Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć,

 

Nie znalazłem odpowiedzi więc zapytam tutaj:

 

Czy po maszynowej aplikacji HDC należy myć auto czy od razu mogę nakładać Carbon'a ??

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany bo zglupialem dzis troche. Sytuacja ma sie nastepujaco

 

Dwa tygodnie temu dokladnie wymylem profi auto , potem poszedl cleaner Pinacle paintowrk cleansing lotion maszynowo na finish padzie od Lake Country, udalo sie praktycznie do wypracowania, ale i tak przetarlem fibrami. Nastepnie Coli 845 , a po odczekaniu pol dnia Coli 915. Podczas mycia tydzien temu calosc pieknie kropelkowala ( gdzie wiadomo ze czasem przy myciu kropelki sa zachwiane ) , ale po myciu stwierdzilem ze psikne UQD Megsa . W ciagu tygodnia na aucie zebralo sie mnostwo lisci bo tak niefartownie zostawilem auto + jakis kurz, wiec pojechalem na bezdotyk za przysliowowe 2 zl oplukac auto demineralizowana ( 4 program )

 

Dzis pada deszcz , auto stoi przed domem i zero totalnie kropelkowania, auto w ogole nie odpycha wody, no moze minimalnie, ale napewno nie jest to kropelkowanie jakie powinno byc po dzialajacym wosku, stad moje pytanie co sie stalo ? Czy ta demineralizowana zawiera w sobie te jakies osuszacze czy inne zwiazki ktore zaburzaja kropelkowanie ? UQD podbija tylko look , ale kropelkowanie jest beznadziejne ? Bo przeciez nie wierze ze mi Colli z auta splynal po 2 tyg, gdzie dwa razy delikatnie naprawde padalo i po jednym myciu :wallbash::/:idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UQD podbija tylko look , ale kropelkowanie jest beznadziejne ?

Może tu leży twój problem. To jedna opcja. Po prostu przykryłeś wosk na chwilę QD i zmieniłeś właściwości wosku. Druga sprawa piszesz, że miałeś liście więc stałeś pod drzewem pewnie jakimś. Być może pylenie i soki z drzew już ci zatkały wosk i potrzebna porządnego mycia co może pomóc, albo nawet glinkowania i całej zabawy od nowa :)

 

Proponuje umyć auto w wolnym czasie bez wspomagaczy i zobaczysz co i jak.

Jeszcze jedna opcja, że cleaner się pogryzł z woskiem.

A jak na bezdotyku auto odprowadzało wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bezdotyku wygladalo w miare ok, ciezko mi teraz powiedziec.

Wlasnie nie bylo sokow z drzew nadmiernie na aucie. Jakies malutkie kropeczki, przebieg praktycznie tez zerowy ( moze z 150 km zrobilem ) . Cleaner podobno ( wg autogeeka ) idealnie sie spisuje jako podklad pod Coli, rzekomo jeden z lepszych jak nie najlepszych wyborow.

 

EDIT: jutro przemyje auto normalnie piana + 2 wiaderka i zobaczymy co sie bedzie dzialo , no bo to sa jakies jaja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ludwik93, Swirlx jest pastą zbliżoną mocą do Menzerny 1000.

W jakim stanie masz lakier? Czy cutting jest naprawdę konieczny? Jeśli nie to kup Menzerne 2500 albo skoro jak widzę jesteś fanem Megsa to UC, wykończ to UP i będzie lalka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam widzisz Eryczek jak się znam :?

 

lakier ma 7 lat i wiadomo od normalnego użytkowania są ryski, które mnie drażnią w świetle, bardzo ładnie się mienią :D wiem, że ręcznie to tego napewno nie usunę ale póki co chcę chociaż lekko to zniwelować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie mojej "staruszki"

http://zapodaj.net/ed08018e236a0.jpg.html

co możecie mi doradzić do takiego koloru bo szczerze to w garażu pełno cleanerów, wosków itd. ale im więcej czytam forum tym większy mętlik w głowie.

Chcę z tego pięknego koloru wyciągnąć ile się da i zastanawiam się czy nałożyć powłokę kwarcową konkretnie Gyeon Q2 Prime czy lepiej "smarować" często np. zymol carbon

Zapomniałem dodać że jest nowy lakier póki co zero rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zbieram się do zakupów kolejnej partii kosmetyków w tym wosku (sealantu). Auto bez korekty (póki co) planuję przejechać Megsem UC, a na to później położyć DG Track Claw. Pytanie czy pomiędzy tymi dwoma używać jeszcze DG #601?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Pajko

Ale chcieć mi się chce bo właśnie wróciłem z garażu i "przeleciałem" całe auto AngelWax Qed zważywszy że napierdziela deszczem jak wściekłe.

Zamówię kwarc i pewnie parę innych smarowideł.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.