Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Mam problem z moim zderzakiem. Po parkingowej obcierce mam na zderzaku czarne ślady pochodzące chyba z czyjegoś zderzaka. Odrobinkę udało mi się usunąć paznokciem, ale naprawdę jest bardzo ciężko. Próbowałem benzyną i nie pomaga. Czym to usunąć?

 

Zasada jest taka, że zaczynamy od delikatniejszych środków i form ingerencji. Skoro na Twoim aucie rysy nie są głębokie, a raczej są to tylko ślady po innym aucie - tricolor i UC ręcznie. Jak to nie pomoże maszyną. Później brałbym się za papierki. ...Paznokciem narobisz jeszcze większej szkody, bo drapiesz bezpośrednio lakier. W przeciwieństwie do auta, które zostawiło swój lakier na Twoim.

 

Dzięki.

Mnie się wydaje, że tam nie ma specjalnych rys, po prostu jest warstwa jakby czarnej "gumy" pokrywającej zderzak. Załączam zdjęcie:

Untitled.jpg.93b865fc67bff0d9b0b8390852b01573.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko, bo szukajką nie mogę nic znaleźć. A zanim przebrnę przez całe forum od deski do deski to trochę potrwa ;)

 

Posiadam karcher MX720, dokupiłem pianownicę dedykowaną Karchera. Czy da się czymś takim uprać dywany w domu oraz tapicerkę? Posiadam też odkurzacz piorący Zelmer Wodnik, który poszedł w odstawkę. Myślałem o nałożeniu piany wyszorowaniu i sciągnięciu odkurzaczem. Czy to ma sens? Jeśli tak to jakie środki można użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie,chce poprawić lakier w golfie V 2005r,kolor to czarny L041,słyszałem że są to lakiery na wodnej bazie i są dosyć miekie w porównaniu ze starszymi lakierami Vag,korekta maszynowa,chciałbym użyć do tego menzerna 500 z jakims flexi padem cutting,lub jakims polishing,i poźniej menzerna 3000 padem finishing,czy przy tym miekkim lakierze mz500 nie bedzie zbyt mocną pastą? Dodam że to bedzie moja pierwsza przygoda z korektą lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majstry, po umyciu budy SG T&G na dolnej, plastikowej listwie zderzaka pokazały sie piękne białe zacieki

złapałem wiec radośnie czernidło :wallbash: i ciabach , teraz to dopiero wygląda jak agro-tuning

 

czym usunąć taki zaciek ( o ile uda mi sie usunąć te czernidło) ? na półce tylko PB trim restorer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pisałem w sprawie Golfa V o korekcie pare postów wyżej i chciałbym jeszcze dopytać,ponieważ wydaje mi sie że ten lakier jest strasznie delikatny i co rusz to widze jakieś nowe małe ryski jak by sam piasek ocierajacy od jazdy go rysował. Rozważałem jeszcze pojsc w kierunku Megsa UC i spróbować wyprowadzić auto ręcznie,czasu mam sporo na takie prace,jak myślicie warto w to pojść przy tym raczej miekkim lakierze czy szkoda zachodu i zrobić mechanicznie,chociaz troche sie obawiam bo byłoby to moje pierwsze podejscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie,chce poprawić lakier w golfie V 2005r,kolor to czarny L041,słyszałem że są to lakiery na wodnej bazie i są dosyć miekie w porównaniu ze starszymi lakierami Vag,korekta maszynowa,chciałbym użyć do tego menzerna 500 z jakims flexi padem cutting,lub jakims polishing,i poźniej menzerna 3000 padem finishing,czy przy tym miekkim lakierze mz500 nie bedzie zbyt mocną pastą? Dodam że to bedzie moja pierwsza przygoda z korektą lakieru.

 

Jeżeli coś w systemie lakierniczym jest "wodne", to zazwyczaj są to tylko bazy, które "tworzą kolor". To czy baza jest konwencjonalna (rozpuszczalnikowa) czy "wodna", nie ma związku z twardością lakieru, bo za twardość odpowiada lakier bezbarwny, który jest rozpuszczalnikowy a !nie baza wodorozcieńczalna!.

Baza wodna, to właściwie wodorozcieńczalna, bo wbrew pozorom zawiera ona nie wodę, lecz mieszaninę alkoholi, przy czym w niektórych systemach dodaje się wody dla uzyskania odpowiedniej lepkości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku dziekuje Ci za wyjaśnienie składu bazy lakieru jak i bezbarwnego,ale dalej nie mam odpowiedzi na moje pytanie :) a że jestem laikiem to prosiłbym o rzeczową porade ;) polerke bede pożyczał i bedzie to tani model nupower evolution z softstartem i regulacją obrotów:

 

http://www.propman.pl/polerka-samochodo ... ,3527,5431

coś takiego,do tego chciałbym dwa talerze 125 i 75 flexi kupic, pady cutting i polishing tez z flexi,i menzerna 400,3000?Czy może z tą polerka nupower Sobie odpuścić i poleciec recznie megsem UC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość pożyczenia polerki to ja bym się nie zastanawiał i poleciał mechanicznie. Efekt bez mordęgi. Co do past Menzerna to Ci nie powiem bo używam tylko systemu 3M zarówno pasty jak i gąbki. Do czarnego obowiązkowo wg. mnie coś do usuwania hologramów na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś do hologramów na czarnym lakierze mowisz,myślałem że własnie przejazd na padzie polishing,lub finishing pastą mezerna 3000 bez mocnego dociskanie załatwi sprawe ewentualnych hologramów. Co bys polecił na hologramy przy koncowym wyprowadzaniu lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw 3 glinek Carpro

żółta

zielona

biała

żółta agresywna

zielona średnia

biała delikatna

 

czyli żółta czyści najmocniejsze zabrudzenia, strasznie różnią się opisy u każdego ze sprzedających dlatego zapytuje użytkowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem ja używam 3M i tam jest niebieski korek od hollsów. Niestety nie ma małych opakowań. Na twoim miejscu zamieniłbym pastę Menzerna-3000 na 4000, która to usuwa rysy po papierze 2500 i nie powoduje hologramów. Czy to autko jest tak zjechane, żeby lecieć Menzerna 400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mowiac szczerze to wydaje mi sie ze jest troche zmeczony,chociaz osoby postronne mowia ze lakier jest w dobrym stanie po za kilkoma wiekszymi rysami tu i tam i swirlami. Zrobilem dzis fotki na zakurzonym aucie ale nie ma sensu chyba takich wstawiac. Jutro jak sie wyrobie to umyje i zrobie fotki.

 

[ Dodano: 2 Kwiecień 2014, 19:18 ]

Taka pogladowa maski ktora jest chyba najbardziej zmeczona w odpryskach i swirlach,reszta auta po za ryskami ktore spokojnie zejda ogladajac inne fotorelacje wyglada lepiej ale swirle raczej wszedzie mniejsze lub wieksze.

 

 

Zmniejsz zdjęcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekc001, zależnie od pada, ale trzeba się napocić. Na finiszu i na Golfie nie zejdzie, co najwyżej SF4000 ładnie przykryje.

 

Moja recepta:

PF2200 lub PF2500 na 3M zółty dwie serie przejazdy 1300->1800.

SF4000 - na dobrym, zbitym finiszu jedna seria 1200-2000 ->1200.

 

Lekkie swirle, więc tragedii nie ma, ale i tak pewnie coś tam zostanie z grubasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to juz jakis punkt zaczepienia mam,2500 i finish 4000 ale czy te 2500 poradzi sobie z rysami ktorej no w zasadzie w niektorych miejscach widac z okolo pol metra do metra w swietle,czy moze poprostu zrobic wiecej przejazdow na tych rysach pasta 2500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.