Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

przelecialem caly temat odnosnie recznej pianownicy i mam dylemat

epoca 2l czy marolex industry 2l(i rzeczy potrzebne do przerobienia) ?Bo koszt ten sam sumujac wszystko

Ja również wybrałem marolexa master 2000 i przeróbka na pianownicę wyniosła mnie ok 50 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę odnowić zewnętrzne plastiki, w niektórych miejscach pojawiły się wyblakłe plamy.

Co myślicie o Sonax żel do plastików zewnętrznych?

 

285x285.jpg

 

Szukam jakiegoś w miarę niedrogiego środka, który pomoże mi w moim drobnym problemie :oops:

 

Oraz pozwolę sobie odświeżyć moje pytanie:

Mycie -> robale -> Glinka -> mycie -> Meguiars Clear Coar Safe Rubbing Combound -> FK 1000P

Czy może przed woskiem wrzucić jeszcze politurę? A może IPA?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zakupić wosk Finish Kare ale zastanawiam się który, czy 1000P HI TEMP czy może 2685 Pink Wax. 1000P jest trwalszy ale na lato gdy jest możliwość woskować samochód częściej to nie problem. Natomiast 2685 powinien z tego co czytałem "pogłębić" kolor.

Bliżej mi to Pink Wax z powodów estetycznych ale chciałbym zapytać czy ktoś ma doświadczenie z nim na czerwonym lakierze (Hellrot od BMW)?

Dodatkowo może zostać zastosowany na czarny metalic Rovera i zieloną Micrę.

 

Za koniec będzie popstrykany BSD Sonax'a.

 

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielsen Brilliance można stosować również na plastiki zewnętrzne? Jak to się będzie trzymać? Co innego w dobrej cenie można kupić zarazem do opon i plastików? Może SG Back2Black?

 

Tak. Ja stosuje na swoje czarne listwy i klamki w focusie. Na przednich i tylnych listwach trzyma już 3 mycie, natomiast na drzwiowych (gładsza struktura) już go praktycznie nie ma, ale to nie problem poprawić co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8szymon8, Ja mogę podzielić się wrażeniami z stosowania FK 2685. Rzeczywiście wyciąga głębię koloru, a z trwałością w moim przypadku było tak, że wytrzymał ok 2 miesiące tegorocznej zimy na gołym lakierze (bo jeszcze nie miałem cleanera). W lecie nie czekam, aż zejdzie bo przeważnie woskuję auto co miesiąc, ale widać że wosk jeszcze dobrze leży na lakierze.

Stosowałem na lakierze bordowym, granatowym, zielonym i na każdym efekt był bardzo zadowalający :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś z Was APC Angelwaxa do umycia po korekcie? Pytam bo do tej pory odtłuszczałem auto zmywaczem sylikonowym i myłem auto po korekcie ludwikiem, ale tak myślę że marolex na półce, APC przecież też mam... I pytanko w jakim stężeniu użyć APC aby sobie bidy nie narobić przy myciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8szymon8, Po woskowaniu nie jest potrzebne użycie qd. Spokojnie możesz brać FK 1000 hi temp dobrze wyciąga głębie a kosztuje tyle samo.
8szymon8, Ja mogę podzielić się wrażeniami z stosowania FK 2685. Rzeczywiście wyciąga głębię koloru, a z trwałością w moim przypadku było tak, że wytrzymał ok 2 miesiące tegorocznej zimy na gołym lakierze (bo jeszcze nie miałem cleanera). W lecie nie czekam, aż zejdzie bo przeważnie woskuję auto co miesiąc, ale widać że wosk jeszcze dobrze leży na lakierze.

Stosowałem na lakierze bordowym, granatowym, zielonym i na każdym efekt był bardzo zadowalający :D

No i tego się obawiałem :mrgreen: ale jak sam nie spróbuję to się nie dowiem. ;) Przed zakupem jeszcze się zastanowię ale chyba wybiorę Pink'a, a 1000P na zimę (gdzie tam zima :kox:) .

Przekonał mnie trochę TEN opis. Na fotach niewiele widać ale liczę że cyferki są wiarygodne:

FK 1000P

  • Cleaning: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Gloss: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Depth : Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Protection: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Durability: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High

FK 2685

  • Cleaning: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Gloss: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Depth : Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Protection: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Durability: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr L. - folii nie wypolerujesz. Wyczyścić ją możesz np. Plastic & Wrapped Cleaner-em, a na to Wrapped Protect jako zabezpieczenie.

 

A z jakiego to niby powodu nie wypoleruje folii w połysku? Woskować również można.

 

Nawoskować folię można - przecież nie napisałem, że nie ;) Tylko jaki będzie tego efekt - zwłaszcza, że (jak wynika z opisu) folia jest lekko styrana...

Polerować można tylko folię przezroczystą. Innych folii (a zwłaszcza matowych) się nie poleruje.

Jeżeli chce się spróbować doprowadzić folię do jako-takiego stanu, kładzie się na folię (po jej dokładnym oczyszczeniu) cleaner (najlepiej z taki z wypełniaczami), a potem wosk. Robi się to jednak trochę delikatniej i szybciej (jeżeli chodzi o wosk), niż w przypadku zwykłego lakieru.

 

Folie w połysku można z powodzeniem polerować (wiem z doświadczenia), nie tylko maskować rysy. Ważne jest kontrolowanie temperatury oraz użycie niezbyt agresywnej kombinacji past i padów. Efekt na lekko styranej folii będzie na pewno zauważalny i poprawi ogólny wygląd auta.

 

Co do folii matowych (o których Ty wspomniałeś, a pytanie kolegi Piotra dot. folii w połysku) to chyba nikt nie wpadłby na pomysł, żeby je polerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubz - osobiście znam "pacjenta", który ręcznie (przy pomocy zmywaka kuchennego i pasty Tempo) próbował "usuwać rysy" na masce swojego auta, oklejonej matową folią... A co do ogólnego polerowania folii - swojego zdania nie opieram na własnym doświadczeniu (choć parę lat temu sam miałem auto firmowe oklejone folią), lecz na informacji od pracownika firmy, która zajmuje się m.in. oklejaniem aut (w tym oklejaniem foliami w celach reklamowych/firmowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubz - osobiście znam "pacjenta", który ręcznie (przy pomocy zmywaka kuchennego i pasty Tempo) próbował "usuwać rysy" na masce swojego auta, oklejonej matową folią... A co do ogólnego polerowania folii - swojego zdania nie opieram na własnym doświadczeniu (choć parę lat temu sam miałem auto firmowe oklejone folią), lecz na informacji od pracownika firmy, która zajmuje się m.in. oklejaniem aut (w tym oklejaniem foliami w celach reklamowych/firmowych).

 

Eidos71, gdybym nie był pewien tego co piszę - nie pisałbym tego ;) Tak się składa, że praktycznie codziennie mam kontakt z autami oklejanymi folią i podtrzymuję, że z powodzeniem można folie błyszczące polerować.

 

Też znam osoby, które używają druciaków do "usuwania" rys, ale chyba nie o to na tym forum chodzi.

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.