Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A czy Sonax BSD można rozprowadzić aplikatorem słoneczkiem i potem (suchą, jak Eryczek nazwał) mikrofibrą spolerować czy jedną (mokrą) fibrą rozcierać a drugą (sucha) polerować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie odnośnie instalacji elektrycznej. Mam karchera z wtyczką 5P a w domu stara instalacja 4 piny (brak różnicówki). Zakupiłem gniazdo 5P celem przystosowanie do zasilania karchera i moje pytanie czy mostkować N i PE w gnieździe? czy wystarczy podłączyć 3L + PE. :dontknow:

Tak mostkować N+PE, jeśli instalacja jest 4-przewodowa a odbiornik 5-cio to tak się robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pewnym lakierem. ...

Przy kontakcie ze zmywaczem silikonowym robi się on cholernie lepki, aż nie można przetrzeć fibra....

Czyżby za słaby utwardzacz? Chociaż klar nie schodzi, i nie rysuje się jakoś nadzwyczaj łatwo ale mam wrażenie jakby delikatnie się matowil.

Jakieś pomysły czym może być to spowodowane:idea: :o:o

Aha i przy polerowaniu też wydaję się ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gubię się trochę z pastami do polerki orbitalnej. Chcę powoli skompletować zestaw, który pozwoli mi na łatwe kombinacje past z padami etc.

 

To, co mam:

- Menzerna 400 i 3000

- Meguiars UC

- Autoglym Paint Renovator

 

 

Z tego co wyczytałem to Scholl posiada niektóre pasty dostosowane do DA. Porozmawiałem z forumowym magikiem, który przeprowadza korekty lakieru i poleca pasty Megsa 101 i 105 (przedostatni etap to UC a ostatni SwirlX). Jeszcze jest inna seria Megsa: 85, 83, 82 i 80.

 

Nie wiem w jakie pasty się pchać- szkoda mi wydawać bóg wie ile na kilkadziesiąt różnym produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pewnym lakierem. ...

Przy kontakcie ze zmywaczem silikonowym robi się on cholernie lepki, aż nie można przetrzeć fibra....

Czyżby za słaby utwardzacz? Chociaż klar nie schodzi, i nie rysuje się jakoś nadzwyczaj łatwo ale mam wrażenie jakby delikatnie się matowil.

Jakieś pomysły czym może być to spowodowane:idea: :o :o

Aha i przy polerowaniu też wydaję się ok.

 

Lejesz czysty czy rozrobiony? Spróbuj rozrobić trochę może pomoże i pamiętaj aby psikać na ostygniety lakier nie nagrzany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menzerna 400 i 3000

- Meguiars UC

Nie podpowiem jak do DA, ale ja bym zrobił tak:

400 -> UC -> Cleaner

Albo 400/2500/cleaner

Ale ciężko powiedzieć co da ci zadowalające efekty, każdy lakier jest inny i będzie potrzebna inna kombinacja, a żeby nie było ja mam rotację ;)

A AG Paint Renovator jest słabszy od UC, może trochę mocniejszy od 3000 Menzerny ale nie specjalnie mi ta pasta przypadła do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.