Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

[ Dodano: 23 Marzec 2014, 23:54 ]

UC nie zlikwidujesz głębszych defektów, nawet na cutingu. Do tego celu użyj np FG 400, pad cuting lub pad z mikrofibry. Dwa przejazdy na mocno zniszczonym lakierze to za mało tym bardziej DA Vander...

 

Ale to wina polerki czy pasty. Bo po trzecim przejeździe już jest w miarę OK – 90% rys zniknęło (lakier nie bardzo zniszczony). A ile razy trzeba przejechać taką FG400? raz wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A domyślam się że po g3 musisz zrobić wszystko od nowa tak jakbyś zaczynał od zera wieć mała różnica czy przed czy po :?

 

G3 nie jest takie tragiczne we wprawnych rękach. Co prawda praca brudna i beznadziejnie niekomfortowa, ale efekty można uzyskać na prawdę przyzwoite, jak się wie co się robi :| Po odpowiednim użyciu każda pasta wykańczająca powinna sobie poradzić z defektami pozostawionymi po g3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio chcialem oczyscic lakier przed lekkim finishem. Zrobilem to nastepujaco:

1. Umylem auto - Piana Tenzi Truck w PA w stezeniu 1:5 (zeby usunac stary wosk), potem mycie na 2 wiadra, splukanie i wysuszenie.

2. Tenzi Prix zeby usunac czastki metaliczne, odczekalem okolo 5 min i oplukalem na koncu wysuszylem

3. Shiny Garage NEW Tar & Glue Remover, odczekalem okolo 5min i splukalem

4. Umylem auto na 2 wiadra i wysuszylem

 

Zaznaczam, ze wszystko odbywalo sie w cieniu na nienagrzanym lakierze.

 

Po wysuszeniu zauwazylem na gladkich plastkach, czesciowo tez na oryginalnym strukturalnym czarnym lakierze na plastikach nieprzyjemne plamy, takie dokladnie:

5239411500_1395648998_thumb.jpg 7229100800_1395649001_thumb.jpg 1742713000_1395649004_thumb.jpg

 

O ile ramke tablicy rejestracyjnej moge zmienic o tyle te plamy na przednim grillu juz nie daja mi spokoju. Macie pomysl czym to usunac :?:

Probowalem Prima Amigo i zmywaczem sylikonowym i nic. Ciekawe czym usunac plamy z plastikow o lakierze strukturalnym. Nie sa one moze tak bardzo widoczne i podejrzewam ze po kilku myciach i kilku aplikacji dressingu do plastikow te plamy zejda na strukturze.

Najgorsze jest to ze mialem obawy o taki ofekt i sprzedajacy mowili ze wymienione produkty nie powinny wyrzadzic krzywdy na plastikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Zakupiłem pastę PB SSR2 (średnio ścierna) ponieważ planowałem przepolerować auto ręcznie, jednak porzuciłem nadzieję i chyba zakupię maszynę. Moje pytanie jest takie - czy mogę dokupić do tego pasty Menzerny FG400 i SF4000. Czyli polerka by wyglądała w następujący sposób - FG400 -> PB SSR2 -> SF4000. Czy będzie to dobre połączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o radę autko mam całe w kropeczkach hm białej farby nie wiem jaka itp auto zakupiłem od starszego pana :) glinką walczyłem owszem schodzi lecz namachać się ostro muszę :( żadna benzyna itp środki nie działają. jakim środkiem mogę sobie ułatwić pracę ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maclaz, Tak, będzie to dobre połączenie. Aczkolwiek z tego co widzę masz srebrny lakier i raczej nie zobaczysz różnicy jeśli pomiędzy Menzerne 400 a 4000 wciśniesz jeszcze SSR2. Robiłem 3 srebrne auta zestawem 400+4000 i spisuje się bardzo dobrze. Dokładanie czegoś pomiędzy to moim zdaniem strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maclaz, Tak, będzie to dobre połączenie. Aczkolwiek z tego co widzę masz srebrny lakier i raczej nie zobaczysz różnicy jeśli pomiędzy Menzerne 400 a 4000 wciśniesz jeszcze SSR2. Robiłem 3 srebrne auta zestawem 400+4000 i spisuje się bardzo dobrze. Dokładanie czegoś pomiędzy to moim zdaniem strata czasu.

 

czy dobrze rozumuje, ze przy srebrnym lakierze Renault 2010 rok , wkładanie UC miedzy Menzerne 500 a 4000 jest zbędne? czy może przy miękkim, w miarę nowym lakierze Renault wystarczy kombinacja UC + coś na finisz ? mam na myśli aplikację DA, bo pomysł ręcznej korekty już mi przeszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.