Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Eryczek, generalnie staram się nie zapuszczać auta, ale latem temperatura robi niestety swoje. Wiem z doświadczenia, że Magi całkiem fajnie radzi sobie z robalami, ale nie zawsze mam pianownicę ze sobą. No nic, będę szukał rozwiązania dalej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator

ktm950, spoko :) , to

Jeśli nie zadziałałeś od razu i już Ci się wżarły w lakier
to nie było w formie wyrzutu :D:D:D

Ogólnie silniejsze piany, które ewentualnie mogłyby sobie poradzić z owadami - zjadają wosk a i tak nie są tak skuteczne jak glinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś tu wyczytałem że można próbować namoczyć ścierkę papierową wodą, przyłożyć do karoserii, odczekać i cześć.

 

Dostałem SONAX XTREME MaschinenPolitur Hybrid NPT. Czy jest tak mocno płynny czy to tylko ja tak mam? Porównując do Prima Amigo czy Megsa Ultimate Polish to jest wręcz przepaść (a wątpię że był podrabiany bo kupiony bodajże w niemieckim Realu i dostałem od zaufanej osoby).

Hop hyc. Nie wierzę że nikt nic nie wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe auto zostało wymazane jakimś siuwaxem antykorozyjnym, na bazie rozpuszczalnika. O usuwaniu źródła zatem nie ma mowy. Może jak bym jeździł tym autkiem często, to by zwietrzało. Nie ma innego źródła smrodku. Czyli zacząć od ozonowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pardi a stosowałeś kiedyś pastę do butów na opony czy tylko się śmiejesz bo nigdy tego nie robiłeś?

Sposób stary jak świat, jak miałem lat hmm z 14-15 to stosowałem na samochodach rodziców i zdawało egzamin jak najbardziej ;) Wtedy człowiek wiedzy nie miał i środki dostępne trochę inne :) Może i na dłuższą metę to nie zdawało egzaminu, bo ciężko było to z opony zmyć, ale dawało fajny czarny, matowy efekt :)

Szczerze - nie próbowałem ale jak tak mamy podchodzić do detailingu to stosujmy na opony pasty do butów , gazety do mycia szyb a auta myjmy płynem do mycia naczyń. Do tego zamiast wosku Plak na lakier bo też się świeci (wiem ze niektórzy tak robią) a korektę róbmy Cifem. Też zda egzamin :good: Ale to chyba nie to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa pytania

- czy produkt typu tar and glue remover moge uzyc na nadkola plastikowe,bo jest tam pelno grudek smoly. czy produkt nie uszkodzi plastiku?

 

-ile APC zastosowac z 15l wody z szamponem do umycia srednio brudneo auta, chodzi mi tu o Shiny Garage Red Devil HD Nano, a moze rocienczyc Red Devila z woda spryskac odczekac chwile i umyc woda z szamponem - tylko jakie stezenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa pytania

- czy produkt typu tar and glue remover moge uzyc na nadkola plastikowe,bo jest tam pelno grudek smoly. czy produkt nie uszkodzi plastiku

 

możesz

 

-ile APC zastosowac z 15l wody z szamponem do umycia srednio brudneo auta

 

zero, po co? :dontknow:

 

Jaką byście polecieli niewidzialną wycieraczke ? Zależy mi żeby dłużej poleżała , nie zaburzała pracy wycieraczek. Myśle nad Gyeon q2 view.

 

Gyeon :good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zaopatrzyć się w jakiś wosk, zastanawiam sie nad FK 1000p, collinite 476 a Meguiars #16 do tej pory miałem styczność z jakimiś marketowymi wynalazkami, więc który z nich doradzili byście początkującemu? dodam że samochód to honda koloru czarnego. Do tego chciał bym kupić PB black hole i położyć przed woskiem. Chciał bym uzyskać jak najlepszy wet look proszę o podpowiedzi czy zda to egzamin. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.