Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tukolarz wwiecha dzieki, czyli jednym slowem mialem napewno za bardzo rozcienczona piane, bo nie wiem skad mi sie to wzielo, ale bylem pewien, ze roztwor, ktory rozrabialem w pojemniku PA to jest roztwor , ktory wedruje na auto. Choc fakt zastanawialem sie co sie dzieje z woda puszczana przez myjke rownolegle, ale tlumaczylem sobie ze ta regulacja minusowa powoduje , ze woda jest ograniczana do minimum. Tak czy siak dzieki, jak bedzie coskolwiek cieplej, to zrobie testy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak działa preparat typu APC?

 

Pytanie na poważnie?

 

jak najbardziej na poważnie. Nie posiadam praktycznej wiedzy z dziedziny chemii, a wiedzy teoretycznej to tylko szereg homologiczny alkanów i 7 sposobów otrzymywania soli :(

 

Na razie czytając opisy/etykiety apc różnych firm ustaliłem że VP Citrus Prewash klasyfikowane jako APC posiada olejki cytrusowe rozpuszczające brud i tłuszcz.

 

ustaliłem tez ze piany aktywne działaj w oparciu o związki powierzchniowo czynne, zwiazki fosforu, sody

 

ale co APC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem początkujący i chciałbym wam zadać (być może głupie) pytanie dotyczące stosunku ilości pasty jaką zużyłem do powierzchni którą spolerowałem.

A więc do rzeczy

lakier +/- w takim stanie:

58577d4e3c04559f.jpg

 

A tyle powierzchni "wypucowałem" 30 gramami Fg500:

0af24a65931d1aa2.jpg

 

Pasty to Menzerna Fg500,IP2000 i FF3000, pady Flexi 80mm :/

 

Mam dziwne wrażenie, że jakoś zbyt szybko mi tego ubywa, ale wole zapytać Was - ludzi bardziej doświadczonych w temacie. :)

 

Z góry dzięki !

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biznes365, nie, w tym temacie nie ma odpowiedzi na moje pytanie.

 

Czytałem ten temat kilkukrotnie od kiedy jestem na forum. Twierdze że Ty go nie czytałeś skoro polecasz ten temat: zwyczajnie nie znasz jego zawartości.

 

i co to znaczy "Tb"?

 

[ Dodano: 5 Luty 2014, 13:37 ]

biznes365, nie, w tym temacie nie ma odpowiedzi na moje pytanie.

 

Czytałem ten temat kilkukrotnie od kiedy jestem na forum. Twierdze że Ty go nie czytałeś skoro polecasz ten temat: zwyczajnie nie znasz jego zawartości.

 

i co to znaczy "Tb"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może używa takiego spryskiwacza? Chcę go używać do delikatnego spłukaniu auta po myciu aby pozbyć się jak największej ilości wody z karoserii auta po spłukaniu urządzeniem ciśnieniowym.

 

gardena_8107-37_2.jpg

 

Chyba że możecie coś polecić sprawdzonego i godnego zainteresowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Każdy taki spryskiwacz który ma ustawienie shower, będzie się nadawał do spłukania auta, bo w tym ustawieniu ciśnienie jest niskie.

Ja używam pistoletu firmy Bradas, który kupiłem w lokalnym ogrodniczym i spisuje się bardzo dobrze. Dodatkowo ma pokryty gumą obrotowy pierścień - przy przypadkowym kontakcie z lakierem nic się nie uszkodzi ;)

Tak wygląda: http://sklepagora.pl/zraszacze/1242-pis ... radas.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rychu - ja mam taki jak poniżej i chciałem kupić inny gdyż jak go ustawie na zwykły strumień to on jest za cienki i spłukiwanie jest marne.

 

3905070397.jpg

 

Pytam bo ten co pokazałem wcześniej ma to drugie siteczko to mniejsze i zastanawiam się czy z niego jak leci prosty strumień jest na tyle szeroki a przy okazji ustawieniu słabego ciśnienia będzie dawał rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele pomogę w dziedzinie spryskiwaczy :( ale jeśli chodzi o spłukanie auta co by jak najmniej wody pozostało na karoserii to proponuję na końcu mycia spłukać z samego węża mocnym strumieniem wody przykładając końcówkę do karoserii. A jak na aucie dodatkowo leży wosk/QD to tafla tak spłynie że zostanie parę kropel. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.