Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Bastek1980 - generalnie lakier na autach francuskich nie jest twardy, a nie jest też aż tak delikatny, jak na autach japońskich. Co do zestawu - poczytaj tutaj:

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... b50742c64f

 

Powinno Ci pomóc w doborze zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przejrzałem link od Ciebie. Różnica jest taka, że polerka użyta do tej coupety, była polerką rotacyjną, a ja chcę kupić bezpieczniejszą Dual Action Vandera. Czytałem, że do tej DA warto zastosować pady z mikrofibry. Widziałem też jakieś specjalne pasty z Megsa przeznaczone do polerek DA. Wiem, że zdania są podzielone co do padów, ich miękkości oraz past.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem. Po wizycie w zakładzie blacharsko lakierniczym (konserwacja podłogi) mam na całym lakierze auta oraz na szybach mikrokropeczki. Lakier w dotyku jest szorstki. Kropeczki znikają po zeskrobaniu paznokciem. Czy jest to odkurz/zakurz lakierniczy? Czym to usunąć? Boję się znowu oddać auto tym papudrakom dlatego wolę to wyprowadzić sam. Czy glinka ściągnie to cholerstwo czy muszę użyć innych środków? Mam glinkę BH Soft. Cleaner DG #652 tego nie ściąga. Aha, auto to Honda Accord '99 więc lakier mięciutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejność wykonywania działań podczas renowacji kierownicy za pomocą saphir renovating cream jest taka? :o

1. APC

2. papier ścierny (jak mocno ścichrana jest powierzchnia żeby wygładzić)

3. aceton

4. krem

5. polerowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zrobiłem pełną korektę swojego auta. Pytanie jest takie, czy jeden pad starcza na jedno auto? Średni oraz miękki pad(najmocniej eksploatowane) po prostu się zaczęły rozsypywać w połowie, na koniec z miękkiego nie zostało nic... Przyznam, że na początku zachaczyłem tu i ówdzie i mógł się zacząć strzępić od tego, ale to takie ogólne pytanie jaka jest trwałość padów i od czego ona zależy? Lepiej będzie jeżeli robiłbym 2 kompletami padów jeden samochód? Jeżeli zaczną się zapychać to zmieniał na świeże, zamiast czyścić itp? Mialem wrażenie, że im bardziej się zapychał(nie miałem drugiego takiego pada a chciałem już skończyć auto) tym mocniej strzępił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastek1980,

 

Kolego jeśli chodzi o pasty polerskie to chyba najlepsze są Menzerny. Oczywiście są jeszcze inne, ale jak na początek to nie ma co kombinować z innymi. U naszych partnerów są całe zestawy po promocyjnej cenie do kupienia (pady+pasty) i na pewno coś z nich do siebie wybierzesz i możesz działać :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas czyszczę pada, a po jakim czasie Wam się zapycha na tyle, że nie bardzo jest sens dalej nim pracować? Wystarcza Wam jeden pad na cały samochód? No i czy się niszczy?

 

P.S. Na dodatek rzepy w tych flexipadach odmówiły współpracy również już po 1 aucie... To nie zbyt szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati373737, będę szukał tak jak mówisz u partnerów forum. Zastanawia mnie tylko, czy warto inwestować z pady z mikrofibry dedykowane do polerek DA? Czy dla laika będzie jakaś różnica w łatwości pracy i osiąganych efektach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati373737, będę szukał tak jak mówisz u partnerów forum. Zastanawia mnie tylko, czy warto inwestować z pady z mikrofibry dedykowane do polerek DA? Czy dla laika będzie jakaś różnica w łatwości pracy i osiąganych efektach?

 

Będzie różnica. W łatwości pracy i osiąganych efektach.

Do padów mikrofibrowych polecam pasty scholla. Jeśli masz zmęczony lakier S03, jeśli lekko s17+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko

 

Jaka jest główna rożnica w futrze a padach z gąbki ?

chodzi mi głównie o pierwsze fazy korekty lakieru. Myśle czy by się nie zaopatrzyć w jakieś futerko i spróbować, do tej pory zaczynam od 3m zielony + zielony pad. Czy jest sens kombinować z futrem lub innym padem mając tylko roatacje ??

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnośnie wosku Lusso Oro 240ml

Zakupiłem ostatnio i faktycznie jest jak krążek hokejowy, bo lata po pudełku.

Przesmarowałem do testów kawałek i jest mega wydajny.

Niepokoi mnie otwieranie i zamykanie pudełka. Naprawdę trzeba się tak namęczyć aby go otworzyc i zamknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.