, wiem że to już nie taki hardkor kraft, że było w Tesco itp. - sentyment wygrywa a warki mają więcej niż dobre). Witbier jest moim faworytem, dobry pszeniczniak.

Jeśli chcecie uradować piwkiem swoją kobietę - droga impreza - Kriek z Lindemansa

Z ostatnich pyszności polecam MISS LATA z browaru Dukla. Jak ktoś ma możliwość zakupu "z kija" (mam to szczęście :D że 500 m od domu mam dwa sklepy o wiele mówiących nazwach - "Świątynia Piwa" i "Chmiel i Żyto") - Wileńskie niefiltrowane z Vilnausa czy "Nogi węgorza".

 

Fajnie, że rynek się zmienia, to zawsze przynosi profit dla klienta - koncerniaki szaleją, wprowadzają paskudnego NOX'a (Carlsberg) czy odgrzewają kotleta EB bazując na wspomnianym sentymencie, a ktoś kto chce się napić dobrego piwa ma pełne półki w ciągle przybywających sklepach piwnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manio49, Co do braku informacji o zawartości chmielu w składzie to sytuacja wygląda tak, że nie muszą jej podawać. Obowiązkiem jest podawanie produktów które powodują reakcję alergiczne ;) Brak informacji o zawartości chmielu nie oznacza że go tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manio49, ostatnio przez przypadek piłem właśnie Podróże Kormorana - Coffe Stout i muszę przyznać, że całkiem "pijalne" piwo. Fajna piana, dość kremowe wrażenie i dość mocny posmak mrożonej kawy. Mam wrażenie, że największy błąd jaki ludzie robią przy pierwszym kontakcie to temp. piwa. To nie koncerniak, że ma być bliski 0 st. C. Ja ekspertem nie jestem, ale odkrywanie na nowo piwnego świata daje dużo frajdy 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manio49, Co do braku informacji o zawartości chmielu w składzie to sytuacja wygląda tak, że nie muszą jej podawać. Obowiązkiem jest podawanie produktów które powodują reakcję alergiczne ;) Brak informacji o zawartości chmielu nie oznacza że go tam nie ma.

Podejdźmy do tego praktycznie - robisz piwo z chmielem --> chmiel jest drogi --> nie chwalisz się Tym, że dodajesz chmielu do piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodawany jest chmiel (szyszka), brykiet (hmmm) czy jeszcze coś innego. ja bym się nie chwalił, że w procesie produkcji piwa (co do zasady napój z fermentacji zazwyczaj jęczmienia, do którego kilkaset lat temu w orocesie warzenia zaczęto dodawać chmiel) dodaję płyn, nie szyszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manio49, Muszę Cię odesłać do lektury dostępnej na google bo jest to temat rozbudowany ale odpowiadając na Twoje pytanie: Koncerny nie mają obowiązku podawać składu a ogólnie wiadomo że 99,..% piw w Polsce wyprodukowano z użyciem chmielu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeden z moich ulubionych porterów (jeszcze Porter Warmiński) :)

 

IMG_20151216_164128.jpg

 

Ostatnio był grany jeszcze Piotrek z Bagien - Roggenbier, też mi smakował, natomiast Black IPA Piotrek i Żytnie z Konstancina mi nie podeszło.

 

Zastanawiam się nad szkłem Teku, ktoś korzysta i zauważa różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio posmakował Perlenbacher Zielony z Lidla, dobre piwko, co najważniejsze nie wali od niego spirytusem, jak od wielu tych skomercjalizowanych piw. Ma fajną naturalną goryczkę :) Polecam spróbować

A w lato czasami dla ochłody pasuje mi dobrze schłodzona Warka Radler, wiem dla wielu za słabe, damskie i tak dalej, ale za to smaczne :)

Z wódek pasuje mi Żubrówka biała, a jak wino (chociaż pije je bardzo rzadko) to lubię winogronową Białą Sophie, ewentualnie domowe nalewki też zawsze na plus :D

 

Muszę jeszcze spróbować Sznaps'a i Sheridans'a, które czekają na mnie w barku od jakiegoś roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.