Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Robię Corsę C meeeega zrysowaną, i po raz pierwszy mam taką sytację, po przejeździe padem PRO WOOL(maszyna DA pasta tnąca megsa M101) od razu po jednym przejeździe mi farbuję na kolor nadwozia corsy pad.

To jest po prostu dwu warstwowy lakier?

Niestety nie mam miernika aby być na 100% pewny ale szukajac informacji w poradniku o polerowaniu tylko to znalazłem

 

de23966e94617a6cmed.jpg

 

8cedf8d10fc1062emed.jpg

 

Czy to jest i tak bezpiecznie i można spokojnie jechać maszyną?

 

Efekt jest spoko bo po 6-7 przejeazdach jest mega różnica tylko i tak zostaję sporo rysek

c86eaa285557c9a8med.jpg

 

I tutaj się boję dalej ciąć bo nie robiłem nigdy takiego lakieru, czy po prostu pad będzie się barwił a ja mam dalej ciąć i nie patrzyć na nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taką kombinacją past i padów jestem w stanie jako początkujący wykonać pełną korektę lakieru raczej z tych miękkich - fiat SC ?

 

-Menzerna FG400 + pad biały flexipads 80mm

-UC Megs (odpowiednik menzerna 2500) + pad pomarańczowy flexipads 80mm

-Menzerna SF4000 + pad żółty flexipads 80mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

powiedzcie proszę, co pozostawi lepszy efekt, jeśli chcę na szybko odżywić dość zmęczony lakier przed sprzedażą auta. Z tym, że nie bardzo mam teraz warunki na maszynową aplikację, więc tylko rąsia. ValetPro Achilles Prep (mam na stanie) czy może Autosmart Cherry Glaze? Jakbym mógł użyć maszyny, to poleciałbym Achillesem, tym bardziej, że już go mam...ale bardziej chodzi mi o wypełnienie rys niż ich korektę, więc pomyślałem, że taki glaze może zrobi lepszą robotę :o dzięki z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po pierwszej (recznej) aplikacji Zymol Concours. Z ciekawosci zwazylem wosk przed i po aplikacji. Wyszlo ze zuzylem tylko 2 gramy wosku. Z tad moje pytanie czy nalozylem go za malo ? Czy powinienem uzyc wiecej wosku przy drugiej warstwie ?? Ile czasu powinienem czekac do spolerowania wosku z lakieru ??

 

Aplikowalem go na malym sportowym coupe :)

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

powiedzcie proszę, co pozostawi lepszy efekt, jeśli chcę na szybko odżywić dość zmęczony lakier przed sprzedażą auta. Z tym, że nie bardzo mam teraz warunki na maszynową aplikację, więc tylko rąsia. ValetPro Achilles Prep (mam na stanie) czy może Autosmart Cherry Glaze? Jakbym mógł użyć maszyny, to poleciałbym Achillesem, tym bardziej, że już go mam...ale bardziej chodzi mi o wypełnienie rys niż ich korektę, więc pomyślałem, że taki glaze może zrobi lepszą robotę :o dzięki z góry za pomoc!

 

 

Może jakieś AiO ? :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś sposób na porządne zakrycie całej masy odprysków na przodzie auta ? Gdzieś kiedyś na forum się natknąłem na takie coś, ale za cholerę nie mogę znaleźć. O ile dobrze pamiętam to było najpierw malowane z grubsza lakierem a potem polerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za odzew.

nie mam obu preparatów, tylko Achillesa.

też wydawało mi się, że oba podchodzą pod AIO.

czytałem właśnie o łatwości aplikacji cherry glaze'a i to mnie kusi :-]

nic to, trzeba będzie kupić i wypróbować :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.