Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy PB NL należy docierać fibrą po zaaplikowaniu?

Ja na plastikach w Lagunie jak i w mondeo nie docieram. Może i na jakiś mniej wchłaniających by trzeba było. Nie mniej jednak, jak położysz odpowiednio cienko, generalnie odpowiedź brzmi nie. Najeży po prostu odczekać aż się wchłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzis powalczyłem troszke z samochodem, ktory nigdy nie widział zadnych kosmetyków...Zacząłem od prcikborta i ironx. Spryskane wszystkie dolne partie aż do połowy drzwi i tu rodzi sie pytamie o ilość. Zużyłem w oprysku 1/3 butelki ironx 500ml

Czy to przypadkiem troszkę nie za dużo :?: Ile Wam schodzi ironx'a na średniej wielkości auto :?: Przyznam szczerze krwawiło jak cholera :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale czym doczyścić słoneczko? Nakładałem na plastiki Nielsena S-A-S po wcześniejszym myciu APC, ale chyba dopiero Nielsen wyżarł stare czernidełko i inny dressing. Wymoczyć w APC? Dziś kilka godzin aplikator moczył się w białym jeleniu, ale za dużo to nie dało. Chociaż chciałbym wyeliminować chemiczny zapach, bo chwilowo arsenał trzymam w domu.

2jca885.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis powalczyłem troszke z samochodem, ktory nigdy nie widział zadnych kosmetyków...Zacząłem od prcikborta i ironx. Spryskane wszystkie dolne partie aż do połowy drzwi i tu rodzi sie pytamie o ilość. Zużyłem w oprysku 1/3 butelki ironx 500ml

Czy to przypadkiem troszkę nie za dużo :?: Ile Wam schodzi ironx'a na średniej wielkości auto :?: Przyznam szczerze krwawiło jak cholera :kox:

 

Dobrze jest popsikać trochę na lakier i potem pracować delikatnie pędzelkiem (na początku mało to daje, ale potem jak pędzel "złapie" irona to ładnie się smaruje). Efekt też świetny ale zużycie irona jakby mniejsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale czym doczyścić słoneczko? Nakładałem na plastiki Nielsena S-A-S po wcześniejszym myciu APC, ale chyba dopiero Nielsen wyżarł stare czernidełko i inny dressing. Wymoczyć w APC? Dziś kilka godzin aplikator moczył się w białym jeleniu, ale za dużo to nie dało. Chociaż chciałbym wyeliminować chemiczny zapach, bo chwilowo arsenał trzymam w domu.

Obrazek

 

Nielsen S-A-S jest w moim odczuciu mocno brudzący. Najlepiej przeznaczyć jednego słonecznego tylko pod ten (świetny nota bene) specyfik i nie męczyć się z czyszczeniem. Do wosku i tak już nie będzie używany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale czym doczyścić słoneczko? Nakładałem na plastiki Nielsena S-A-S po wcześniejszym myciu APC, ale chyba dopiero Nielsen wyżarł stare czernidełko i inny dressing. Wymoczyć w APC? Dziś kilka godzin aplikator moczył się w białym jeleniu, ale za dużo to nie dało. Chociaż chciałbym wyeliminować chemiczny zapach, bo chwilowo arsenał trzymam w domu.

Po prostu odkładasz ten aplikator do tego celu i tyle - ja mam kilka, których nie da sie doczyścić np jeden od usuwania kleju i smoły z felg itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy zestawem past Menzerna np 500, 2500, 4000 i zestawem padów Flexi jestem w stanie usunąć ręcznie w miarę płytkie i średnie rysy spowodowane głównie nieprawidłowym myciem?

Nigdy nie miałem do czynienia z profesjonalnymi pastami.

2. Jest jakaś godna polecenia pasta do polerowania reflektorów? Czy lepiej zainwestować w nowe klosze? W moim przypadku to koszt ok. 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o takim zestawie?

 

SNB MAC PRICKBORT MAC 124

Valet PRO Ph Neutral Snow Foam+Nielsen Cyclone APC po 40ml i 1l wody destylowanej

pędzelkowanie APC 1/10

Valet PRO Poseidon's Car Wash na dwa wiadra i rekawica

glinkowanie ValetPRO Blue Traditional Clay Bar woda z szampon 10/1 czy sama woda?

Meguiars Ultimate Compound pomarańczowy płaski pad ABW

IPA fibra

MEGUIARS ULTIMATE POLISH aplikator z fibry i fibra

Meguiars #16 Professional Paste Wax żółty aplikator i fibra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sobotniej ręcznej korekcie nie okleiłem listew na drzwiach i zderzakach, uszczelek i ogólnie czarnych elementów. Używałem Megsa UC + SRP + Colli, teraz są na czarnych elementach białe plamy, czym mogę to zamaskować/usunąć? Mam Nielsena brillance ale tym sposobem nie mogę całkiem pozbyć się białych nalotów ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czyszczenie tapicerki skórzanej APC to zbrodnia? Skończył mi się cleaner, a moge nie zdążyć kupić dedykowanego nic...

 

Oczywiście później zabezpieczę colourlockiem LV protector.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.