Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

bigmaciek, w jakim samochodzie chcesz polerować?

Jak chcesz, to możemy się spotkać jakoś wieczorem i Ci pomogę (jestem z Grodziska). Robiłem to już kilka razy, nie ma z tym jakiejś wielkiej filozofii. Może być u mnie w garażu, mam maszynę i jakieś resztki past.

Koszt wtedy będzie symboliczy i wyrażony w butelkach ;)

Jak coś, to napisz PW.

 

A jak nie chcesz, to uderz do Pawła Nowickiego (MX Nowicki), ew. możesz zapytać w Milano Garage, sąsiadowi robili w rozsądnej cenie i wyszło nawet nieźle, A rysa była głęboka u niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie własciwosci Menzerny 4000 kontra PB PP.

Wiem ze ten drugi jest cleanerem, ale gdzies znalazłem test i wyszlo ze coś tam trze.

Dzis po raz kolejny oswajałem sie z maszyna na Volvo V40 i po Menzernie 400 na Białym Flexi nastepnie Menzernie 2500 na pomarańczowy Flexi zastosowałem własnie PB PP. Uznałem to za dobry pomysł bo za jednym razem finiszowałem i cleanerowałem. Czy popełniłem bład w sztuce? czy jednak powinienem po 2500 przeleciec 4000 a dopiero potem PB PP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki i dziewczyny..

Robię korektę Audi A3 98r. piano black..

FG500 na twardym flexipads'ie i zbiera ok... 3 pełne przejazdy i git.

Chce wykończyć SF4000 na czarnym padzie Monster Schine i robi mi hologramy w chooo choo :mrgreen: . Zimny lakier wymyłem obficie IPA 1:1 i miekkim padem ręcznym flexipads pomachałem wzdłużnie cherry glaze. Później dokładnie wymyłem IPA AIO i jest git.. zero holosów.. :D wymywałem bardzo długo.

 

Mieliście już takie przeboje czy może już miekki pad od finischu jest bee? Mimo że ma mały przebieg. :o

 

Dodam że maska lakierowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę użyc ValetPRO Bilberry Wheel Cleaner do innych rzeczy niż czyszczenie felg ? np. oczyszczenia dolnych partii karoserii z syfu ?

Chodzi mi o to czy nie uszkodzi lakieru, skoro usuwa taki syf z felg to czemu nie ze zderzakow.

W przyszlosci kupie iron X, ale mam bilberry i ciekawi mnie czy sie nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto polerować nowe, 2 miesięczne auto? Z bliska widzę pojedyncze, małe (0,5cm) ryski bardzo rzadko rozsiane. Dodam, że jedyna polerka, jaka póki co wchodzi w grę, to ręczna. Druga sprawa - czy warto myć samochód po glinkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto polerować nowe, 2 miesięczne auto? Z bliska widzę pojedyncze, małe (0,5cm) ryski bardzo rzadko rozsiane. Dodam, że jedyna polerka, jaka póki co wchodzi w grę, to ręczna. Druga sprawa - czy warto myć samochód po glinkowaniu?

 

Polerować nie, ale cleaner lekkościerny przed woskiem wskazany.

Moje auta po każdym glinkowaniu są całe w mazach i holsach, nie wyobrażam sobie by ich nie myć, czy nawet nie przejechać cleanerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Prima Amigo na jasny lakier (jasna zieleń, oliwka)? Z tego co słyszałem to ten cleaner daje świetne efekty, ale bardziej na ciemnych barwach, a na tej też się spisze? Jest on też choć delikatnie ścierny i usunie/zamaskuje trochę swirli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zalągł się grzyb to samo ozonowanie może nie być skuteczne. Taką skórę odgrzybia się roztworem z octu w odpowiednim stężeniu. Najlepiej zawinąć w worek na kilkanaście godzin. W połączeniu z ozonowaniem może dać dobry rezultat. Gorzej jak grzyb jest w gąbce.

Oczywiście później wali wszystko octem, ale po kilku dniach wietrzeje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze to się nigdy nie stanie a jednak..... stało się. Kupiłem białe auto :lol::dontknow: stad też pytanie jaki wosk poleciilibyście do białasa koniecznie coś antystatycznego. Aktualnie mam Colli natysa niebieskiego petesa hi temp i kazdy przyciaga kurz i pył. Co moglibyscie polecic juz sprawdzonego ;)

Dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.