Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co proponujecie położyć na Chemical Guys Wet Mirror Finish Ultra Slick Non-Stick Gloss Magnifier ? i po jakim czasie?

 

na te chwile posiadam:

DURAGLOSS 111 CLEAR COAT POLISH

BILT HAMBER AUTO BALM

Collinite 476s

Einszett Hartglanz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty do po każdym cięciu wymywamy. Mycie właściwe po cięciu to raczej wymywanie kurzu i pyłu i zakamarków po korekcie.

 

bushido, UC pozbędziesz się IPĄ

 

mkbewe, nie zaklejaj na finish. To jest tak delikatne, że krzywdy nie zrobi. Miękki pad finishowy, jakiś wafel najlepiej i raz dwa lecisz. Zaraz później IPA i wszystko będzie czyste i w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie - trochę już się pogubiłem... Czy pad Lake Country CCS Constant Pressure Hi-Gloss Polishing jest odpowiednikiem Lake Country CCS DA White Foam Polishing (widoczna różnica zewnętrzna to dodatkowa warstwa niebieskiej pianki w pierwszym z tych padów) ? Czy nie jest tak, że ten drugi pad (poza dedykowaniem do użytku z DA) jest bardziej miękki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie - trochę już się pogubiłem... Czy pad Lake Country CCS Constant Pressure Hi-Gloss Polishing jest odpowiednikiem Lake Country CCS DA White Foam Polishing (widoczna różnica zewnętrzna to dodatkowa warstwa niebieskiej pianki w pierwszym z tych padów) ? Czy nie jest tak, że ten drugi pad (poza dedykowaniem do użytku z DA) jest bardziej miękki ?

 

Jeśli chodzi o twardość to teoretycznie te dwa pady powinny być takie same ale w praktyce jest inaczej. Constant Pressure jest bardziej miękki niż CCS. Mi osobiście lepiej się pracuje CCS, na DA, Rupesie 21 czy rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może głupie pytanie no ale lepiej dwa razy zapytać. Na aucie miałem nałożone FK i w ostatnim czasie widzę że już go coś podjadło wiec należało by powtórzyć aplikacje. Tylko pytanie czym zdjąć pozostałości wosku ? Czy samo APC da rade ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie -> mycie -> finish (sf4000 w Twoim przypadku) -> IPA -> cleanery, woski

 

seetki razy a i tak widzę rożne opinie.

 

mavq wybacz o wszechwiedzący ze ośmieliłem się napisać bez wcześniejszego kontaktu z 10firmami detailingowymi...

 

i cytat z innego forum:

 

nie nalezy mylic produktu IPA z cleanerem lakieru.

IPA to alkohol, który usuwa woski, powłoki, czy wymywa pasty polerskie, znakomicie równiez odtłuszcza lakier.

Cleanery to mają często wypełniacze, oraz są delikatnie ścierne dzięki czemu maskują / wypełniają / usuwają delikatne zarysowania.

 

Wosk samochodowy, może być aplikowany bezpośrednio na czysty odtluszczony lakier lub na lakier przygotowany cleanerem.

Nie stosujemy jednak rozwiązania cleaner / ipa / wosk bo nie miało by to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.