Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Polecicie cos tanszego z myjek z mozliwoscia spianowania autka przed myciem zasadniczym? Marolexa juz mam ale uzywam go do prespreyu tapicerki a chcialbym szybciej spianowac niz marolem.

 

Do mnie ma przyjść pianownica TECHNIC ale mam juz karchera k5.2012, który to najtanszych nie należy. Widzialem filmy na youtube i pianka była elegancka - nie wiem tylko czy uda mi się to powtorzyć bo raz nie mam sprzetu jeszcze na miejscu - 2 nie wiem jak tego użyc zatem metoda prob i błedów musze dojść jak najlepiej psikać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Na filmiku kolega uzywa dyszy rotacyjnej do spłukiwania - to już wogóle gigant one są bardzo mocne i może zerwać lakier. Używa się jej raczej do czyszczenia kostki brukowej a nie do samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz91, masz na myśli to, że finiszowy flexi jest mało miękki/delikatny itp?

 

 

takie odniosłem wrażenie mając w ręku pad od lare..

 

Koledzy to jakiego pada polecicie do finiszu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka prostych pytań:

 

1. Auto miałem polerowane na początku kiwetnia ( i woskowane ) ale wosk już chyba odpuszcza, czy przed nałożeniem nowego trzeba usunąć stary?

2. Czy po polerowaniu mechanicznym trzeba cały samochód przeczyscic IPA czy tylko IPA do inspekcji a auto przeczyścić cleanerem?

3. Przed polerowaniem usuwać stary wosk?

Ad. 1 Cleaner usunie wosk :).

Ad. 2 IPA służy do inspekcji lakieru, cleaner służy do oczyszczenia lakieru pod wosk.

Ad. 3 Tak, przed polerowaniem należy też użyć glinki, właśnie ona usunie wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jest jakaś farba bądź mazak biały którym można malować po gumie ? potrzeba mi czegoś takiego i w miare trwałego żeby sobie napisy na oponach odnawiać... takie jak tutaj

 

med_gallery_2827_9_1540054.jpg

 

niestety korektor nie daje rady i słabo trzyma :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , postanowiłem odświeżyć lakier na swojej Astrze G r99 i po kilku dniach czytania forum coś tam wiem... na temat detailingu :) , przynajmniej na amatorskim poziomie :) .

 

Skompletowałem do zakupu taki zestaw amatora :

 

1. Mycie - Prickbort MAC 124 , APC Nielsen CYCLONE

2. Przygotówka pod wosk - glinka Valetpro Yellow Clay Bar , cleaner Duragloss 652 Pre Cleaner

3. Wosk - Collnite 476 i do tego mikrofibra WET WET LOOK ALADDIN

 

dodam , że lakier jest w dobrym stanie , myty na bezdotyku i czasem... miał na sobie wosk , ale nie taki elegancki jak te na forum .

 

Krótkie pytanie do Was koleżanki i koledzy jest takie : czy ten zestaw da rade ?

 

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie ma co się spodziewać ale powinien w jakimś stopniu pousuwać swirle i nadać głębi koloru. Ja u siebie też robiłem taki amatorski detailing i lakier fajnie koloru nabrał, swirle jako tako pousuwane. Jak na detailing za mały "piniundz" myślę, że nie ma co narzekać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie ma co się spodziewać ale powinien w jakimś stopniu pousuwać swirle i nadać głębi koloru. Ja u siebie też robiłem taki amatorski detailing i lakier fajnie koloru nabrał, swirle jako tako pousuwane. Jak na detailing za mały "piniundz" myślę, że nie ma co narzekać :good:

 

wiem , ale to moja pierwsza taka zabawa z samochodem. Jeszcze rok temu nie wiedziałem co to glinka :).Jak mi się spodoba , to pójdę dalej :) polerki itp.

 

[ Dodano: 16 Maj 2013, 21:31 ]

wypadałoby by jeszcze jakiś szampon dodać...chyba... :o

 

też sie zastanawiałem , ale chyba samo APC odpowiednio rozcieńczone wystarczy + 2 wiadra :) i woda z węża ogrodowego z końcówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , jak szaleć to szaleć - szampan dopisany do listy :) . No i jeszcze plastiki zewnętrzne oraz oponki nowo zakupione dostaną CG Natural Shine Dressing , a do środka zapodam AG Interior Shampoo.

 

wojtassss , te "swirle" , to chodzi o wtrącenia metaliczne ? może głupie pytanie , ale jeszcze nie jestem obeznany w slangu :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za wskazówki :) . Jeśli chodzi o te swirle to Duragloss 652 powinien teoretycznie dać im rade , a jak będzie w praktyce , to się przekonam w trakcie akcji :ad:

 

Teraz pozostaje zweryfikować nieco liste i złożyć zamówienie do któregoś z Partnerów forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.