Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy na plastikowe elementy chromowane typu grille (Alfa Romeo 147) można nakładać wosk i czy to je zabezpieczy na zimę czy to nie ma sensu ? (Mam wosk Sonax Xtreme Wosk Twardy)

 

Cel, auto jest naprawiane po stłuczce, będzie montowany nowy grill i akurat mamy zimę, nie chcę by w nowej części od razu przez jedną zimę powstały jakieś wżery, ślady po soli itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na plastikowe elementy chromowane typu grille (Alfa Romeo 147) można nakładać wosk i czy to je zabezpieczy na zimę czy to nie ma sensu ? (Mam wosk Sonax Xtreme Wosk Twardy)

 

Cel, auto jest naprawiane po stłuczce, będzie montowany nowy grill i akurat mamy zimę, nie chcę by w nowej części od razu przez jedną zimę powstały jakieś wżery, ślady po soli itp..

 

od smarowania wzerow nie bedzie. Bardziej wlasnie od niesmarowania sie robia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załapałem aluzję, czyli lepiej coś zrobić niż zostawić bez niczego :D

 

Bo tak wziąłem się za te części z demontażu rozebrałem na detale.. listwy chromowane (plastikowe) wypolerowałem na lustro sonaxem do chromu.. a czarne plastiki dokładnie wymyłem i położyłem na nie dressing do opon TurtleWax Platinum tyre dressing który z tego co się przyglądałem działa i wygląda tak samo jak dressing do czarnych plastików tej samej firmy.. no i komplet prezentuje się mega po złożeniu i aż szkoda to składać i wyjeżdżać na śnieg.. stąd pomysł żeby nałożyć na to wosk to może przed latem tylko przemyje i powtórzę operacje i nadal będą jak nowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zdziwiłem, bo dziś w garażu po 12 godzinach stania zapalił normalnie za drugim grzaniem ( tak dla pewności ). Pojechałem do mechanika, podłączyli się miernikiem, gość powiedział, że jak dotyka, to nie iskrzy, więc niby żadna nie grzeje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego , bo u kolegi Makiol mechanik też w jego VW wykrył jedną ledwo działającą i 3 trupy , a autko normalnie paliło i dopiero ponad -10* pokazało, iż chyba jest jednak jakiś problem, bo odpalił po dłuuuugim podgrzewaniu ...jak się okazało jednej świecy .

 

Co do marki świeć , to ...loteria . Znam osoby psioczące na Beru ale i znam takie które nic innego by nie założyły , bo ich komplet działa już 5 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że ten poradnik trochę stary jest i są stare oznaczenia popularnych past Menzerny np.

Również jest mowa o rozbijaniu cząsteczek pasty co nie dotyczy Menzerny a dotyczylo np. G3.

Szkoda,że nie ma jakiegoś uaktualnienia.

Jak ja zaczynałem swoją przygodę to takie to wszystko wydawało sie skomplikowane. Najlepiej jak w odpowiednich tematach koledzy na chlopski rozum tlumaczyli ilość przejazdów,obroty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

64Driver, sorry, ale myślisz, że przeczytasz, zrobisz i będzie perfekcyjnie? :shock::shock::shock: -... bo poprosiłes o "kompletny poradnik jak nie zniszczyć lakieru" ?????????????? :shock::shock:

 

 

Bez odbioru.

 

Prosiłem o poradnik dotyczący korekty, w którym są zawarte informacje dla nowicjuszy, takie, które zapobiegną zniszczeniu lakieru, po lekturze dużo mi się wyjaśniło :)

 

Tylko,że ten poradnik trochę stary jest i są stare oznaczenia popularnych past Menzerny np.

Również jest mowa o rozbijaniu cząsteczek pasty co nie dotyczy Menzerny a dotyczylo np. G3.

Szkoda,że nie ma jakiegoś uaktualnienia.

Jak ja zaczynałem swoją przygodę to takie to wszystko wydawało sie skomplikowane. Najlepiej jak w odpowiednich tematach koledzy na chlopski rozum tlumaczyli ilość przejazdów,obroty itd.

 

Już to zauważyłem, ale na początek bardzo dobra lekturka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.