Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jakim najlepiej środkiem do polerowanie metalu zlikwidować te rysy z listw okiennych. One są tak delikatne że przy przecieraniu ich fibrą się rysują. Próbowałem na fibrze Mothers Mag&Aluminium Polish ale wydaje mi się że po nim jeszcze więcej rys przybywa.

 

rysy_m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimps, Ja usuwałem osad po deszczu ( mnóstwo kropek) nie ruszyło nic ipa clener dopiero pasta którą wymieniłeś ruszyła to i dała połysk, ale zamiast fibry użyłem szmatki bawełnianej, a skoro robiła się czarna to leciałeś po jakimś metalu a nie plastiku :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar79 - na listwach bardzo delikatnie dociskałem więc robiła się fibra ciemniejsza ale nie czarna jak na końcówce wydechu który po prostu mocno tarłem. No nie chyba spróbuje tego środka który polecił kamilgt bo drogi nie jest a może sobie z tym poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob przechowujecie mikrofibry? Macie jakies pudelka itd? Chcialbym sobie to jakos fajnie posegregowac bo jest ich co raz wiecej.

ja trzymam w takim pojemniku, kosztowal kilka zlotych w NOMI

skrzynia-obrotowa-z-pokrywa-24l-zielony-okt.jpg

a resztę siuwaxów trzymam w takim

f-okt-skrzynia-pojemnik-z-pokrywka-crystal-box-52l-fioletowa-okt0942.jpg

są do kupienia takie gotowe regaly z wysuwanymi szufladkami ale nie było tego u mnie i na szybko kupiłem te pojemniki, przynajmniej wszystko jest szczelne i nie kurzy mi się nic do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolfgang Spritz to wosk w sprayu a nie cleaner. pomyliło Ci się :) swoją drogą awplikowałem go 3 dni temu, dziś spadł deszcz i jeśli chodzi o kropelkowanie to jest tragicznie, woda wogóle nie chce zjeźdżać z lakieru, za tą kase to pomyłka, choć look daje niezły, aczkolwie zawiodłem się. Wracam do Meguiarsa bez kombinacji. Co do cleanera pod Colli to ja kiedyś zastosowałem Dodo Juice i było ok, miałem też AF Tough Prep i również polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam pytanie. Dzisiaj myłem auto po delikatnej korekcie. Po wprowadzeniu auta do garażu zauważyłem że na słupku jest smuga po złapanym padem kleju z taśmy. Czy mogę wytrzeć to vp tar&glue i przetrzeć IPA ?

 

2. Czy mogę całe auto między ostatnim myciem a położeniem cleanera oblecieć IPA i mikrofibrą ?

 

3. Jak nanosić rotacją HDC ? Tak samo jak pasty polerskie ? dzielić dach na 6 części czy można robić na większych powierzchniach ?

 

4. Czy Carbon mogę nałożyć na np. cały dach odczekać chwilkę i wytrzeć mikrofibrą czy robić po kawałku i po minucie wycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam pytanie. Dzisiaj myłem auto po delikatnej korekcie. Po wprowadzeniu auta do garażu zauważyłem że na słupku jest smuga po złapanym padem kleju z taśmy. Czy mogę wytrzeć to vp tar&glue i przetrzeć IPA ?

 

2. Czy mogę całe auto między ostatnim myciem a położeniem cleanera oblecieć IPA i mikrofibrą ?

 

3. Jak nanosić rotacją HDC ? Tak samo jak pasty polerskie ? dzielić dach na 6 części czy można robić na większych powierzchniach ?

 

4. Czy Carbon mogę nałożyć na np. cały dach odczekać chwilkę i wytrzeć mikrofibrą czy robić po kawałku i po minucie wycierać.

 

1. Tak

2. Możesz

3. Można na większych. Ja średni dach robię na pół.

4. Żeby wiedzieć czy wosk jest gotowy do polerowania wykonujesz test palca. Jeżeli po przejechaniu palcem po lakierze wosk nie marze się to znaczy, że możesz polerować. Co oznacza, że nie, nie musisz dzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki pad do one stepa robiony lare-epl11, lakier akryl granat LA5G VW, specyfik Menzerna PP Ultra. BP 125mm i 75mm. Flexipads biały a później żółty, czy biały, pomarańczowy. Są swirle i ryski większe, zapewne całkowicie ich nie usunę jednak na pełną korektę nie mam warunków.

Ten BP 125mm w zestawie Lare EPL11+ jest jedynie pod pady 150mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na niego śmiało założyć gąbkę 125. Jak masz zamiar uzyc tylko i wylaczenie tej menzerny pp to proponowałbym zolty flexi (ktory nie jest mega miekki porównujac do innych miękkich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszk, Gąbki 135mm i 150mm spokojnie.

 

Jakie polecicie rękawiczki do pracy? Średnia wytrzymałość (tak by zaraz nie pękały, ale nie musi to być poziom "backfire") fajnie jak by się w nich mniej ręce pociły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.