Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na auto mam nałożone PB Black Hole i na to Sealant PB Ex-P, na szyby NW Autolandu, czy myjąc na bezdotyku wszystkimi programami zmyje NW i Ex-P? nie ma obecnie szamponu więc chciałęm troche zmyć kurz z auta.

Nie zmyjesz, przynajmniej nie za pierwszym razem. Na kurz wystarczy ostatni program na bezdotyku.

 

Drugie pytanie czy nałożenie drugiej warstwy Ex-P da dłuższą trwałość i lepszy efekt? Zauważyłem, że dół drzwi i tylna klapa już tak nie kropelkuje jak wcześniej, czy to normalne, że na tych elementach szybciej spada "ochrona"?

Druga warstwa może wydłużyć trwałość, efekt wizualny raczej się nie zmieni. To że pionowe elementy nie kropelkują to nie znaczy, że nie ma tam exp. Po prostu szybciej zrzuca wodę. Poza tym exp nie jest mistrzem kropelkowania.

 

Jeszcze jedno pytanie, jaki QD najlepszy na Ex-P?

Dowolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, po 12 godzinach z tego co czytałem. Jakie masz auto, że 30ml starczy Ci na 2 warstwy?

To było akurat c5 sedan,poszło jakieś 18ml,więc newralgiczne elementy dostaną 2gi raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezły wynik, przy moim płaskim golfie może dam radę dwie warstwy. Smarowałeś pół maski, 10 sekund i ścieranie? Problemy z polerowaniem? Ja w niedziele smaruje :)

Ja zawsze lecę element i ścieranie,ale to zawsze trzeba na czuja ogarnąć :)

Problemów nie było,wszystko zależy od warunków pracy tak naprawdę :)

Myślę,że na 2 warstwy starczy spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CQUK can be layered as well, let dry 1 hour between each layer coating.

Info ze strony producenta. Nie wiem teraz co myśleć. Ludzie na forum pisali, że 12h. Na pewno dotyczy to zwykłego Cqyartza. CarPro zaleca Reloada po godzinie, więc może kolejna warstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn nie że kropelkuje tylko zauważyłem że zaczęły się tworzyć zacieki i właśnie woda tak nie spada jak wcześniej..Stąd pomyślałem że dół auta już przestał mieć ochrone.

Jaka jest trwałość Ex-P na Black Hole a jaka bez BH? Narazie mam próbki tych środków, zastanawiam się czy nie lepiej kupić DJ Purple Haze lub NAtys Blue, który byłby lepszy na teraz? Auto bez korekty, czarny lakier Grande Punto i narazie się wdrażam dopiero w tajniki detalingu :)

Czy może lepiej zakupić tester HiTemp1000? Właśnie zależy mi na testerach bo nie potrzebuje dużych puszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

diablo228, nieprawda. Proszek na bezdotyku, czy tam szampon na programie 1 NIE rusza dobrze nalozonego wosku. A jesli juz to przynajmniej w takim samym stopniu jak mycie z piana lub reczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, wiadomo że przy pierwszym myciu go nie ruszy ale nie mów że bezdotyk i pierwszy program jest dobry dla aut woskowanych czy mających położoną powłokę na lakierze.

 

To dlaczego chłopaki biorą swoje wiaderka na takie myjnie ? przecież według ciebie nic im nie grozi używając 1szego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
krd, wiadomo że przy pierwszym myciu go nie ruszy ale nie mów że bezdotyk i pierwszy program jest dobry dla aut woskowanych czy mających położoną powłokę na lakierze.

 

To dlaczego chłopaki biorą swoje wiaderka na takie myjnie ? przecież według ciebie nic im nie grozi używając 1szego programu.

 

Bezdotyk i pierwszy program JEST dobry dla aut nawoskowanych jak i zapowlokowanych. Nie szkodzi im bardziej niz uzywanie aktywnej piany/opryskiwacza itp.

 

Chlopaki zabieraja swoje wiaderka na myjnie, gdyz nie umozliwiaja one bezpiecznego DOTYKOWEGO mycia. Te szczotki, ktore tam sa wolaja o pomstwe do nieba, gdyz co drugi myje nimi zasyfione kola.

 

Skoro Ty jako partner forum tego nie wiesz, to w sumie juz nie musze zagladac w Wasz dzial...

 

I zeby bylo w ogole dosadniej. Jestem w 100% przekonany, ze wiecej biedy na lakierze narobisz myjac auto recznie, nawet wg sztuki anizeli "myjac" pierwszym i ostatnim programem. O to sie moge zalozyc nawet 8-)

 

[ Dodano: 16 Maj 2014, 11:25 ]

szpadliszi, myj normalnie jak zwykles wczesniej. Dobrym NW zaden zwykly plyn do szyb nie szkodzi, a nawet je "odmula" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się z tobą kłócić ale ostrej stosowania ostrej chemii nawet producenci powłok nie polecają do mycia, i ostatnio na spotkaniu o to pytałem, to fakt że myjąc ręcznie też robisz szkody.

dodaj jeszcze że po myciu na bezdotyku auto jest czyste :P

 

A wiele takich myjni jest bez tych szczotek o których ty mówisz, jest tylko lanca.

 

A ogólnie jeszcze wszystko zależy jaki środek jest stosowany na danej myjni, jak są maszyny ustawione itd.

Są również różne myjnie, umnie często są z pierwszym programem który auto opryskujesz bez ciśnienia i pokrywasz tym całe auto a potem dalsze mycie już.

Tak czy siak każdy robi jak uważa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

diablo228, to nie kwestia klotki, tylko wymiany argumentow. Juz na kilku myjniach podgladalem co wlewaja i bys sie zdziwil. Bardzo czesto jest to po prostu zwykly szampon, lub preparat z mikrogranulkami, tzw mikroproszek.

 

Nigdzie nie pisalem, ze auto po takim bezdotyku jest czyste. Oczywiscie nalezy zachowac zdrowy rozsadek i miec swiadomosc, ze nic nie zastapi mycia recznego, jesli zalezy nam na tescie bialej rekawiczki.

 

Nie wiem czy masz swiadomosc, ale to wcale nie chemia, a ciepla woda powoduja tak dobre domywanie 1 programem...

 

Poza tym, jak jest lato, wzglednie ladna pogoda, tzn troche kurzu, raz na miesiac deszczyk to bedziesz myl auto recznie co tydzien? Mi osobiscie szkoda lakieru i czasu na to. Od tego wlasnie jest bezdotyk. Wrzucam 5zl i oblatuje nawoskowane auto, ze dla przyslowiowego Kowalskiego jest jak swiezo ze spa. Potem trzeba sie troszke rozpedzic i cale auto jest suche poza tylnia szybe, ale przy hatchbacku to nic dziwnego :D

 

I powiem wiecej, jakby myjnie bezdotykowe uzywaly naprawde mocnej chemii to raz dwa byloby to widac po samochodach. Przeciez to niesie za soba dalsze sprawy. Ostra chemia rozpuszcza wszelkie smary, zabezpieczenie antykorozyjne z profili zamknietych. Bardzo szybko bylyby efekty i glosne sprawy sadowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tu się z tobą zgadzam latem szybkie mycie, wiadomo że ciepła woda daje efekt, ja nawet latem za 5zł auta na niej nie umyje bo na czarnym wszystko i tak widać a często jest nie domyte np. szyba przednia i tylna.

Dużo zależy od ustawienia maszyny która podaje nam chemie do auta, czasem dajesz 5zł i auto jest czyste ( w miarę ) a czasem trzeba dać 10 by byłe ten sam efekt, i tutaj mam na myśli ilość podawanej chemi czy to proszek czy szampon, co tańsze dla właściciela w danej chwili.

Znam jednego właściciela takiej myjni gdzie myjąc latem trzeba tej chemi szukać, bo tak mała ilość jest podawana, jak przyjechali goście z Ehrle na kontrolę bo skargach ludzi to było wszystko oki 1szy program i auto białe ale teraz dalej to samo więc ta myjna jest bardzo bezpieczna dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, mam epoce 2l

I bardzo krotko,okolo 5 sek leci mi ladny strumien,potem to juz tylko takie plucie,a pozniej pompowanie epoci zeby dalej lecial ladny strumien

Czym t0 moze byc spowodowane>?stezenia i filce -byly stosowane rozne konfiguracje

filce z epoki pasuja do marolexa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.