Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wydaje mi się, że tam nie będzie wiele do odratowania. Mojej laski auto stoi często pod balkonem i kapało na niego z kilku miejsc. Ta woda z osadem "wypalila" water spoty tak, że przeżarło bezbarwny. W następnym tyg postaram się zabrać za jej auto i wtedy pokaże jak to wygląda, bez papierkowania tego nie ruszy a i po tym zabiegu nie jestem pewien czy ślad i tak nie pozostanie. Tego seja pewnie by trzeba bylo jakimś kwasem fosforowym potraktować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do usuwania osadów wapiennych używa się środków kwasowych, a nie zasadowych

 

Ja tam uderzyłbym z "grubej rury" nierozcieńczonym Zanitolem- w końcu to chemia samochodowa, a w łazience usuwał osady wapienne jak hardcorowa chemia "higieniczna", no i jest od niej bezpieczniejszy. Co zeszłoby- to by zeszło... Gorzej raczej by nie było :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnum, mam truskawę od Shiny i w porównaniu do Autoglyma czy 901 jakiejś przepaści nie widzę. pachnie ładnie, myje się nim bardzo dobrze i zamierzam w najbliższej przyszłości dokupić jeszcze trochę ;) Co do piany to również daje radę. Może nie leży długo i nie jest gęsta, ale to co ma robić to robi ;) Do mycia na co dzień jak znalazł. Przy mocniejszym brudzie z zimy troszkę gorzej wypadła, ale ten syf kwalifikował się dla Tenzi Trucka :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w litrowej podpisana czarnym flamastrem. Kiedyś zostawiłem przypadkowo szampon, chłopakom dobrze służył. Po tygodniu już go nie było. Zestawianie tam czegokolwiek to śliska sprawa ;)
niekoniecznie :P ja widziałem tam niedawno moje MPC i coś jeszcze w tych 300ml butelkach (poznaję po naklejkach), były nadal z zawartością ;) tylko znowu zapomniałem zabrać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treys, nie odważyłbym się wrzucić fibr i aplikatorów do pralki z ciuchami :mrgreen: Przeważnie piorę ręcznie w jeleniu, bo nie chce mi się targać frani na dwór :kox:

 

wiem też nie mam zamiaru dlatego pytam :D ręcznie ciężko jest mi to doprać cholerne zabrudzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakieś pady do mechanicznej korekty lakieru. Wydaje mi się że lakier bezbarwny jest strasznie podatny na zarysowania, nie wiem czy to ma znaczenie w doborze padów. Ktoś może pomóc ?

Lakier nie jest oryginalny...auto było malowane z 4 lata temu i potrzebuje kuracji odświeżającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaobserwowałem na dach po deszczu, że woda zbija się w duże nieregularne krople czy możliwe żeby po tygodniu natty's blue już padal? :o Czy przekombinowałem z kładzeniem :o Starałem się po korekcie ręcznej UC przemyłem ipą położyłem i wypracowałem PB PP potem PB WD i blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kanapkujesz, o końcowej wytrzymałości decyduje ten który jest najbardziej na spodzie...

 

...o ile ten wyżej go nie zeżre. Wtedy zazwyczaj wszystko spłynie "po pierwszym razie".

 

potem PB WD i blue.

 

W swojej kombinacji pomiń WD i Blue potrzyma tydzień-dwa dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jest sens dawać cokolwiek na WD skoro Blue z niego spływa tak szybko. Powiem, że ja i tak nie widziałem za bardzo różnicy samego WD jak i WD z blue.

Jeżeli chciałbym nałożyć znowu niebieskiego to powtarzać proces z cleanerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze takie małe pytanko , nie chce zakładać nowego tematu bo szkoda

 

 

posiadam takie alu , chciałbym trochę boki jakoś ręcznie przepolerować oraz usunąć pozostałości po zimie , no nie błyszczy się to tak jak powinno

 

alun.jpg

 

K2 Aluchrom pasta nie daje żadnego fajnego efektu , zastanawiałem się nad Autosol Aluminium czy uzyskam jakiś dobry efekt błysku ? ( lustrzany chyba papierem ściernym wodnym by trzeba było ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treys, http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 40&start=0

 

luq92 jak już chcesz się tak bawić to możesz spróbować zamienić siedziska foteli.

Materiał z fotela pasażera na miejsce kierowcy i na odwrót, wtedy lekko podcerować i osłabiony materiał będzie sobie odpoczywał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.