Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dostałem w gratisie jakiś czas temu takie coś jak na zdjęciu poniżej. Co do tego po prawej to jestem raczej pewny, że mogę użyć z Glorią FM10 ale to po lewej ? Czym to się różni od piany aktywnej.

 

http://s6.ifotos.pl/img/201408061_eseashs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowalem matowy element po 3 przejazdach tricolorem jest super tylko ze za kazdym razem aplikator jest czerwony , nie mam przy sobie miernika a za chwile sie okaze ze poleruje baze :mrgreen: Prosze o rozwianie watpliwosci element bardzo ladnie sie blyszczy wiec chyba baza to nie jest :/

 

Jeżeli aplikator masz czerwony a kolor auta czerwony tez to na 100% działasz z lakierem akrylowym ;)

 

 

czy musze aplikator myc gdy jest czerwony co element ? jezeli umyje to musi wyschnac ? czy wyzdzymac i dalej jechac ?

 

Jezeli akrylowy to jest jakas roznica gorszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po jej zastosowaniu "pożre" np. samo SRP ? Jak w przypadku FK1000p albo PNS :o ? Z Glorią mogę to stosować ?

można jak najbardziej z Glorią, ja używałem mocnej piany z przerobionym marolexem ale po jakimś czasie tłoczek zaczął tak troszkę ciężej pracować, po nasmarowaniu wróciło wszystko do normy

 

Panowie i panie, odnowiłem polerkę alufelg, filc+autosol ale efekty mnie nie zadowoliły tzn widać takie przejaśnienia pod słońce. Moje pytanie brzmi macie jakiś dobry sposób na wykończenie polerki na tzw lustro?

to tez zależy od samego stopu aluminium, jeden poddaje sie ładnie polerowaniu a z drugim są problemy, ja używam krążka filcowego a później już do samego finiszu krążka ze sprasowanej flaneli :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy musze aplikator myc gdy jest czerwony co element ? jezeli umyje to musi wyschnac ? czy wyzdzymac i dalej jechac ?

 

Jezeli akrylowy to jest jakas roznica gorszy ?

 

Co element nie musisz akrylowy niczym w jakości się nie różni po prostu to jest zwykły lakier nie żaden metalic czy perła i w sobie ta jakby baza ma już ten clar (bezbarwny) :)) już tak tłumacze najprościej :)

 

A mi ktoś pomoże z tymi rysami ? Może zawolne obroty mam maszyne fobo i lece na 4 biegu a jakie obroty są to nie wiem bo rozposki nie mam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypolerowalem 3matowe elementy a gdy polerowalem maske to wogole aplikator nie byl czerwony ,mozliwe ze te 3 elementy byly malowane akrylem a reszta jest oryginalna .szczerze mowiac to te matowe elementy wygladaja super po 3/4 przejazdach nizeli maska po tyle samo przej... :/

Reka odpada czas na maszyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na dolnych partiach ten wosk zjedzie ci po 1-2 jazdach w deszczu. O kanapce z BH nie wspominając, bo pewnie zejdzie jeszcze szybciej.

 

aż tak szybko spłynie ? spodziewałem się mniejszej trwałości niż Coli ale nie aż takiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na dolnych partiach ten wosk zjedzie ci po 1-2 jazdach w deszczu. O kanapce z BH nie wspominając, bo pewnie zejdzie jeszcze szybciej.

 

aż tak szybko spłynie ? spodziewałem się mniejszej trwałości niż Coli ale nie aż takiej...

 

U mnie tak po miesiącu zaczął się kończyć. Po 1,5 miesiąca już tafla leżała.

Niestety :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to w ten sposób, że na masce, dachu i od połowy drzwi w górę przez dobry miesiąc kropelki są wzorowe, natomist dolne 30cm drzwi schodzi bardzo szybko (jakieś 100km w ulewie), a mam chlapacze z przodu. Szkoda, bo tam najwięcej brudu siedzi ;/ Sam będe musiał pomyśleć o jakimś QD. Całość zdejmuje po jakimś 1,5msc i znów jest szał po nałożeniu od nowa :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam.

Po uzyskaniu idealnych efektów po wieloetapowej korekcie lakieru zastanawiam się czy położyć cleaner i wosk naturalny Zymola, który jak wiadomo potrzyma 2tygodnie max miesiąc, czy może na jałową powierzchnie po korekcie nałożyć samego Coli Insulator Wax 845?

 

Generalnie znajomy nie ma czasu na zabawę z delikatnym myciem auta na dwa wiadra, zawsze jeździ na myjnie gdzie pod ciśnieniem opłukuje tylko samochód i tu się zastanawiam nad położeniem Coliego. Samochód użytkowany sporadycznie w weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.