Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie została mi świecąca piska na panelu po podzieleniu taśmą i cieciu fg 400.

Próby ciecia samej cienkiej lini nic nie dały. Nie mam fot, ale wgląda to tak jak ładnie swiecacy sie panel :D z cieńiutką świecąca piską na środku :dontknow:

Czy ma ktoś pomysł co zrobilem nie tak :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawidłowo użyłem Meg's Bug'n'Tar Remover - spryskałem cały przód czekając w kolejce do myjni samoobsługowej, po około 10 minutach umyłem samochód. Po wyschnięciu na wszystkich plastikach widać jakby nalot,osad:

f749e2992bbb8075.jpg

Szorowałem go IPA i APC, ale bez większych rezultatów. Obecnie "pielęgnuję" te plastiki Meg's Natural Shine Protectant lub Ultimate Protectant co pozwala zamaskować nalot, ale po każdym większym myciu i tak powraca i muszę zaczynać od nowa.

Czy da się te plastiki jeszcze jakoś, czymś uratować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma doświadczenie z lakierem daytona grey na Audi ? Niedługo będę chyba robił coś takiego i nie wiem czym to podejść. Domyślam się, że lakier masakrycznie twardy i obawiam się, że nawet z futrem może być cieżko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym czy do aktywnej piany dodajecie apc czy to zbędne

posiadam magi

 

W zależności co chcesz osiągnąć? - jeżeli na aucie nie ma wosku itp. to apc wzmocni pianę i będzie lepiej domywać ale jeżeli na aucie jest wosk to po prostu będzie go podjadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem Pf 2500 Uniwersalna
co to za pad/gąbka? tu widzę problem.

Musisz na spokojnie pomyśleć jak mocno uciskasz pada przy polerowaniu fg500, być może za mocno, a przy fg2500 słabo i nie wycinasz dobrze różnicy. Przy FG4000 też trzeba identycznie postępować jak wcześniej, a nawet przyjąć że to pasta finiszowa i gąbka delikatna to nawet trzeba 2 przejazdy zrobić, jeden mocniej drugi już delikatnie dla usunięcia holu-sów.

 

ps. mi na czarnym e36 lakier miejscami ori, a miejscami malowany drugi raz, wyszło naprawdę dobrze. ale do FG4000 przyłożyłem się troszku.

 

możesz nam tu wrzucić jakieś foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to piska? :dontknow:

Chodzi Ci o ślad po taśmie gdzie pasta polerska została?

 

 

Piska to styczna linia po przecieciu deski na dwa kawalki i polaczeniu je ze soba.

Nie o slad po tasmie.

Teraz mnie zaintrygowałeś :kox:

Rozwiń temat proszę, bo jest ciepło i nie widzę jak przeciąłeś element na dwa kawałki i połączyłeś go ze soba :lol:

Ja przypuszczam podobnie jak Novus, że podzieliłeś sobie element z jednej strony bardziej pociąłeś dla ładnej 50/50i robiąc drugą część nie możesz wrównać dobrze tej linii między taśmą a wcześniej polerowaną powierzchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mess,

 

 

Polecialem caly panel papierkiem 1500 przedzielilem tasma na pol i jazda fg400 i twardy pad dwa przejazdy byly zadowalajace, zerwanie tasmy i to samo na drugiej polowie. Wszystko ladnie zeszlo mial byc nastepny krok, ale ukazala sie cienka piska (styczna linia laczaca dwa elementy po przecieciu). Kolejne przejazdy po samej pisce nic nie daly. Pozostal mi ladnie swiecacy sie panel z widoczna pod pewnym katem linia dzielaca. Nie mam fot, a panel to na szczescie byl szrot, ale bardzo mnie to zastanawia co poszlo nie tak? Choc bawilem sie wieloma elemetami tylko raz to mialo miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli została linia od taśmy tak jak mówiłem 8-)

Często tak się dzieje jak robi się 50/50. Trzeba później to ściąć przy drugiej połówce i spokój. Zawsze to działa. Nie wiem co u Ciebie jest nie tak, że nie możesz jej usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mess,

 

 

Polecialem caly panel papierkiem 1500 przedzielilem tasma na pol i jazda fg400 i twardy pad dwa przejazdy byly zadowalajace, zerwanie tasmy i to samo na drugiej polowie. Wszystko ladnie zeszlo mial byc nastepny krok, ale ukazala sie cienka piska (styczna linia laczaca dwa elementy po przecieciu). Kolejne przejazdy po samej pisce nic nie daly. Pozostal mi ladnie swiecacy sie panel z widoczna pod pewnym katem linia dzielaca. Nie mam fot, a panel to na szczescie byl szrot, ale bardzo mnie to zastanawia co poszlo nie tak? Choc bawilem sie wieloma elemetami tylko raz to mialo miejsce.

 

miałem raz taki przypadek na lakierze 1k. Ta sama kombinacja past i padów wycięła rysy ale linia zostawała, archiwum x normalnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.